Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Steta sto Bane vise ne radi sa originalima. Em je bio kvalitet, em za smesne pare.

Kod njega sam pazario OEM diskove+plocice za oko 90 EUR, kada je u prodavnici original disk bio oko 6000 din po komadu, a plocice oko 6500. Secam se da je bilo skoro duplo jeftinije.

Otprilike ta cena je i za ATE (18 000 prednji komplet) za Stilo npr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam koje plocice su meni stavili u AK Kole na 500L ali ubijaju koliko skripe....skripi i kad ne kocim.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ujutro ću u Euroautu uzeti Delphi za Lybru. 

Komplet prednji diskovi i pločice su oko 10000 sa popustom. A sa zadnjim sve komplet oko 16500 sa popustom.

Jel to ok cena?

 

Za Deltu nema u ponudi prednjih diskova pa ostalo nisam ni gledao.

 

@YUgisa imaš preporuku gde gledati Ferodo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam stvarno tu kod nas, ali ako si bas jako ozbiljno zainteresovan mogu ti nabaviti u Madjarskoj. Ali te plocice su 100-130e minimalno, a diskovi nemam pojma, mislim da su nesto tipa 30-40e komad za ventilirajuce i 10ak evra manje za pune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Markobgd

 

On 1.7.2015. at 7:31 PM, zrnkemiki said:

Danas zamenjeni prednji diskovi i plocice. Cekalo se da stignu orginalni delovi od uvoznika. Uzet je BOSCH komplet. Ukupno sa ugradnjom 21600 din.

 

Uzmi u obzir da je meni koliko znam veci disk nego tvoj, kod mene je 308mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steta za slajer Mare, no dobro, naci ces ti svakako nesto kFalitetno :) da, inace rade i nesto ATE programa, pokazivali su mi svasta nesto za neke porse, neke odvratno smrdljive plocice...ta prodavnica je raj za onog koga interesuje tematika :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Markobgd said:

Jesam, za diskove sigurno a za pločice jel cena za komplet ili samo prednje?

 

Ako imaš uslova da proveriš tačno bio bih ti zahvalan vrlo!;)

 

Plocice je samo set za jednu osovinu... Usustini ako nisi spreman da ulozis oko 300-350e minimalno za komplet, ne vredi mi gledati jer mi je cimanje proveriti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@YUgisa To je prilična cifra za pločice. Diskovi su još i jeftini koliko sam upućen u cenu za standard trenutno. 

Njih bi uzeo ali ne znam koliki ti je cim da proveravaš cenu samo za njih?

 

Generalno neko moje razmišljanje je da mi je isplativo da stavim nešto ozbiljnije kako zbog logično boljeg kočenja i svega što to donosi tako i sa finansiskog momenta jer je Delta sad ušla u gušt režim vožnje. 

Žena je više ne vozi na posao a ja retko kad imam vremena za nju tako da će verovatna kilometraža godišnja spasti na 5kkm. Uz vek pločica od bar 30kkm ja sam miran dok je auto kod mene.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam nove zadnje pločice breNbo ali kontam ako bih menjao diskove da treba nove pločice da stavim ili pak misliš da mogu i ove "stare" jer nisu prešle skoro ništa.

Sa njima nemam problem škripe ali ako bih išao na neku ozbiljniju varijantu iluzorno mi je da njih ostavim na autu.

Prednje pločice su TRW koje nisu mrdnule a prešao sa njima 50kkm. Mislim da to govori dosta o kvalitetu kočenja. Sa njima takođe nikad škripe.

Diskovi su fabrički i napred i nazad još uvek.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Markobgd said:

Ujutro ću u Euroautu uzeti Delphi za Lybru. 

Komplet prednji diskovi i pločice su oko 10000 sa popustom. A sa zadnjim sve komplet oko 16500 sa popustom.

Jel to ok cena?

 

Odlicna cena Mare obzirom da su meni Delphi plocice za Punta bile 3.300 din, 3.000 sa popustom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja razmisljam sta da uzmem, stigla mi ponuda za Galfer. Trebaju mi zadnji diskovi i plocice, Bravo 1.9 mjet, 110kw.  Vidim da je Markobgd napisao da su Delphi u Euroauto njemu za 2.0mjet 6500, cenim da su i za mene slicno, 2000 razlike :unsure:

prednji diskovi, par  10280.00 dinara
prednje pločice set  3766.00 dinara
zadnji diskovi par     5610,00 dinara
zadnje pločice set    3185, 00 dinara

Share this post


Link to post
Share on other sites
On Friday, April 22, 2016 at 7:11 PM, Markobgd said:

Ujutro ću u Euroautu uzeti Delphi za Lybru. 

Komplet prednji diskovi i pločice su oko 10000 sa popustom. A sa zadnjim sve komplet oko 16500 sa popustom.

 

 

Za Deltu nema u ponudi prednjih diskova pa ostalo nisam ni gledao.

 

@YUgisa

Za Lybru sam ja uzimao.

Za Deltu nema Delphi u ponudi. Ni Galfer nema prednjih u ponudi nažalost.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preko moba sam pa mi je slab internet...ovo je neka ozbiljnija verzija ATE-a koliko kapiram?  Mislim na ove PowerDisc.

Ove ceramic su verovatno izivanje a i realno koji će mi moj.

Ima li to kod nas da se nađe?

Pitaću onog što si mi broj prosledio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navodno diskovi nisu puno skuplji a pločice ne prljaju felne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzeo diskove i plocice Ate za punta 1.3 jtd. kao sto neko rece ovde na plocicama pise Galfer. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dudule1 Napisi ako ti nije problem koja im je cena bila i gde si ih pazario. Kad sam menjao zimski set primetio sam da su i moje na multijetu prilicno potrosene pa bi ih valjalo zameniti u skorije vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Društvo, jedno pitanje?

Da li je normalno da na ovo kišno vreme prvo kočenje bude izraženo lošije od svakog narednog ili ne?

Imao sam malopre neprijatno iznenađenje lošijim kočenjem pa me interesuje da li može biti do toga ili je ovo kod mene očigledno za zamenu sve? 

Nisam to do pre neki dan primetio ali sam sad potvrdio. Inače su prednje pločice nakon 50kkm jedva potrošene (TRW) i najviše kontam da je zbog njih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...