Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Kod mene se uvek sve podmaze i namesti kako treba, evo nedavno sam na Bravu stavio Garfild diskove napred (standard) i ATE plocice, na 100 kocenja, oce mozda 3-4 puta da skripne, cenim zbog prasine i nista drugo, potpuno neprimetno. Inace te stvari primecujem, kocnice kad mi skripe, imam potrebu direkt u zid da se zakucam velikom brzinom da skratim muku.

 

A Garfild + ATE koci samo tako, jedno 20-30% bolje od Delphi kombinacije diska i plocice koju sam furao poslednjih par godina. I moze da se odveze 3-4 kruga na Miseluku bez da se potpuno zapale kao prethodne, fejd se javlja tek nakon par krugova, dok Delphi izdrzi 2 jaca kocenja sa 170-180 i cao, mora da se hladi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas firmu "slajer" ovde medju partnerima pa posalji upit. Ili kucaj ma guglu slajer novi sad ;) Cena je uglavnom kao Ate, nekad nesto i jeftinije, nesto malo skuplje, ali roba bez greske...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Martin said:

Pošto je taj Galfer?

Ako budes uzimao, standard diskovi + sport plocice kombinacija, ja sam to hteo, ali nisam mogao da cekam, jer su tada plocice trebale da se cekaju mesec dana, a ja zduvao kocnice do te mere da sam jedva do servisa dovezao kola, pa uzeh ATE, to je najbolje sto je bilo raspolozivo u tom momentu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se nekom desavalo da same od sebe piste plocice?Jer meni posle 20ak kocenja same pocnu da piste same od sebe....stavio sam nove diskove,plocice.....ali samo zadnji levi tocak pisti ....bio sam kod majstora kazu da kljesta vracaju..sajle od rucne su ok...a i creva su ok.....Da li je neko imato takav problem i kako je resio....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

srkibes, ne znam šta voziš ali na mom bivšem stilu morao sam da ošmirglam čeljusti ispod limčića koji frže plpčicu. Elem ličići su od nerđajućeg čelika i u njima lako klizi pločica, međutim čeljusti korodiraju i stisnu te limčiće tako da ne daju pločici da klizi.

To možeš sam bez majstora ako imaš alat za vraćanje klipa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nekoliko nedelja,pisao sam i ovde sam ugradio nove diskove i nove plocice na sva cetiri tocka.skripe u majcinu.skidali posle napred plocice kao skripe one los materijal.stavim druge nove.skripi i dalje.vracao sam majstoru 2 puta auto..kao nesto razradjivao celjust bla bla..skripe i dalje.jel ima neko neku ideju sta moze biti.u pitanju je brembo.i nije bilo ni malo jeftino

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam si sebi dao ne jedan, vec dva odgovora.

 

7 minutes ago, bulmil said:

u pitanju je brembo
 

 

7 minutes ago, bulmil said:

 napred plocice kao skripe one los materijal

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta sad.da skidam sve i reklamiram?

Jel nema nekog drugog resenja?

 

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao si pročitati temu pre nego sto si kupio brenbo...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na Mideu stavio Brenbo :D u Gazela Kommerc, ništa ne škripi i ne trese. E sad, ne znam da li sam nešto umislio, ali ne koči dobro sa recimo 100km/h nizbrdo, na primer niz Bubanj Potok na auto putu, smer prema Nišu. Ne znam da li moguće da je loš materijal pločica, pa se pregreju brzo? Nije to neko kočenje, recimo sa 100 na 70km/h. Jeste napolju bilo preko 40C, ali opet. Inače proverio sam kočnice na valjcima na tehničkom, sve je tip top. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje, mozda je off, izvinite ako jeste. Elem, desava mi se, ponekad, na 100-120 recimo, kad kocim da malo trese volan. Pre neki mesec promenjene plocice i diskovi napred. Sta može biti? :)

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, marko.jovanovic said:

Ja sam na Mideu stavio Brenbo :D u Gazela Kommerc, ništa ne škripi i ne trese. E sad, ne znam da li sam nešto umislio, ali ne koči dobro sa recimo 100km/h nizbrdo, na primer niz Bubanj Potok na auto putu, smer prema Nišu. Ne znam da li moguće da je loš materijal pločica, pa se pregreju brzo? Nije to neko kočenje, recimo sa 100 na 70km/h. Jeste napolju bilo preko 40C, ali opet. Inače proverio sam kočnice na valjcima na tehničkom, sve je tip top. 

 

To je ono sto @Vule kaze za delphi - 3-4 kruga miseluk i na hladnjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam Delphi iskrivio kada sam išao sa Tare preko Debelog Brda. Posle te vožnje je tresao da su plombe ispadale. 

Inače, ne vozim Mideu prebrzo, 100km/h na auto putu je ograničenje tamo (ili 80), ali mi se čini da ne "hvata" kako treba, onaj grozan osećaj kada stiskaš kočnicu a auto ne usporava kako ti želiš. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze Delphi 3-4 kruga da sastavi, mozda 2, fade je besmislen, kraj drugog kruga, zabodes punu kocnicu sa 180, nista, jedino motorom da kocis.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes video? :D zamisli tek benzinca da vozim, sa 280 bi morao da kocim, tek tad bi se osetio kvalitet kocnica...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trebao si pročitati temu pre nego sto si kupio brenbo...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk



Vidi,kad sam birao sta da uzmem jedino sto je bilo bio je brembo tako da..

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...