Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Meni se dešava da nakon par desetina km vožnje po auto-putu prvo kočenje bude baš slabo. Svako naredno kočenje je efikasnije. Valjda se pločice nakupe vlage pa dok se iste ne osuše.

Zato uvek nakon par km, naročito po kišnom vremenu, prilikom usporavanja, pa i ako nema potrebe, lagano pritisnem kočnicu, kako bi "osušio" kočnice i pripremio iste za kočenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sam takvo iskustvo na AP-u imao pre neki dan po kiši i malopre ponovo...

Znači voda.... 

Ne sećam se kad sam imao imao potrebu za baš oštrim iznenadnim kočenjem na AP-u u zadnjih ko zna koliko pa me ova dva baš iznenadiše i razočaraše...

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Markobgd Nakupi se malo rdje po diskovima kao kad peres auto pa to prvo kocenje zna biti nesto slabije...ali podatak da su plocice jedva nacete posle 50k je dobar razlog da ih zamenis,pri tom ti imas i dosta gradske voznje na toj kilometrazi.

 

Moja preporuka su Textar plocice,pre njih su bile Galfer i to je taj rang...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neki razlog što si prešao na textar ako si bio zadovoljan Galferom?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dante Bg Ma razmišljam (odlučio sam najverovatnije) da sve zamenim jer su mi i prednji i zadnji diskovi na donjoj granici debljine pa mi bezveze da menjam pločice same. 

Razmišljao sam da možda samosve pločice izmenjam sa ATE i isteram joj jednu turu ali se bojim da će pre njihove potrošenosti diskovi doći na red i onda ništa nisam uradio. 

Ne znam utiče li debljina diskova na silu kočenja ili ne...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, stefanan said:

Jel ima neki razlog što si prešao na textar ako si bio zadovoljan Galferom?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

 

Nisam ni znao da je bio Galfer jer je sa njima auto uvezen,bio sam zadovoljan kako koci i mislio sam da su oem plocice...a Textar sam uzeo na preporuku i nisam se ni malo pokajao.Odlicna plocica od prvog dana.

 

9 minutes ago, Markobgd said:

Ne znam utiče li debljina diskova na silu kočenja ili ne...

 

Sigurno da utice.AKo je takva situacija izmenjaj sve u kompletu i onda je to prava stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam imao problema sa prvim kocenjem po kisi, bar nisam primetio nista neobicno.

Ako se odlucis za ATE, brat ih je uzimao u VS Group cini mi se, i bili su najjeftiniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni ja na "normalnim" brzinama;)

Oba uslovno rečeno neprijatna iznenađenja su po ovakvom vremenu na iznenadnim kočenjima od 150~60+ kmh.

Već na sledećem kočenju je sve bilo OK.

Jednostavno je razlika između tog naglog prvog kočenja drastično slabija u odnosu na svako sledeće.

Kod normalnog kočenja to nisam primetio nikada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To kočenje sa mokrim diskovima sasvim normalno, zato i postoje oni diskovi sa žljebovima ili perforirani. Oni odstranjuju tu vodu.

Mercedes je imao foru da lagano pripije pločice kako bi se diskovi očistili od vode /vlage.

Što se tiče sile kočenja ne bi trebalo da ima nekog većeg odstupanja kod starih u odnosu na nove. Sistem je takav da automatski podešava zazor kako se diskovi i pločice troše. Jedini problem mogu da budu risevi. Pričam za ispravan sistem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmmm zamenices sam diskove i plocice a neces ulje??? Cega se tu plasi veliki Mare?

Samo nek ti neko druka na kraju i nemas problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema koj' da druka pedalu....a i mislm da je bolja varijanta sa prirodnim padom od tog dr(u)kanja. 

Možda se i pozabavim i tim kad.budem menjao. Elem, naručen danas ATE komplet prednji i zadnji diskovi i prednje i zadnje pločice. 

Sutra preuzimam a nadam se za vikend ako bude lepo vreme montiram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednji diskovi ATE 9.281din komad

Zadnji diskovi ATE 2.722 din komad

Prednje pločice ATE 6.167 din komplet

Zadnje pločice ATE 4.247 din komplet

Đuture 34.520 din

 

Ja sam prošao jeftinije zahvaljujući drugaru;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Nedavno sam zamenio prednje diskove, stavio Metelijeve i plocice Ferodo i ubrzo su pocele  vibracije volana pri kocenju na vecim brzinama od 60-tak kmh.Trap je Ok, komparator pokazuje oscilacije diskova od nekih 0.03 , sto je koliko sam saznao u granicama dozvoljenog.Postoji li mogucnost da prenosi sa zadnjih tockova, posto mi se cini da je neki dobos malo ovalan.

Posumnjao sam na to kada sam zimus menjao sajle rucne, pa kod stelovanja kao da cas hvataju paknovi, cas malo popuste kako okrecem tocak.Hvala

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je najbolja marka plocica?Zadnje trebam da menjam ,a verovatno cu i prednje,pa zato pitam jer cu sam kupovati plocice i oterati auto u ovlasceni servis da zamenim to.

Koje vi preporucujete cena nije bitna?

 

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno by Markobgd :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...