Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Poslao upit Mass company, cena ATE diskova je 14.178,00 din/par, a ATE plocica je 6.456,00 din/set. Lepa cifra..

 

Mass je partner kluba,tako da imas 10% popust na ovu cenu sa clanskom karticom,sto nije malo u ovom slucaju :thumbup:

:right:    MASS Company

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa cifra..

Pa ATE komplet za napred (diskovi+plocice) za ovu nasu narodnu C klasu je uvek bio oko 150 EUR.

Secam se kad sam gledao ATE za Stilo, slicna cifra je bila i za OEM komplet koji sam na kraju i uzeo, ali preko Baneta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koji je to brembo, jeftiniji od svega ostalog :D

 

Ma, ti italijani, budale...formirali cenu da se bolje prodaju. :)

Biće u toku nedelje postavljen na forum papir od Bremba oko njihovih diskova i pločica u SRB, o tome ko prodaje njihov originalni asortiman. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi me razumeo Neso :D

 

Kada se kaze brembo, prva pomisao je savrsenstvo od kocnica, pa automatski me buni sto je jeftiniji od ostalog. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Original Brembo po jednoj ceni. Koči kako koči.

Onda isti taj original Brembo, ali npr. po 2 puta većoj ceni na drugom 10 puta bogatijem tržištu, sa isto toliko puta jačom konkurencijom.

Je l ovaj drugi bolje koči? :) :)

 

Ne mislim na one varijante kada je razlika u ceni jer se ne porede iste stvari, isti artikal. Naravno da komplet iz njihovog npr. Performance paketa bolje koči, ali i košta više od standardne varijante.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam probao ni jedan ni drugi, pa ne mogu da kazem. Samo sam rekao da je u sustini, u vecini slucajeva cena direktni pokazatelj kvaliteta odredjene robe, pa me upravo zato i buni, da brembo koji je medju najboljima ima istu cenu kao ostale manje poznate, i verovatno nesto losije marke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neso...mislim da samo ti verujes u tu pricu.

Na ustrb cega je 4-5-6 PUTA niza cena brembo proizvoda u Srbiji u poredjenju sa Britanijom, Italijom itd. nego li kvaliteta? Daj zivota ti do cega ti smatras da je?

Brembo u istom cenovnom rangu sa valeom, metelli-jem...??? Peti put na temi cu reci - pa o cemu mi pricamo...i koje babe i zabe?

Ne znam koji je to brembo, jeftiniji od svega ostalog :D

Ma, ti italijani, budale...formirali cenu da se bolje prodaju. :)

Biće u toku nedelje postavljen na forum papir od Bremba oko njihovih diskova i pločica u SRB, o tome ko prodaje njihov originalni asortiman.

I ok...i u tom papiru ce pisati da je euro-auto uvoznik za Srbiju...sto opet nece znaciti da su diskovi u Italiji za 200€ i diskovi u Srbiji za 40€ istog kvaliteta. To nigde u svetu i za bilo sta u svetu apsolutno nije pravilo Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam još video taj papir...ali znam da će biti. :)

Nego, evo...koji bi papir tebe lično zadovoljio? Šta da piše u njemu?

 

I, usput...ako možeš neki link, ka nekom Web katalogu ili čemu god, u kome će Brembo prednji diskovi za moj Stilo, klasični disk (ništa Race, ništa Performance), koštati (u pomenutoj Italiji ili Engleskoj) 200 evra.

Daj da vidimo to. Nisam nešto guglao cenu do sada...

 

Dopuna:

46535086

46765546
 
Mislim da su ovo Fiatovi brojevi diskova za moj auto.
Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da se izvinem direktoru. Sad sam kucao po Ebay-u i stvarno cene Brembo diskova za Astru 308mm su otprilike cifra koja je i kod nas, oko 100-120e za par. Jedino ako i jedini i drugi ne prodaju neke kopije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste to su tvoji kataloski brojevi a brojevi bremba su:

P.plocice: P23086

Z.plocice23080

P.disk:09.5180.30

Z.disk:08.3126.14

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je ovde jedino rešenje da se nabave iste pločice i diskovi sa različitog tržišta i da se testiraju na mašinskom faksu ili u Vinči.

Znam da to nije moguće, ali mislim da nema više smisla rastezati jednu te istu priču o jadnom Brembu.

Na kraju, većina uzme set kočnica koji mu finansijski odgovara i to je jedino presudno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo gde sam ja nasao cenu Bremba u Italiji je recimo bio katalog u PDF-u za 2013. godinu, e sad gde sam ja to nasao, i gde je sada taj katalog...

Secam se da nije bilo nikakve pretrage, da svakako posto je pdf, vec bukvalno 100 strana, sve moguce marke poredjane, pokusacu da nadjem

+ meni nikakav papir ne treba, znam sta ce pisati u njemu i kao sto rekoh to nam ne dokazuje bas nista o onome o cemu se i vodi ova rasprava a to je - KVALITET.

Zrnke - ne mozes bas porediti cenu sa ebay-a i cenu u prodavnicama u Italiji i cenu u Srbiji. Ebay je nesto drugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno. Ali opet cim su na ebay-u te cene znaci da je realna cena diska ta pa samim tim je i moguce da toliko kosta u Srbiji.

Sta znam :D

Inace pomocu nekog popusta mogao bih da uzmem ATE + ATE komplet za oko 14k dinara sto je ja mislim dobra ponuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napiši vezano za popust, pa nek' administracija vidi da izboksuje iste uslove

Ne vidim zašto bi druge favorizovali... Pa nije ovo ništa manji forum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zameri mu Dante, stariji čovek. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam Dante, nego je nešto drugo u pitanju...

Pa napiši kratki koliki je popust preko Opel foruma.

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sto su vec na popustu tako da dodatni ipak ne vazi. A i nemaju uh na stanju trenutnk. Delphi-ja isto nema nigde. Kakva su iskustva sa BOSCH-om?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kud spomenuh Brembo, vidi sta napravih od teme.  :laughing:

 

Ali kad je vec ovako sve ispalo, odlucio sam da turim danas Brembo diskove i plocice, po cenama koje sam vec objavio - 30% jeftinije od ATE, 30% skuplje od Metteli i slicnih. Pa cemo videti kakva iskustva ce uslediti u (nadam se) godinama koje slede. Glupo da bilo sta pisem za prvih 15km koje sam presao sa njima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka to tebe lepo sluzi pa sta god da je :)

Ne brini...nisi ti nista napravio, "ratujemo" mi oko bremba vec neko vreme i nekoliko desetina stranica... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sto su vec na popustu tako da dodatni ipak ne vazi. A i nemaju uh na stanju trenutnk. Delphi-ja isto nema nigde. Kakva su iskustva sa BOSCH-om?

 

Pozovi Gazelu i pitaj za Textar,imas moje iskustvo par strana unazad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam guglao cene... :)
 
Srbija, uvoznik Brembo programa kompanija EuroAuto, najskuplji Brembo prednji kočioni disk u ponudi za Fiat Punto mk.2 1.8 16v HGT:
 
izvod_disk_punto_09_5058_75.jpg
 
Brembo šifra artikla: 09.5058.75
Maloprodajna cena: 8.676 RSD po komadu
Cena seta: 8.676 x2 = 17.352 RSD = 145 evra (kurs 120)
 
Engleska:
 
disk_punto_09_5058_75_2.jpg
 
Brembo 09.5058.75
104,75 funti za set. Cena uključuje lokalni porez.
Kad se ove funte prebace u evre, cena za set je 147.26 evra
 
Nemačka:
 
disk_punto_09_5058_75.jpg
 
Brembo 09.5058.75
53.5 evra po komadu.
Cena za set je 107 evra. Ne znam da li ta cena uključuje lokalni porez, moguće da ne jer stoji neka zvezdica pored iznosa.
 
Zanimljivo je da se pojavljuje stavka MSRP (preporučena prodajna cena od proizvođača), gde piše 133.07 evra, ali oni odobravaju 60% popusta na tu cenu, i tako formiraju cenu od 53.5 evra.
 
--------------------------
 
Srbija, prvi sledeći jeftiniji Brembo prednji disk za pomenutog Punta:
 
izvod_disk_punto_09_5058_14.jpg
 
Brembo šifra artikla: 09.5058.14
Maloprodajna cena: 5.041 RSD po komadu
Cena seta: 5.041 x2 = 10.082 RSD = 84 evra (kurs 120)
 
Engleska:
 
disk_punto_09_5058_14.jpg
 
Brembo 09.5058.14
65,64 funte za set. Cena uključuje lokalni porez.
Kad se ove funte prebace u evre, cena za set je 92.3 evra
 
Italija:
 
disk_punto_09_5058_14_2.jpg
 
Brembo 09.5058.14
99.7 evra za set. Cena uključuje lokalni porez.
I ovde stoji 60% popusta, što će reći da i oni imaju MSRP, ali odobravaju popust na tu cenu, i onda sa tim popustom cena dođe na tih 99.7 evra za set.
 
Isti taj prodavac, kada prodaje van Italije, nudi iste diskove za 10 evra manje odnosno cena za set je 89,06 evra:
 
disk_punto_09_5058_14_3.jpg
 
--------------------------
 
Srbija, skuplja verzija zadnjeg diska za Punto 1.8 HGT:
 
izvod_disk_punto_08_5085_75.jpg
 
Brembo šifra artikla: 08.5085.75
Maloprodajna cena: 3.411 RSD po komadu
Cena seta: 3.411 x2 = 6.822 RSD = 57 evra (kurs 120)
 
Engleska:
 
disk_punto_08_5085_75_3.jpg
 
Brembo šifra artikla: 08.5085.75
30,76 funti za set. Cena uključuje lokalni porez.
Kad se ove funte prebace u evre, cena za set je 43.2 evra.
 
Poljska:
 
disk_punto_08_5085_75_4.jpg
 
Brembo šifra artikla: 08.5085.75
22.75 evra po komadu, kada se prebaci u evre, odnosno 45.5 evra za set.
 
Češka Republika:
 
disk_punto_08_5085_75.jpg
 
Brembo 08.5085.75
597 CZK po komadu. Cena uključuje lokalni porez.
Kad se češka valuta prebaci u evre, cena je 22 evra po komadu, odnosno cena za set je 44 evra.
 
--------------------------
 
Srbija, najjeftiniji, klasični zadnji Brembo disk za Punta 1.8 HGT:
 
slovenia.jpg
 
Brembo šifra artikla: 08.5085.14
Maloprodajna cena: 1.937 RSD po komadu
Cena seta: 1.937 x2 = 3.874 RSD = 32.3 evra (kurs 120)
 
Slovenija:
 
disk_punto_08_5085_14.jpg
 
Brembo 08.5085.14
13.98 evra po komadu, odnosno 27.96 evra za set.
 
Ali, i ovde se opet pojavljuje MSRP od 41.2 evra po komadu, na šta imaju popust od 67% i eto tako cene od nepunih 14 evra po disku.
 
--------------------------
 
Imam još ovako poređenja i za svog Stila, kao i za ATE program u Srbiji i drugim državama, ali...skoro svuda sam nailazio na podatak o ''preporučenoj (sugerisanoj) prodajnoj ceni proizvođača'', kako za Brembo, tako i za ATE...i, kada se gledaju te cene, npr. prednji disk Brembo za Stila od 103 KW dođe preko 100 evra, isto kao i ATE. Ali, svi obaraju tu cenu, tj. svi prodaju za manje od toga. Kontam da je to neki njihov rabat koji imaju.
 
Zbog toga sam sve više mišljenja da si Milutine gledao svojevremeno Brembo katalog u kojem su bile baš te, MSRP cene, odnosno preporučene (sugerisane) cene od samog proizvođača, ali prodajne cene su kod svih manje od toga. Nisam uspeo da pronađem prednji klasični samoventilirajući Brembo disk za npr. Stilo od 103 KW sa prodajnom cenom od 150 ili 200 evra komad.
 
Našao sam u npr. Engleskoj, Brembo 09.5180.30
 
disk_stilo_09_5180_30.jpg
 
Cena za set, uključujući lokalni porez, je 67.08 funti, odnosno 94.07 evra.
 
U Srbiji, kod Euroauta: 
 
disk_stilo_Copy.jpg
 
Brembo 09.5180.30
Maloprodajna cena: 5.307 RSD po komadu
Cena seta: 5.307 x2 = 10.614 RSD = 88.5 evra (kurs 120)

Jesam pronašao taj disk kako Brembo, tako i ATE sa cenom oko 100 evra po komadu, ali piše MSRP.
Možeš i sam ako hoćeš da proguglaš kada budeš imao vremena, ovo je ATE kataloški broj prednjih diskova za Stilo 103 KW:
24.0126-0125.1
 
ATE_broj.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...