Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

@brzi - Slika je bila odgovor sulcu koji je rekao da se ate plocice brzo trose. Vidi se kakve su moje posle 50.000. Da sam pri toj zameni zamenio i diskove i uzeo nove verujem da bi plocice potrajale bar jos toliko. A verujem da pricamo o original plocicama...placene su pre otprilike 3 i po - 4 godine oko 6000.

OEM vrlo lako moze da ti se ispostavi da bude galfer.

Ps - a sta mislis meni sa 1.8 16v kako je kada trazim deo :) uvek najbolje da skinem i odnesem i kazem - e to mi treba...

@sulc - Mislim....ali nisam siguran da te ATE treba kupovati u gazeli. Vidi bas jel imaju oni

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ko iskustva sa ferodo diskovi i plocice

 

Ja imam, SL plocice nisu nikakve, Premier je super, DS Performance odlicne. Diskovi su svi Premier koje sam ja probao, nema neke velike filozofije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ate imaju mass i kit komerc za ostale ne znam

Da ima i lav auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio ate i diskove i plocice kad je bal nek se i princeza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa srecom da te sluze. Ja jos nisam odlucio sta cu. Brembo verovatno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas uradio mali servis i zamenio gore navedene diskove i plocice ate, kad je majstor ugradio plocice videli smo da u setu od 4 plocice samo jedna ima kablic tj senzor sto znaci samo na jednoj strani je srnzor za pločice a ja na kolima imam i s jedne i druge strane a i stare plocice koje smo izvadili su sa obe strane imale senzor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pločice za Stila.  :laughing:  biiip ih glupe, štedeli su za metar kabla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko te izasao taj ATE komplet? Jel si uzeo obične ili ATE Power? Pretpostavljam da bi trebala da nam bude slicna cena, ja sad treba da menjam. Kod mene su 308mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko te izasao taj ATE komplet? Jel si uzeo obične ili ATE Power? Pretpostavljam da bi trebala da nam bude slicna cena, ja sad treba da menjam. Kod mene su 308mm.

Drugar je skoro uzimao za svoju trulju. Pločice Galfer, diskovi Textstar oko 21.000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle skoro 2000 km,mogu reci da su Textar plocice odlicne.Imaju svaku preporuku od mene.

Ni jedan jedini put nisu pisnule.Koce izuzetno mekano,dozirano.Sto mi se bas dopada jer odgovara mom stilu voznje.Na felnama uvek ima fine prasine sto znaci da ne ostecuju diskove...

Prezadovoljan sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto sam govorio vec - ni jedna prodavnica u Srbiji uopste ne moze da ispuni uslove da bi skladistila brembo proizvode za prodaju. Temperatura, vlaznost vazduha i sl.

Kod nas preporuka za - jurid, textar, ate (sa srecom) i galfer. Ostalo - vrlo upitno. Cak je i ATE upitan...ja kad sam sve menjao posle malo raspitivanja - vrlo brzo i lako odustao.

 

Za Galfer se slažem, i njima bih dao šansu. Tim pre što idu i kao prva ugradnja za neke modele Alfe. Od budžet varijanti sam zaboravio da spomenem Remsa diskove i pločice, bolji od većine iz cenovnog ranga kojem pripadaju.

 

Ta priča sa uslovima skladištenja mi se čini kao prenaduvana. Kako drugi skladište? Nije valjda da jedini Brembo ima posebne zahteve. Još važnije pitanje - ako su ti proizvodi tako osetljivi na uticaje spoljašnje sredine zašto kupovati takav deo obzirom da će od momenta montaže biti izložen štetnim uticajima? Ili podrazumevaju da moraš imati garažu koja ispunjava posebne klimatske zahteve a kola voziš u zavisnosti od vremenskih prilika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet kazem...ne zaboravi da poslednja podesavanja temperaturom odradjujes ti. Moguce da je jedno kada stoje na recimo vlaznom/toplom ili vlaznom/suvom onako neobradjene iz fabrike...a drugo je sto ako ih u prvih 1000 km ti obradis 55 puta pa posle ako je pravi brembo i odmah sa 350-400 stepeni mozes da ih hladis kroz baru i da im ne bude nista.

Recimo, pricam samo ono sto je meni palo na pamet...a ako oni lazu mene - i ja lazem vaaaas

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Vidi se kakve su moje posle 50.000. Da sam pri toj zameni zamenio i diskove i uzeo nove verujem da bi plocice potrajale bar jos toliko. 

 

Identicno stanje i kod mene. Stavljene ATE plocice u TIM servisu pre 3 godine. Presle malo jace ok 50k i stanje je isto kao i te tvoje (mislim na debljinu mesa). Diskovi nisu menjani. MIslim da ih je Miki iz TIM-a kupio u EuroAutu, ali nisam 100% siguran. Uglavnom koce odlicno, lepo se dozira pedala, ne skripe i jos uvek ih vozim.

 

Paknovi su pre 3 meseca zamenjeni, stavljen Bosch iz BeoCar-a. Nemam skripanja i neprijatnih zvukova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci koji je zakljucak na kraju, sta uzeti, koja kombinacija je okej?

ATE? Ili

I gde najbolje uzeti, da je sigurno original?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo ate komplet ugradio sutradan krenuo u bujanovac poslom vratio se plocice lepo nalegle koce ko lude nema nista da se cuje i skripi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo ate komplet ugradio sutradan krenuo u bujanovac poslom vratio se plocice lepo nalegle koce ko lude nema nista da se cuje i skripi

 

Polako sa tim testiranjem, po gradu bar 500 km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao Ferodo, diskovi i pločice,sve skupa 10200rsd, subota mali servis kod Gorana i zamena istih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslao upit Mass company, cena ATE diskova je 14.178,00 din/par, a ATE plocica je 6.456,00 din/set. Lepa cifra..

 

U EuroAutu: Delphi diskovi 10200din/par (nemaju na stanju),  Brembo 12000din/par, a plocice Delphi 4200, a brembo 3850din.

 

Ne znam koji je to brembo, jeftiniji od svega ostalog :D

Edited by zrnkemiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo Delphi diskove i Meyle plocice,koci prilicno dobro,probao sam par puta sa 160-170 do 0,bez problema :) (naravno nakon sto su se razradile).A prosle plocice(neke ABS) sam potrosio za 15 000 km lol :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...