Jump to content
FAS Goran
milan_bravo

Nuova Bravo / Stilo - trougao sa znakom uzvika

Recommended Posts

Na kevinom bravu se juce upalila lampica koja stoji kod kazaljke temperature, zuti trougao sa znakom uzvika u sredini.. Posto nemam njegovu knjizicu da li nego zna sta znaci ta lampica..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa posto je znak uzvika.....verovatno znaci,ZENO PRESTANI DA VICES NA MENE....rolleyes.gif Bez dijagnostike tesko da mozes utvrditi sta je.Ta lampica pokriva citavu paletu gresaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se čini da je to lampica za isključen desni air-bag ili ESP ili tako nešto slično...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je lampica za ASR,imam je i ja na Lybri i potpuno isto izgleda

s tim da se meni upali ili kad rucno iskljucim ASR na dugme,pored rucne

ili kada se skinu kleme sa akumulatora,ali tada je dovoljno da predjes brzinu od 20 km/h i ona se sama gasi,nakon sto kom utvrdi da je sve ispravno.

Takodje sam cuo da moze i da se upali ako automobil stoji podignut,na dizalici,na primer u servisu,tockovi se vrte,prdnji,a zadnji ne.

Sad proveri da li imas dugme za iskljucenje tog ASR sistema,koje si mozda slucajno pritisnuo,to bi ti bio prvi korak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ASR...

Postoje dve varijante trougla:

bravo1.jpg bravo2.jpg

Iz uputstva čiji link sam gore ostavio. :thumbup:

Inače, Stilo ima posebnu lampicu za ASR, pa verujem i da Bravo ima...simbol točka koji proklizava...ona treperi kada je ASR aktivan tj. sprečava proklizavanje, ili sija stalno kada je ASR isključen ili neispravan... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Cromi ova lampica oznacava prestanak rada anti pinc funkcije na prozorima (obicno posle prekida struje) i lako se rasava. Potrebno je pritisnuti i spustiti svaki prozor pojedinacno i drzati taster u spustenom polozaju dodatnih 4 sekunde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas li neku poruku na display-u kada on sija?

Upravo tako, meni je juce upalilo tu lampicu, sa porukom na bordu da mi ne radi pozicija...doduse GP je u pitanju, ali verujem da i na Bravu pise sigurno... :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Stilu ta lampica ima univerzalno znacenje tj. svetli kad god auto trazi neki od servisa.Konkretno meni se palila zajedno sa onom lampicom za signalizaciju kvara sijalica kada mi je komp. prikazivao kvar jedne od sijalica.Takodje se palila(i jos uvek se pali) zajedno sa onom lampicom koja oznacava kvar nekog od grejaca.Isto se pali i kada je servisni interval pri kraju odnosno kada je potrebno odraditi servis...itd.Znaci kad god nesto ne radi kako treba,....nema neko konkretno znacenje da recimo kada se pali ona znaci da je "to i to" kvar.E sad verujem da i na Bravu ima isto znacenje.

Edited by Jim9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ASR...

Postoje dve varijante trougla:

bravo1.jpg bravo2.jpg

Iz uputstva čiji link sam gore ostavio. :thumbup:

Inače, Stilo ima posebnu lampicu za ASR, pa verujem i da Bravo ima...simbol točka koji proklizava...ona treperi kada je ASR aktivan tj. sprečava proklizavanje, ili sija stalno kada je ASR isključen ili neispravan... :thumbup:

Moze vrlo lako da ima veze sa ASR-om :whistle:

Koliko vidim na strani 149 uputstva koje si postavio,bas pominju ASR i drugu varijantu lampice,

koja izgleda bas kao ova moja na Lybri,a pominju i taster za ukljucivanje i iskljucivanje ASR,kao sto sam i naveo,

i kako ta lampica ne sme da sija konstantno ako je ASR ukljucen,

kod mene treperi samo kada ASR radi,na primer po snegu.

Slazem se da ova druga varijanta lampice ima vise znacenja a sve u vezi sa Elektronskim programom stabilnosti,ili ti ESP-om,u sta spada i ASR.

Sto bi rekao na s narod,za ovu lampicu vazi ono:

moz da bidne,a ne mora da znaci :lol:

A examiner :smoke: ce reci pravu istinu,ukoliko je nesto u kvaru

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

pod garancijom je pa ti pravo u servis jer u svakom slucaju prijavljuje neki problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

tek sad videh temu, a pošto sam uputstvo pročitao više puta (eng. pa srp.) koliko sam shvatio sama lampica označava moguć kvar na ASR, znači ako nije praćenja porukom (multif. displey) ili još nekom lampicom. primer : trougao sa znakom uzvika + "auto na nizbrdici" je za hill holder.

Skini uputstvo na srp.u sl. da displey nije multifunkc.(ređa varijanta) da lakše "dešifruješ" poruke,a ako se ne gasi posle paljenja pravac servis (poželjno u sv. sl.) jer su ipak kočnice u pitanju.btw. može da bude da samo traži zamenu kočionog ulja, a ASR se pali sa različitim porukama kada detektuje promene na putu...voda, led, itd.

Inače, neko je pominjao air bag suvozača, ovo ne bi trebalo da ima veze sa tom lampicom, kod NB isključen suvozačev air bag označava crvena lampica (pise x2 pored znaka)

Edited by evilclown

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovaj trougao stoji non stop ukljucen i prilikom davanja kontakta mi na display-u izbaci poruku " parking help unavailable ". A posto imam parking senzore i prilikom ubacivanja u rikverc imam samo jedno dugacko biip koje se posle 2 sekunde ugasi, a kad pridjem zidu ne daje nikakve zvukove pretpostavio sam da je ili crko jedan parking senzor ili svi sto kontam da je malo verovatno. Ili nesto trece a opet vezano za parking senzore. Btw, karavan Stilo je u pitanju. Ako je slucajno neko imao slicno iskustvo...

Napominjem da dugme za ASR nemam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Riknuo je parking senzor, ili ga je neko izvadio (to bi ipak trebao da primetiš). U svakom slučaju, situacija je jasna. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma svi su prisutni sem sto mi je pre nekoliko dana cuveni desni upao unutra ali sam ga lepo ususkao nazad sa super lepkom. Nego, pitam se kako da provalim da li je i koji riknuo? Hoce li mi to kompjuter reci? I negde procitah da se spominje neki majstor na Altini koji ima taj examiner. Posto sam sa Altine a ne znam ni gde je ni ko je, moze li me neko uputiti na njega? Adresa, br. telefona?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma svi su prisutni sem sto mi je pre nekoliko dana cuveni desni upao unutra ali sam ga lepo ususkao nazad sa super lepkom...

Nisi, zato prijavljuje grešku. :thumbup:

Tema o servisima je ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=5125

Za konkretan servis koji pominmješ, dovoljno je da pogledaš banere. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo...

Moze  li mi ko reci sta znaci znak uzvika u zuti trougao to mi se bilo upalilo na stila

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obično se pali kada auto krene da proklizava i kada se aktivira neki od sistema protiv jelte proklizavanja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obično se pali kada auto krene da proklizava i kada se aktivira neki od sistema protiv jelte proklizavanja. 

Kolega Dovla mislim da se to odnosi na trougao sa kruznom strelicom oko njega, obican, tj samo trougao sa uzvikom moze da znaci mnogo toga a pre svega upozorava na nesto, poput prelaska preko zadate brzine u boardu, ili kada zabaguje senzor nivoa ulja ili nesto poput toga.

Pretpostavljam da je ovaj trougao u pitanju?

tabla.jpg

Edited by Kejd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...