Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Prvo reklamirajte proizvod (u ovom slučaju diskove) pa onda delujte dalje. Velika je verovatnoća da nećete imati problema sa uvažavanjem reklamacije;)

Stručnjaci smo da preskočimo nekoliko koraka i da odmah ospemo paljbu bez da se ispoštuje osnovni koraci u procesu ostvarivanja prava.

 

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

I zlatno pravilo - najbolje da ti tvoj majstor nabavi i delove koje ugrađuje pa on i garantuje za njih (bili to delovi za veliki servis, kočnice, amortizeri, šta god...). Tako se izbegava nekoliko plaćanja montaže/demontaže, jer svako uglavnom svaljuje krivicu na onu drugu stranu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad pre tolika km...kada su ovoliko izdrzale sigurno ce jos 3x toliko

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim nekoga ko ima licna iskustva sa Galfer plocicama i diskovima,da podeli na forumu. Neko da je presao preko 5000km,kakvi su utisci,kako koce i da li skripe. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/29/2018 at 9:03 AM, Milutinac said:

Uzmes i procitas prethodnih 4-5-6 strana...

Slazem,ali ipak mi vise znace svezije informacije. Citao sam unazad,ali vecina su komentarisala kako su uzimali,ali retko ko je pisao utiske posle predjenih par hiljada kilometara. Evo jos jedno pitanje,meni trebaju zadnje plocice,prodavac u Ns me je pitao koje su mi prednje plocice,ja kazem Ate,kako najbolje je uzeti Galfer i prednje i zadnje zbog ravnomernog kocenja. Molim nekoga da cujem komentare na ovo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je glupost po meni.
Sto se tice Galfera ja ih imam vise od 5000, nikakav problem nemam sa njima. Par jacih kocenja je bilo gde su me spasile, zadovoljan sam skroz. Napred mi je Galfer u standard paketu. Preporuka za njih, za druge brendove ne znam, misljenja su podeljena npr za ATE, dovoljan razlog da kupim Galfera jer nisam cuo do sada negativan komentar.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/29/2018 at 9:38 AM, dekirs said:

To je glupost po meni.
Sto se tice Galfera ja ih imam vise od 5000, nikakav problem nemam sa njima. Par jacih kocenja je bilo gde su me spasile, zadovoljan sam skroz. Napred mi je Galfer u standard paketu. Preporuka za njih, za druge brendove ne znam, misljenja su podeljena npr za ATE, dovoljan razlog da kupim Galfera jer nisam cuo do sada negativan komentar.
 

Ja kazem sta mi je rekao prodavac kada sam ga kontaktirao. Hvala za komentar,znaci mi puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/29/2018 at 9:03 AM, Milutinac said:

Uzmes i procitas prethodnih 4-5-6 strana...

Vratio 5 stranica unazad,nasao samo jedan komentar i to polemika izmedju standard i sport varijante,lik ka za da je zadovoljan standard varijantom.

On 5/29/2018 at 9:45 AM, dekirs said:

Ako ti nesto znaci, pozadi su mi diskovi i plocice Valeo a napred Galfer, budi bez brige.

Hvala puno. Meni pozadi su ja mislim Delpfi diskovi,najverovatnije cu uzeti Galfer plocice. A napred Ate i diskovi i plocice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs

Koliko vremenski teras taj Galfer? Sitnica, ali bas me zivo zanima - ima li tragova rdje po osovini diska (ili negde van kocione povrsine)? Jedini diskovi koje sam ikad imao, a da na njima nikada nije bilo trunke rdje na bilo kom delu su bili oni iz originala, koje sam uzeo preko Baneta (ex AK Vozdovac).

Trebao bih da za Sporta polako gledam zadnje diskove - rekose mi u Slayer-u da kod mene i pozadi idu plocice sa indikatorima istrosenosti, pa ih za razliku od obicnih trenutno nemaju na stanju i da bi jedino njih trebalo unapred da porucim.

@Jevrem1

Posto te zanima cena za zadnji komplet - 5700 din za zadnje diskove i 3250 din za plocice, Galfer Standard, naravno.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, dekirs said:

Par jacih kocenja je bilo gde su me spasile,
 

 

 

 

 

 

PS - mada u glavi mi je i... "Ovo je vreme paklenih vozacaaa..."

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

 

Meni je ovako trenutno.. Mada ne znam ni koliko je to bitno uopste. Meni kod tog vizuelnog stanja je najbitnije da ne baca prasinu na felne koja se tesko pere bez hemudze

 

686e165ed99708b2b7b91b522733451a.jpg656bdbdd9739e50a61015f4f9777a738.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs

Hvala, znaci ista prica kao i kod velike vecine. Cisto detalj koji me zanimao, zato sto ih dosta hvale, a planiram ih i za sebe... Daleko od toga da je nesto sto bi me odbilo od kupovine, ali je sitan estetski plus. Rekoh vec, takvu zastitu jedino videh na disku iz originala, koji je donet iz inostranstva - bas sam na Stilu ljudima pokazivao razliku kompleta napred/nazad.

Btw, ja volim kada su plocice mekanije i prave prasinu na felnama, najmanji mi je problem da to ocistim ako dobro, lepo i besumno koci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/29/2018 at 12:50 PM, Ivan said:
Sitnica, ali bas me zivo zanima - ima li tragova rdje po osovini diska (ili negde van kocione povrsine)?

 

32872566_10155246690111573_5996609467246968832_n.jpg32745639_10155246689741573_7646569966308687872_n.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svega sam se načitao u ovoj temi i što više čitam to mi je manje jasno koje pločice da kupim i gde u BG.

Jedino šta sam ukapirao je da je Galfer dobra kupovina ali ga nema u Beogradu.

Euroauto ima u ponudi Delphi i Brembo, sa zanemarljivom razlikom u ceni.

Da kupujem Brembo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kakoonobese

 

Nema veze kad neka firma nije u BG, svi ozbiljni rade isporuku kuririma, tako daaa...i da jeste u Beogradu lakše je da ti stigne na adresu, nego da se cimaš. :D 

Između Delphi i Brembo - ja bi Brembo. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja hteo da probam galfer i zovnem ali ocajna ponuda za insigniu, prednje imaju na stanju, zadnje se cekaju iha ha. Diskovi uopste ne postoje. Na kraju sam uzeo ATE

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, kakoonobese said:

Euroauto ima u ponudi Delphi i Brembo, sa zanemarljivom razlikom u ceni.

Ja na oba automobila imam Delphi pločice kupljene u Euroautu. Nemam nikakvih zamerki, od prvog dana kako su stavljene nisu pisnule i vrlo brzo su nalegle.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...