Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Pa ono, nerealna al takva. Kad ove felge budu za menjanje, biTcete obavesteni :) Do tada rolam se i parkiram u mracan kutak, daleko od ociju javnosti

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je oglas Markovog otpada na Ledinama :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Milutinac said:

Jedini test je dati nekome 2 seta, jedan iz Kit-a, pa posle nekog vremena drugi iz Eura, pa da vidimo...
Ovako, cujes jednom nedeljno da se neko zali na brembo/grembo/brenbo...cela prica ne uliva poverenje.
I da uzmem u Euru, opet pitanje iznad glave "A sta ako je ovaj...onaj". Zato lepo uzmes Galfer ili ATE i dovidjenja.

Evo ja bas video mnogo negativnih iskustava sa ATE diskovima. Spominjano je nekoliko puta na forumu detaljno iskustvo coveka sa Alfa Romeo foruma. Da se iskrive nakon jacih kocenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Ivan said:

Ne samo to, za CG ce morati da nabaci i plasticne vezice, zbog G-sila po krivinama.

Ako nece da mu ostavljaju ratkapne uspravno naslonjene uz bankinu.

 

Do pre jedno godinu - dve sam ATE u kuckanju ovde na forumu stavljao u isti kos sa Grembom. Bilo je puno primera, sto ovako bliskih, sto sa interneta sto procitamo. Medjutim moram priznati da u poslednje vreme nisam cuo nikoga da se zali na ATE. Da bi mi bili prvi izbor na osnovu samo toga - nikako. Pored galfera i recimo EBC-a pffff nikako. Ne mogu da stavim tu i ferodo - nisam imao licna iskustva niti neko oko mene.

 

Tacno je i da ATE radi u kooperaciji sa Galferom...mozda samo vise robe kod nas stize sada iz Galfer fabrika :D

 

Pitao sam slejerovce sta predstavlja to sto na istoj plocici ima i ate i galfer zig i oni kazu - ate posalje zahtev galferu da se napravi toliko i toliko plocica ali sa smesom kakvu oni (ate) propisuju

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Milutinac said:

Tebi koji i na auto-putu ne prelazis 90 to moze trajati to 2030. godine :D i to ozbiljno da grize...

Ne znam ja koga su snimili na AP da vozi 90 pa ga pozdravljaju kroz otvoren prozor :whistle: @cika_kole 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav
Potrebna mi je pomoc oko izbora sledecih delova: prednji diskovi, plocice, spone, prednji amortizeri. Punto (Zastava 10) 2009. godište, 1.2 8v
Nemam potrebe za nekim high-end delovima, vec cisto da odradjuju posao. 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno / formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tu si malo u problemu.
Obicno kod nas ili je nesto 3. klasa, ili Kina, Indija itd ili sa druge strane kvalitet koji kosta.

Sto se tice srednje klase koja jos uvek drzi neki kvalitet, a sto se tice kocionih sistema - tu bih stavio recimo Delphi ili nesto od Boscha.

 

A vesanje - tek tu je igranka, jako puno kopija i lose robe, od Optimala, kineskog ITN-a, kopija Monroa, kopija Bilsteina itd. Tesko prica za amorte iskreno. Uzeti dobru robu od proverenog uvoznika, mozda skuplje u startu, ali ima zasto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje je naravno ubosti original, ali ja mogu iz ličnog iskustva da potvrdim da recimo turski bilštajni rade posao korektno. E sad do kada će, ne bih znao, ali evo, sastavili su nešto jače od godine ... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rasta slažem se sa Milutinom. Ja na oba Punta imam Delphi diskove i pločice iz Euroautu i zadovoljan sam. Bosch nije loš ali njihove pločice se manje troše i ukopaju disk. Delphi pločice se brže troše, prilično prljaju felne ali je bolje da izmenjaš 3 seta pločica dok ne dođe vreme da opet menjaš pločice i disk u kompletu.

Monroe amortizere takođe uzeo u Euroautu, skoro 2 godine na autu i za sad su OK. Bolji su od Optimal kineza a verovatno i lošiji od Bilsteina ili nekih boljih i skupljih. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj izdbor je bio Delfi diskovi i Štajnberg pločice - za mene prava  kombinacija ( dobro je bilo  sa Brembo i Ferodo sl pločicama ) 

Štajnberg ramena

Kajaba amortizeri

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, hadza said:

prednji diskovi, plocice,

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/44994-koje-kočione-pločice-diskove/

 

11 hours ago, hadza said:

prednji amortizeri

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43947-iskustva-sa-amortizerima/

 

Prelistaj bar nekoliko zadnjih strana obe teme. Ima dosta iskustava, da se ne ponavljamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na pomoci. Narucio sam Delfi delove u Euroautu. Menjacu diskove, plocice i spone, posto mi je jedna spona malo kriva. Zanima me da li treba na nesto da obratim paznju kad budem menjao posto planiram sam da to zamenim. Plocice sam menjao par puta vec, a diskove i spone prvi put. Da li treba da uzmem jos neke delove kad vec skidam sve to sa auta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@hadza ako nisi menjao kočiono ulje ne bi bilo zgoreg i to da uradiš, ionako je to nekih 500 dinara za 0.5L tečnosti a toliko ti i treba. I naravno prvih 200,300 km lagano kočenje dok to sve ne nalegne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjaju li ATE plocice iz Kit-a? U Winu nemaju. Oni su navodno ate dileri. Ne bi trebalo da ima problema?

Uzeo sam ATE power diskove ali ne preporucuju kermicke plocice tako da Galfer otpada. Ima nekih kombinacija na KP i tamo su jeftiniji uza oko 2500 rsd u odnosu na radnju ali nisam siguran da li me je prodavac razumeo koji Punto je u pitanju tako da mi je mozda ponudio za punta clasic :) Nisam hteo da smaram coveka  jer nemam pare kod sebe, cekam platu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da Slayer nabavlja i Ate. 

Meni su Ate diskovi (doduše ne znam koji) i galfer pločice. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam ja prosle godine kod Ljube (videh negde preporuku na fejsu, a mislim da mi je i Milutinac pomenuo odavno) zadnje diskove i plocice ATE i sve ok za sad.

38d4b51546ea095d11ac61be8b13e219.jpg

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio sam ATE Power diskove i obicne ATE plocice. Nista ne skripi, ne trese i sl. Sta znam...ono sto je bilo na autu je MNOGO bolje kocilo. Kad pritisnem kocnicu imao sam lep osecaj da plocice zagrizu i auto staje a sad pritiskam i pritiskam...

Ne znam nisam pametan, ne znam kakav je kvalitet najjeftinijih diskova i plocica ali ovo sto sam uzeo je po meni suvise skupo za ono sto daje. To je mi je onako prvi utisak za mesec-dva voznje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri da li je lepo izbacen vazduh.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ne znam sta bih drugo za civilnu upotrebu stavio. Ate ili Galfer, posto mi treba za sledecu nedelju ne mogu da cekam da mi posalju Galfer a i pitanje dal ima na stanju. 

 

Al ko sto kaze kolega, mozda vazduh ili zameniti ulje u kocnicama ako nije menjano skoro.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko si presao? Mozda jos nije naleglo lepo sve.

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio i ulje da mi zameni majstor ali nije imao vremena. Kaze cimanje je, oduzima mu puno vremena...jedan tocak pa mora da resetuje na dijagnostici...a i kaze ako zamenis ulje onda ulazis u moguci problem sa crevima...novo ulje je agresivnije pa ces ti mozda popucati creva...

Nisam hteo da smaram jer mi treba auto svaki dan a i bas je krenulo ovo sa korona virusom.

Daleko od toga da auto ne koci, koci ali nekako mi nije sigurno ko sa starim kocnicama. Mozda je to i neki moj trip, neam pojma.

Presao nekih 2000km, ne znam tacno. Servisna knjizica mi u kolima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...