Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Koje su debljine novih klasičnih ne ventilirajućih? A do kolko je propisano da se vozi? U krajnjem slučaju ako se nema za nove mogu da se pazare neki polovni pa da se obrade..

Naravno ako su odgovarajuće debljine.Ne kažem ja da se sad voze diskovi koji su baš stanjeni do maksimumama..Naravno da to nije baš bezbedno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf pitanje oko pretrage prilikom kupovine delova za auto. U ovom konkretnom slucaju diskovi i plocice. Otisao sam na ePer pogledao kataloski broj, odem na neke radnje koje imaju online prodaju, cisto zbog cena. Kad tamo razni diskovi, razne velicine, totalni haos. Vidim da sa onim kataloskim brojem ne mogu nista da uradim, ili bar ja tako mislim? E i jos jedno pitanje, u jednoj radnji mi nude TRW diskovi i plocice u kompletu oko 12000din. Jel to cena ok? Kakav je TRW? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sad sam bio na njihovom katalogu. Ono sto me buni je npr ima brembo plocice, i onda ima vise plocica sa razlicitim cenama. Ne razumem jel neka razlika u kvalitetu, materijalu, ili su razliciti tipovi plocica kad im se cene tako razlikuju :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klikni na detaljniji prikaz, pa ćeš videti po dimenzijama, možda neke pločice nemaju senzor (žicu) za istrošenost i neće pištati kad se potroše, možda neke dolaze u kompletu sa šrafovima za čeljusti i mašću, a neke ne...pa otuda razlika u ceni.

Imamo na Forumu šefa jedne od prodavnica Euroauta, pa nam @toma ks može najbolje reći. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš poslati i upit u Slayer (model i br šasije auta). Ja sam jedan od zadovoljnih korisnika Galfera. Za preporuku je to što prodaju i imaju popust za ljude sa foruma. 

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic Poslao . Hvala na predlogu! Razmisljao sam o kupovini TRW, Delphi, Ferodo. Ali sam prvo hteo da se raspitam kolika je cena, zato sto mi je auto jos u garanciji. Pa da pitam ovlascenis servis i ako su skuplji da to odradim kod mog majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ces se neprijatno iznenaditi kada budes cuo cenu u ovlascenom servisu.

Nisam odmah video da je 1.4 motor. Mozes onda i tamo da probas. :-)

Edited by skile86

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, skile86 said:

Mislim da ces se neprijatno iznenaditi kada budes cuo cenu u ovlascenom servisu.

Mnogo vise se neprijatno iznenadim kada cujem iskustva sa boflukom i posledicama :) . Na toliku kilometrazu za diskove, za par hiljada din razlike licno nikada ne pravim pitanje. Apropo cena iz originala, za JTD Stila sam uzimao prednje diskove i plocice iz originala (preko Baneta AK Vozdovac), tada je cena u ovlascenom bila oko 18 000 din (po 6000 komplet plocica i cena jednog diska). 

Skoro sam se bas u Slayer-u raspitivao za Sporta takodje za Galfer komplet napred (diskovi & plocice) i to je ova cifra koju Deki pominje. Dok su Galfer High performance plocice za Xsaru pre 20-ak dana placene 3700 din prednje i 2700 din zadnje. Kod njih na sve cifre ide popust 5% za clanove foruma i 10% za clanove kluba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VladaG9 Za Deltu 2.0mjet sad sam menjao, prednji diskovi 18500, zadnji oko 6000, pločice valjda 6000 i 3000. Tako nešto je bilo. Bio je i meteli disk za 10000

E sad, ima i jeftinijih ali sam ih jednom stavio na mareu i proškripale posle 5000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mislim da su npr TRW dobri diskovi i plocice. a i izadje me 4 000 jeftinije, taman mi ostane za ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/8/2019 at 9:30 PM, andreja.micovic said:
[mention=15609]VladaG9[/mention] Za Deltu 2.0mjet sad sam menjao, prednji diskovi 18500, zadnji oko 6000, pločice valjda 6000 i 3000. Tako nešto je bilo. Bio je i meteli disk za 10000
E sad, ima i jeftinijih ali sam ih jednom stavio na mareu i proškripale posle 5000

To mi deluje skupo nesto,a?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK Prednji diskovi su nestandardni :) iznenadili smo se svi. Dok Stilo, Bravo, Delta 1.6mjet i 1.4 nose 284mm diskove, 2.omjet, 1.8 i 1.9tt nose 305 mm koji su retki. Ovo su Ate diskovi, a najjeftiniji su bili od 10000. Zvao i Gazelu da pitam za brembo, kaže imali su ih nekad, oko 150 eur ali ko zna kad će ih opet nabavljati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto mi kocnice pocele da skriPU, a obzirom da bijem skoro 16K sa njima od kada je Bravo u mom vlasnistvu, uzecu zdravo za gotovo da nisu menjani skoro, jer servisnu od ranije nemam.
Koliko razaznajem lokaciju nastanka zvuka, prednje su kocnice.
E sad, da li postoji neki nacin da sam utvrdim koliko su pakne istrosene i sam disk kao i kolike su vrednosti pakni i diskova kada ih je pozeljno zameniti ? Pretpostavljam da je skidanje tocka pod obavezno za proveru.

Iscitao am temu uzduz i popreko o markama koje se preporucuju (Galfer, TWR,ATE, negde se i Jurid spominje kao i BOSH kompleti, pa cu verovatno pitati/procitati kada naletim na neke u ponudi da ne bude neka snj serija pa da bude kuku jao u krivini.
Nisam zahtevan korisnik da picim Mideluk, ali hocu da kad stisnem da zakoci da valja, a da mi ne ubija budzet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj savet kao below average ljubitelj nabuđenog, uzmi što ti servis u kom radiš predlaže, njima koji dinar, ti zadovoljan, oni odrade kako treba i veselju nema kraja

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, ISV_01 said:

...da li postoji neki nacin da sam utvrdim koliko su pakne istrosene i sam disk kao i kolike su vrednosti pakni i diskova kada ih je pozeljno zameniti ?

Za pločice nemaš šta da se misliš, nesumnjivo vidiš kad su potrošene, tj. kad nemaju više ''mesa''. 

Diskovi ne treba da ti budu tanji od 20 milimetara (prednji), odnosno 9 mm (zadnji). Imaj na umu da kad su novi imaju svega 1-2mm više od toga.

Baci pogled na ovu temu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/40427-kada-su-diskovi-za-zamenu/

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct Procitao sam tu temu takođe. Znači običan vizuelni pregled može i bez skidanja točka ili će morati da radi ćopavko ?

 

E sad, videh i u linkovanoj temi za debljinu diska al sad malo glupo pitanje...da li se ta debljina odnosi na ukupnu debljinu (obe strane) ili samo jedne strane diska ? Pitam jer nisam siguran da li mi je disk "izdeljen" nekim ventilirajućim delom između ili je ko šaht iz jednog dela pa da razbijem potencijalnu nedoumicu :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednji diskovi su samoventilirajuci, imas ovde sve tacne dimenzije (precnik, inicijalna debljina, minimalna debljina posle obrade, minimalna debljina,...):

 

Untitledp.thumb.png.5a0c04904c51c3b66d0873753731015d.png

 

Zadnji diskovi su obicni, evo parametara i za njih:

 

Untitledz.thumb.png.d0ca641b2a84275dcbf93788d1b2b403.png

 

PS: Posto vidim da svasta zapitkujes i da te zanima ;) - nadji ili skini eLearn, ceo auto do u detalje, tehnicka specifikacija, testiranja, procedure za kupusanje, ozicenje, konektori.... Za prostije stvari moze da posluzi i ePer (koji je samo elektronski katalog delova), ali je eLearn tata za entuzijaste i samostalne radove.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala imenjače, eLearn cu videti da poskidam, a da li Hayens manual vredi icemu ? Koristio sam njega za Lagunu i Volviku.

Videću šta mi je činiti pa piskaram ovde o izboru i upgrade-u. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...