Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Prva ugradnja u auto su bile Boš pločice koje su napravile jesenje oranje na diskovima, ali su odlično obavljale posao. Pošto su Bošove pločice ostavili svoj duboki otisak i čeka me moguće menjanje diskova pri sledećoj zameni na preporuku prodavca uzeo sam domaće pločice Fritech - Prokuplje.

Posle 400 km gradske vožnje prijatno sam iznenađen i ne mogu da uočim da su išta lošije od Bošovih. Probao sam par puta da ih pregrejem ali zbog saobraćaja i saputnika nije bilo onako kako sam želeo a i to malo nije se odrazilo na osećaj pri kočenju.

Hoće da se pred samo zaustavljanju čuju i to ne uvek ,ali ništa iritantno saobraćajna buka ili muzika u kolima to pokriva. Prvih nekoliko puta sam mislio da su u pitanju drugi automobili oko mene.

Ako se i u letnje vreme budu pokazale isto i da ne satiru diskove ne vidim ni jedan razlog da ne budu moj ponovan izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz aAgencije za privatizaciju

Dana 22. aprila 2009. godine, zaključen je ugovor o kupoprodaji nepokretne i pokretne imovine stečajnog dužnika "AD FIAZ" u stečaju iz Prokuplja – Celina br.1 Pogon Ferode, metodom neposredne pogodbe.

Ugovor je zaključen sa kupcem "LEONI WIRING SYSTEMS SOUTHEAST" doo Prokuplje, za iznos od 57.781.061,10 dinara, na osnovu saglasnosti Odbora poverilaca od 12.03.2009. godine i 08.04.2009.godine.

A što se tiče Italijana, može da bude ambalaža im je jako slična ali se na fritech.co.rs ništa ne pominje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da pohvalim ATE plocice, rade svoj posao fantasticno...jesu malo skuplje ali vrede...nema sta, samo dosta mi garave felne, ali sta da se radi...

Dodjem u servis kaze mi majstor kada je video stare plocice, sto ih uopste i menjas, jer kao su bile dobre...e reko` bas da vidimo onda razliku...hehe

Napred ATE, a nazad valeo...zeznuo sam se, pre 15k sam menjao zadnje plocice i trebao sam staviti i nazad isto ATE

Sledece menjanje moram menjati i sva 4 diska, a onda i ATE na sva 4, i 4 nova diska - to ce biti perfecto! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazite kakve pločice stavljate na kola, ja kad sam uzeo auto radio sam isti dan mali servis+ prednje kočnice po majstorovoj preporuci i dok sam se obavestio šta je šta on mi je stavio neka 2 komada čelika napred pa sad škripe kao lude pločice, posebno kada lagano pritisnem kočnicu pri kočenju motorom ili kada se isprkiravam pa lagano kočim. I što je najgore, pločice su potpuno nove i sad mi je šteta da ih menjam, a ništa ne valjaju :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

izuzetno zadovoljan ja! Nema skripe, crnih felni slicno.

To sto ne skripe - OK. Ali mislis li da je plus za plocice ako nema njihove prasine po felnama? Naprotiv ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazite kakve pločice stavljate na kola, ja kad sam uzeo auto radio sam isti dan mali servis+ prednje kočnice po majstorovoj preporuci i dok sam se obavestio šta je šta on mi je stavio neka 2 komada čelika napred pa sad škripe kao lude pločice, posebno kada lagano pritisnem kočnicu pri kočenju motorom ili kada se isprkiravam pa lagano kočim. I što je najgore, pločice su potpuno nove i sad mi je šteta da ih menjam, a ništa ne valjaju :wallbash:

A da nisu slucajno diskovi krivi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu, diskovi su kao novi (ako ih pločice nisu pojele do sad :laughing: ), i ovo što se čuje sam čuo tek nakon zamene pločica. U međuvremenu sam promenio majstora pošto je ovaj bivši sjajan čovek, ali zna o Stilu manje od mene i ovaj novi kaže da su diskovi odlični, ali pločice od lošeg materijala i da će škripati tako da najbolje da ne diram sad pa posle nekog vremena stavim dobre pločice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja menjao prednje, majstor kaže stavi DELPHI dobre su...a one ubijaju koliko cvile.

Mislio sam da će prestati ,a one sve gore i gore.

Samo se bojim da će uništiti diskove jer sam stavio nove!

Šta staviti?

Gde ste kupili te ATE?

Koliko su bile?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kit commerce, AP sport...

Meni bile oko 5000 hiljada...dok su odmah sledece jeftinije bile oko 3000, tako nesto...

Menjaj plocice, da ne bi morao i diskove (ako si vec uzeo nove)

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

izuzetno zadovoljan ja! Nema skripe, crnih felni slicno.

To sto ne skripe - OK. Ali mislis li da je plus za plocice ako nema njihove prasine po felnama? Naprotiv ...

Nisam se odrazio kako treba- ima prasine, ali ne preterano kao sto sam vidjao na nekim felnama. I nije crna prasina vec nekako braonkast0-bronzana. Plus, ja cesto perem donji deo auta-uzmem crevo i sperem blato i prljavstinu koje se nakupi odmah posle prve kisice.Tako da i nije moglo da se ucrni nesto preterano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde ste kupili te ATE?

Koliko su bile?

Ja sam gledao u "Mass Company" (ATE generalni uvoznik) u Jovanke Radakovic i "VS Auto" na uglu Tosinog bunara i Studentske. Cena okvirno od 5500-6500 din za prednje plocice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko u SKORIJE VREME imao iskustva sa BREMBO diskovima i plocicama???

Danas bio u http://www.gmsauto.co.rs/ i cene su sledece:

Fiat Stilo 1.6 16v 2002god.

BREMBO prednji disk 3.200din. komplet prednjih plocica 3.500din.

FERODO PREMIER prednji disk 4.0800din. komplet prednjih plocica 4.300din.

ATE prednji disk 4.400din. e sad ne znam da li je par ili su pojedinacno prednje plocice 4.600din. -( to sam nasao u Kit Comercu)-

Najradije bih stavio BREMBO ali sta ako je macka u dzaku,kaze prodavac da uzimaju od generalnog uvoznika i da ne bi smele ba budu II klasa.

Edited by Dior

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciji diskovi,njegove i plocice.To je uvek bila dobitna kombinacija,pa cak i sa low budget "swag" diskovima i plocicama.Sto se tice bakarne masti,koja se jako tesko nalazi jer prodavci uvek cudno gledaju kad im kaze da mi treba mast da podmazem plocice,treba je obavezno staviti jer odvodi visak toplote i tako cuva plocicu od pregrevanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzimao sam letos diskove, doduse za JTD. Tada je u Mass Company (zvanicni uvoznik) ATE prednji disk bio oko 6500 din, a prednje plocice otprilike isto toliko... Malo su mi cudne ove cene za ATE.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si zadovoljan sa ATE-om jer po svemu sudeci i ja cu verovatno uzeti isto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad mu objasni kojim busom najlakše da dođe. :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...