Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Jebes ate nije vise sto je bio ne placas kvalitet nego ime izgleda, pojescu plocice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je do diskova... hehe... ne sad ozbiljno... ja sam na fabričkim imao ferodo pločice.. nije se čulo... kada sam stavio komplet ferodo pločice i diskove hoće sa škripnu..predjeno 3000-4000km..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima sve pocupam i i uzmem motku i ima da kocim ko zika i milan kad im je otpo tocak i otpala kocnica :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da pitam jos jednom posto ubrzo idem u Mass na Karaburmi, ima li koga od ljudi sa clanskom kartom iz okoline koji bi mi pravio drustvo do Mass-a da uzmem diskove i plocice sa 10 % popusta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda si kupio neku muzičku diskova pa samo sviraju.

Ako je baš izraženo idi i reklamiraj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je do diskova... hehe... ne sad ozbiljno... ja sam na fabričkim imao ferodo pločice.. nije se čulo... kada sam stavio komplet ferodo pločice i diskove hoće sa škripnu..predjeno 3000-4000km..

 

Ja koristim oduvek sve Ferodo na mom autu, kod caleta je isto i mnogi moji prijatelji po mom savetu koriste Ferodo i jesu takve da hoce nekad da skripnu i ja sam to najvise povezao sa prljastinom, jer sam primetio da se taj problem najcesce javlja kad se recimo auto ne vozi par dana a kad je vlazno, onda korodira ta fina prasina na diskovima ili kad duva jak vetar a suvo je pa ima puno prasine u vazduhu i kad se puno puta dugo koci ali sa slabo pritisnutom kocnicom. Zakocim dva tri puta jace i onda sve ok. Sad kad sam izbusio diskove, verujem da nece biti problema, ja sam se iznenadio koliko se prljastine skupi u rupicama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo je stigao sa komplet novim Ferodo kočnicama iz Izalije i nikad nije ni škripnuo. Čak kada ga nisam pomerao i po nedelju dana a diskovi korodirali samo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, mozda si imao srece :D Ili ti je auto bolje zvucno izolovan od onih koje ja znam jer te koje ja znam su vecinom Zastave :D U svakom slucaju da me neko ne shvati pogresno, skriputanje se javljalo povremeno, ali nije bilo strogo pravilo ima korozije, pa skripi, nekad jeste, nekad nije, zavisilo je verovatno kako prvi put zakocis pa kako skine prljastinu. Recimo ja sam primetio da ako prvi put zakocim snazno onda nije bilo problema, ako milim ko kocnici onda verovatno prljastina udje izmedju diska i plocice i skripuce dok se ne zakoci jace i izbaci/utisne u plocicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakon su perforirani ili bušeni diskovi, baš zbog tog čišćenja.

Yugiša da li se manje troše diskovi od kada si ih razbušio ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da pitam jos jednom posto ubrzo idem u Mass na Karaburmi, ima li koga od ljudi sa clanskom kartom iz okoline koji bi mi pravio drustvo do Mass-a da uzmem diskove i plocice sa 10 % popusta?

 

 

Ajde bre, budimo ljudi iako smo Srbi! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su Delphi plocice i nista se ne cuje od zamene, nema skripanja i neprijatnih zvukova. Jedino kad operem auto pa prva 2-3 kocenja  malo kao zagrebe ali posle toga nista. Zadovoljan sam kako hvata, solidno prlja felne i papucica je mekana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakon su perforirani ili bušeni diskovi, baš zbog tog čišćenja.

Yugiša da li se manje troše diskovi od kada si ih razbušio ?

 

Da, ali ima i puno sminke po tom pitanju :laughing: Kad vidim one karbonske za po kojom malo rupicom, ne znam da li da se smejem ili placem. Da bi imalo efekta, mora da se busi sa preklopom tj da su smaknute rupe tako da svaki deo plocice bude zahvacen pri prelasku preko rupa, a ne da rupe budu u liniji busene pa deo plocica bude zahvacen, a deo ne. Nisam sad siguran koliko sam objasnio, koga interesuje vise, nacrtacu :D

 

Na zalost auto nije u voznom stanju pa iako sam to radio jos prosle godine, nisam presao 20km :turned::laughing: Mada nisam siguran da bi busenje uticalo na smanjivanje trosenja diska, a na plocice verovatno lose deluje po pitanju trajnosti tj trosenja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stavio Ferodo i diskove i plocice pre jedno mesec dana, totalna tisina, kako posle ugradnje tako i  posle 2-3000km predjenih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da pitam jos jednom posto ubrzo idem u Mass na Karaburmi, ima li koga od ljudi sa clanskom kartom iz okoline koji bi mi pravio drustvo do Mass-a da uzmem diskove i plocice sa 10 % popusta?

Ajde bre, budimo ljudi iako smo Srbi! :)

Uzeo sam bez popusta, niko se nije javio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima interesuje me misljenje da li uzimati zadnje diskove i plocice u kombinaciji TRW diskovi i plocice Textar, ili komplet Textar. Plocice Textar sam nasao u Lav autu, a diskove u Gazeli komerc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam komplet uzeo prednje Textar u Vs Group ali oni su sad na odmoru, Gazela ima samo diskove Textar a plocice nemaju sve su prodali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...