Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

ne ali mozes proveriti u KIT komercu oni ih prodaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

FERODO - prodaje GMS. Jeftiniji jer GMS inače ima niže cene od AP-a i KIT-a, a što se mene tiče kvalitet isti. Ne škripe i traju isto kilometara kao i ATE i Lucas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet iskustvo sa lokalnim majstorima u ZR isto: menjaža starih diskova, prodavnica Unicar daje nešto, pitam majstora koji menja da li je to valjana marka koju sam kupio, on kaže jeste, stavim te diskove i pločice, posle 2 meseca razrađivanja slabije koči i škripi kao svinjče na klanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

hebem mu mamu.Valjda mozes da narucis od nekog od nas da ti pazari u BG sta hoces i da ti se donese u ZR.

Kole zna da sam ja u ZR redovan (zbog zene). Ne bi imao problem sa delovima. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valeo. Imam ih. Prelepo koče, tačno dozirano, zaustaljaju vozilo kao bolji hidraulički lift. Čini mi se da sam sve pločice i diskove sa sve "ručicama" platio nešto preko 200e.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje za poznavaoce.

Lybra 1.6, 2002-o g.p. Pročitao sam vaše preporuke i prošle nedelje kupio ATE prednje diskove i pločice. Inače, cijena za par prednjih diskova je 60e (dakle 30e/kom), a pločice su 43e. Ono što me je zbunilo kada sam preuzimao diskove je što sam vidio da nisu ventilirajući! To me malo iznenadilo. Zamolio sam ih u prodavnici da provjere i rekoše to je to?! Na sajtu ATE stoji da idu stvarno ti obični diskovi, šifra 415112. Danas sam provjerio i vidio da na kolima imam ventilirajuće! Hmmm. Zna li ko o čemu se ovdje radi? Ko zna šta je prethodni vlasnik budžio?

Hvala unaprijed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ATE ima grešku u katalogu za Lybru 1.6! Sad iz principa neću ATE da kupujem, neozbiljni su.

Izgubio sam dosta vremena dok sam vratio djelove, a još je sreća što sam sačuvao fiskalne račune. Upozoravam sve koji kupuju diskove/pločice - sve Lybre imaju ventilirajuće diskove. Auta su teška preko 1300kg i fabrika nije štedila na kočnicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam AP-Sport sajt, nema od Lukasa nista pametno a da pise da idu na Bravo...

Jedino neki Wolf od 1.600 dinara :question:

Ako neko vidi od Lukasa nesto pametno na sajtu, neka baci link, ja oslepeh.

http://www.ap-sport....tegory_id=419#4

Edited by FantomX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji sam kralj, prvo sam i isao na tu pretragu, "grupnu" :thumbup:

Znaci ovaj Lukas

ss5.jpg

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=32036

Koliko sam skontao ove Wolf su piiiip ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam postavljao pitanje u temi i na kraju kupio set Ate (diskovi i plocice) da prenesem utiske. Posle predjenih 900km od cega je 600 otvoren put nemam neko posebno zapazanje, koci kao i sa fabrickim setom osim sto je kocnica malo meksa i hvata vise i lakse se dozira kocenje. Izgubilo se podrhtavalje diskova na briznama preko 120 na cas kada dodje do kocenja.

Ja sam zadovoljan sto sam i ocekivao za ovu marku i novac koji sam dao.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, znaci Lukas, tako sam i mislio.

A video sam razliku izmedju Wolf i Lukas paknova za zadnje tockove, meso deluje dosta kvalitetnije na Lukasu. Bar ono sto sam video.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Došlo je vreme da i ja menjam diskove.

Za sada samo prednje, pošto su počeli da tresu kada kočim na većim brzinama a i već su se istrošili. Prešli su oko 55kkm.

Kod mene su veći diskovi (nego na Stilu 115KS) prečnik 281mm isto kao na Abarth-u, a zadnji su isti na svim Stilo-vima :).

Gledao sam cene:

ATE u KIT komercu 5250 din/kom, i pločice oko 4500 din

LUCAS diskovi u Pančevu 11500 din/par i pločice oko 4000 din.

Trenutno nema ni jednih. Razmišljam po kojoj logici je LUCAS skuplji od ATE-a?

ATE bih uzeo, ali me je pokolebao Nidza pošto nešto nije bio zadovoljan sa ATE-om?

Nidzo kakva je sada situacija?

P.S. Nudili su mi Metelli, mislim da je oko 3500 din/kom ali ja baš nešto ne verujem u njihov kvalitet.

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...