Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Treba da zamenim zadnje plocice, Stilo JTD. Napred imam LPR, cuo sam razlicite price za njih, ali ja nemam neka losa iskustva. Okrenuo sam par telefona i nasao neverovatnu cenu u Eurogumi u Grcica Milenka - 832 dinara za par :shock: .

Svuda su oko 2.000 dinara, pa sad mi nije jasno. Prodavac tvrdi da su sigurno original, a ja sam nesto sumnicav. Ipak se radi o kocnicama. Sa druge strane, zasto bih platio vise, ako je ista plocica.

Da li neko nesto kupovao u Eurogumi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto si i sam rekao ... "Ipak se radi o kocnicama"... Moze biti da je original, ali kako da je toliko jeftiniji, nemam pojma. Mada meni je drugar ponudio da mi donese iz Italije komplet 4 diska i plocice brembo original ali je bilo kasno, za iste pare za koje sam ja kupio od M-a, CAR i JURID diskove i ETF plocice. Koci super, ali mi i posle 2500km prednji desni skripi...

Zadnje trpe mnogo manje opterecenje od prednjih tako da nije katastrofa ako malo losije koce...

P.S ali tebi trebaju dva para (4 komada plocica), a to je 1664 din... ili ja nisam dobro razumeo tvoj post ili ti njih???

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10793

Znaci EUROGUMA ti nudi LPR za 832 dinara za par? Ako je tako to je cudno i jako sumnjivo. Moj ti je savet da uzmes neke druge tipa ATE, JURID ili Fiatove original... Garantovano vece prelazenje i ocuvanje diskova. Drugo, Euroguma je do nedavno radila samo sa gumama pa je od skoro pocela da drzi i ostale sitne stvarcice pa ne znam koliko im treba verovati. Sacekaj M-a i kod njega zavrsi tu pricu oko plocica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma i meni je cudno. Mislio sam da uzmem ETF kod M-a, ali treba mi za sutra, posto sam zakazao kod majstora jer necu biti u Bg, a 15. idem u Grcku. Nisam znao da je M na odmoru. Gde u gradu ima ETF da se kupi, da ne idem u Zemun, tamo sam ih nasao za 2.600.

U pitanju je par za pozadi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam, kazu "original" Fiatove 2.670, a u Kit komercu "original" preko 4K... :?

Tako da cu verovatno do Zemuna da uzmem ETF.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te iz AP su na mom autu već 20 hiljada, nisam primetio da im bilo šta fali, zapravo koče odlično. U sledećoj turi menjam sve pločice i sva 4 diska, pa ću tad da se otvorim za neki dobar brend - naravno u zavisnosti od cifre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nekad sam kupovao za druge moje automobile LUCAS! zar to vise nema na nasem trzistu? mislim da su bile odlicnog kvaliteta! sto ne pogledate da vidite posto su Lucas?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8074

Proveri koliko to košta u Deltinoj prodavnici rezervnih delova na Novom Beogradu (Omladinskih brigada 33). Ja sam za Punta I kupio original pločice i zadovoljan sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 1366

Ako su ti diskovi skoro za menjanje, onda možeš da se upustiš u experiment, ali ak su novi ja ne bih da ne upropaste diskove ako su jako tvrde.

I pitaj 17 puta pre nego što platiš, da li je to za stilo !?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10793

Delta ti je za plocice mozda malo skuplja od neke prosecne ne proverene ponude u Beogradu ali PROVEREN kvalitet, trajnost i ostalo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otisao sam danas u Eurogumu i tamo me je docekalo jos jedno iznenadjejnje. Polocice su jos jeftinije - 750 dinara za zadnje tockove za Stila. To je cena u radnji, a 825 valjda kad ti salju.

Vidi se da je to ozbiljna vulkanizerska radnja, imaju i prodaju delova, felni, itd...Covek mi je dao kutiju, unutra ima deklaracija, na nalepnici pise ko je uvoznik, bla, bla. On se kune da je LPR original i da se niko do sada nije zalio. Kaze, jeftine su jer uzimaju od uvoznika.

Ja sam ih uzeo cisto da probam jer su mi zadnji diskovi ionako pred menjanjem. Probacu ih par dana, pa ako su djubre, promenicu. Inace, imam i napred LPR i, sta ja znam, cini mi se da su OK, iako nisam imao iskustva sa nekom skupljom varijantom.

Mozda je najbolje da na nekom skupu probamo Stila sa boljim plocicama, pa da vidimo razliku.

Inace u Delti su original Stilove oko 3.500. Znam da ne treba stedeti na plocicama, al bas ocu da probam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sam bio na njihovom sajtu i uporedjivao broj modela koji mi treba i slaze se. Javicu kakvi su utisci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva su iskustva sa novim LPR plocicama?

Prosle godine sam kupio i prednje i zadnje ETF kod M-a, malo su mi skripale u pocetku. Vise me je nervirala buka koja se cuje kada ne pritisnem papucicu kocnice do kraja na usponu ili nizrdici i auto se jedva krece ... Tada se cuje brujane i skroz je iritirajuce.

Presao sam oko 20.000 i sad se spremam za mali servis. Od pre 7 dana mi se desava da se usled kocenja, trenutak pred konacno zaustaljanje vozila, cuje struganje. Predpostavljam da je vreme da se promene plocice? Doduse nemam nikakvu signalizaciju da su kocnice istrosene.

Kad pisete o cenama uvek mislite na cenu za par tj za obe prednje ili obe zadnje plocice?

Da li menjate sve zajedno ili samo prednje ili zadnje?

Edited by chiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi koji je auto, da li ima sva 4 diska ili diskove i doboshe, da li su zadnje plocice ili paknovi istrosheni ili mogu josh da se voze....

ako struzu vec im je vreme za zamenu.

par plocica ide na jedan tocak, a komplet plocica , 4 komada, ide na dva diska, a ako su sva 4 diska ide 8 plocica, a audi a8 nosi 12 plocica, 8 napred i 4 nazad... znaci zavisi od auta koji vozis, a to nisi napisao.

cene su uglavnom za komplet plocica (4 plocice u kutiji), jer se uvek menja u kompletu leve i desne (ne mora i prednje i zadnje ako zadnje nisu potrosene) da bi auto ravnomerno kochio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, zaboravih da i ovde upisem sta vozim ...

Fiat Stilo 1.6 16V 2004.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TRW Lukas odnos cena i kvalitet su ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja treba da menjam sada sva 4 diska i sve plocice na stilu JTD 80, u delti sve to komplet izadje oko 380€, a u ap sportu cini mi se da sve zajedno izadje oko 150€. Zasto je tolika razlika? I da li je neki deo za koji u ap sportu kazu da je original stvarno originalan ili nije? Kako se to moze proveriti? Hocu auto da odrzavam iskljucivo sa originalnim delovima, za deltu sam jedino siguran da drze original, ali ako ima i u nekoj drugoj prodavnici stvarno originalan deo a jeftiniji je uzeo bih ga tamo, samo ne znam kako da proverim da budem siguran. Idem sledece nedelje u rumuniju pa cu bas tamo da proverim u njihovoj prodavnici koju sam nasao na fiatovom sajtu koliko kosta, pa ako je tamo jeftinije uzecu sigurno. I jel zna neko da li ti delovi treba da se prijavljuju na granici ili ne ako kupim tamo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobio u subotu diskove italijanske marka CAR,trebalo bi da su ok video na dosta stila uvezenih iz italije.cenu cu znati tacnu sutra

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kakva su iskustva sa novim LPR plocicama?

Imam ih napred i nazad. Meni se nisu pokazale kao lose, mada ne divljam sa autom, tako da ne znam kako se ponasaju u nekim ekstremnim uslovima voznje. U par zescih kocenja u poluincidentnim situacijama su se pokazale dobro. Blago skripanje se culo u samom pocetku,a kasnije je nestalo.

Sta znam, neki kazu da su nisu bog zna sta, ali ja bio u Grckoj, vratio se, sa njjima sam presao nekih 10.000. Nemam velikih primedbi, mada su npr. Jurid ili ATE sigurno dosta bolje, ali i skuplje.

Cene LPR variraju, pogledaj moj post malo gore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, ali koliko su, oko 50 evra?

Mada, treba bar na prednje tockove staviti dobre plocice.

Edited by Dragon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...