Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

4 hours ago, danijel55 said:

Koja bi bila cena brembo pločica za libru?I da li mogu na trw diskove?

Kod nas ćeš verovatno naići na breNbo tako da ukoliko hoćeš neku bolju varijanti uzmi ovo što Milutin spominje, Galfer jer vidim da je sve više zadovoljnih a pritom nećeš naleteti na falš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako kupi na nekoj pijaci, onda ko zna šta će kupiti, slažem se. Falševa ima koliko nećemo... :D 

Pominjao sam pre neki dan da mi stoji set za zadnje točkove za 159-ku, čeka da se potroše postojeće. Ako kupi kod uvoznika, onda će kupiti Brembo, i ovako će da izgleda:

 

IMG_20180424_223108.jpgIMG_20180424_223227.jpgIMG_20180424_223244.jpg

IMG_20180424_223253.jpgIMG_20180424_223313.jpgIMG_20180424_223418.jpg

IMG_20180424_223653.jpgIMG_20180424_223706.jpgIMG_20180424_223909.jpg

IMG_20180424_223506.jpgIMG_20180424_223518.jpgIMG_20180424_223540.jpg

 

Koliko se sećam, @Kuvalja i @Sava su isto uzimali kod Euroauta komplet Brembo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, YUgisa said:

Ja ne znam kad je ATE postao sinonim za kvalitet (performanse)

 

Samo nedostatak neke druge robe kod nas...nista drugo

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, neshaoct said:

Ako kupi na nekoj pijaci, onda ko zna šta će kupiti, slažem se. Falševa ima koliko nećemo... :D 

Pominjao sam pre neki dan da mi stoji set za zadnje točkove za 159-ku, čeka da se potroše postojeće. Ako kupi kod uvoznika, onda će kupiti Brembo, i ovako će da izgleda:

 

IMG_20180424_223108.jpgIMG_20180424_223227.jpgIMG_20180424_223244.jpg

IMG_20180424_223253.jpgIMG_20180424_223313.jpgIMG_20180424_223418.jpg

IMG_20180424_223653.jpgIMG_20180424_223706.jpgIMG_20180424_223909.jpg

IMG_20180424_223506.jpgIMG_20180424_223518.jpgIMG_20180424_223540.jpg

 

Koliko se sećam, @Kuvalja i @Sava su isto uzimali kod Euroauta komplet Brembo.

 

Vidim na sta ciljas slikama.

Evo ti primer, cisto onako... bivsi FKL (fabrika kuglicnih lezajeva) iz Temerina, neke 2009-2010 je prodata. I od tada proizvode SKF program.

 

Pre jedno 5-6 godina ode meni lezaj nazad na HGT-u. Zovem malo radnje ovde kod nas
I nadjem u...jednoj (ne moram da imenujem) radnji ovde kod nas u temerinskoj ulici SKF lezaj, jeftiniji nego svi ostali i to dobrano. I ja reko sto da ne, pa SKF jbt, mozda im nesto stoji pa jeftin ili sta vec
U medjuvremenu se malo raspitam, pa kazu mi ljudi -to ti je ovaj nas SKF iz Temerina- ja ono WTF, nisam ni znao tada...


Odem u radnju, ono lepa kutija ovako kao i ova tvoja gremnbo, sa sve hologramom i sa sve MADE IN ITALY.

 

I da napomenem, taj lezaj se i dalje vrti na HGTu, a lezaj na drugoj strani sam po preuzimanju vozila od strane @Dezurni ja kupio mom drugu kako bi dobio 100% ispravna kola. U istoj toj radnji tada nisu imali bas taj SKF, imali su GSP, to kinesko sr*nje je izdrzalo jedan put do Minhena
 

Svasta sam cuo od Brembu, ja verujem da i tebi i SAvi i Kuvalji to radi kako treba i to je super. Ali isto tako...imam dosta poznanika i drugova, da kazem iz te tematike (miseluk, delovi, garaze, servisi itd) koji o ovom nasem brembu pricaju kao i ja - гремнбо!

Neces naci ni jednog ozbiljnog trkaca (profi ili wanna-be da koristi brembo. Ovaj tvoj. Nas. Наш. Mislim naš) :)

 

 

 

19 hours ago, rkoma1986 said:

Kaze mi majstor da se i na oko vidi razlika izmedju "domacih" i "stranih".

 

Ovo sam cuo 5 puta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam resio da sad sve iole bitnije delove uzimam preko. Kaze kum, poslace busom, ne moram da cekam njega da dolazi. Mozda cu cak i ulje i filtere da uzimam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo se mnogo opterećujemo rekao bih...

Onaj nam švaba, musolini (namerno malim slovima) i ostali zlotvori akali, njakali, grebali, je.ali, lupali pa mi sad posle njih uzeli da pazimo i pravimo novo od polovnog...

Mada možda bolje i to nego da se drogiramo ili vozimo Alfe.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti daj 300e:D

 

Šalu na stranu ATE sve komplet napred i nazad evo sad već možda i 20kkm na Delti i nit' cvili nit' trese. Od mene preporuka. 

Samo u zadnjem desnom točku sam imao par dana sitno poskanje na lagano kočenje pre par hiljada i to je nestalo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na razlicitim automobilima sam vozio ATE diskove u kombinaciji sa TRW plocicama,

na Golfu sam imao ATE/ATE i vise mi se dopalo kako koci kad sam plocice zamenio za TRW (imam utisak da su mekse)       ...od mene preporuka za tu kombinaciju

TRW plocice se nesto brze trose (pa i prljaju felnu vise) mada meni to nije bitno, bitno da koce :) 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ATE I TRW je vrh kvalitet, ako je prava stvar, samo sto koliko znam prave kocione sisteme izmedju ostalog, a plocice im radi galfer po ATE ili TRW standardu (mozda imaju jos nekog podizvodjaca, ali mislim da je galfer najveci proizvodjac plocica u evropi).

 

Tako da su sa razlogom sinonimi za kvalitet, jer je to fabricka varijanta, e sad sto ih ima falseva I sto se mulja u srbistanu nije do atea.

 

d745bca3fcc6fcf188e7e25081482858.thumb.jpg.192860726c4c82c814211cc63d626d10.jpg f364f0b01591a534af768d5ddf818858.thumb.jpg.9329544e5263880849914a7c405c1f59.jpg

 

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje sam imao varijantu da ranije nabavljam delove iz inostranstva, nikada ni jedna jedina primedba. Nazalost kanal "presusio", pa se snalazim kao i vecina u ovoj nasoj dzungli... Upravo ovo sto vagenovac kaze je, mislim, sustina stvari (kao i za druge proizvode u ostalim sferama zivota)...

23 hours ago, Ivan said:

Problem nije do brenda, nego do onoga sto na nase trziste stize pod necijim logoom...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, vagenovac said:

ATE I TRW je vrh kvalitet, ako je prava stvar, samo sto koliko znam prave kocione sisteme izmedju ostalog, a plocice im radi galfer po ATE ili TRW standardu (mozda imaju jos nekog podizvodjaca, ali mislim da je galfer najveci proizvodjac plocica u evropi).

 

Tako da su sa razlogom sinonimi za kvalitet, jer je to fabricka varijanta, e sad sto ih ima falseva I sto se mulja u srbistanu nije do atea.

 

d745bca3fcc6fcf188e7e25081482858.thumb.jpg.192860726c4c82c814211cc63d626d10.jpg f364f0b01591a534af768d5ddf818858.thumb.jpg.9329544e5263880849914a7c405c1f59.jpg

Kao što si rekao...

Kočioni sistem

 

IMG_20160505_132720.thumb.jpg.a28d8d1856fcbe74401496e170a5c7d6.jpg

 

Pločice

 

IMG_20160503_163234.thumb.jpg.7e710fb66b2995a88ce500937e04191a.jpgIMG_20160503_163230.thumb.jpg.0d2e660118db6926c6e1ae24de3530c7.jpg

 

Zato se kupi u proverenoj radnji, provereno pakovanje (vrlo lako preko app sa play stora) i nemaš razloga za brigu.;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na pezou stavio i diskove i plocice TRW, ponekad prilikom blagog kocenja zacvile, osim toga za nekih 15hkm maltene cisto gradske voznje problema nemam. Na Kruzu menjanje prednje plocice u ovlascenom, nemam pojma koje su :lol: GM original deo, a ko pravi za njih ne znam, koce, ne cvile, ne prase mnogo

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Milutinac said:

Svasta sam cuo od Brembu, ja verujem da i tebi i SAvi i Kuvalji to radi kako treba i to je super. Ali isto tako...imam dosta poznanika i drugova, da kazem iz te tematike (miseluk, delovi, garaze, servisi itd) koji o ovom nasem brembu pricaju kao i ja - гремнбо!

Neces naci ni jednog ozbiljnog trkaca (profi ili wanna-be da koristi brembo. Ovaj tvoj. Nas. Наш. Mislim naš) :)

Kao što odlično znamo, Brembo je baš zastupljen u profi svetu trka, ne treba valjda da navodimo ko sve, i u kojim trkačkim serijama ga koristi. B)

 

Da li kod nas, ljudi koji vole da daju po gasu, hoće da stave Brembo...paaaa, evo ja hoću. :D:D 

Sad ozbiljno, sećam se da je davno @nidza (dok je imao Alfu 159 1.9 16v MJet) pitao koliko bi koštali, kod Euroauta, prednji diskovi iz Brembo performans programa, i rečeno mu je da bi cena bila 365 evra - po komadu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/59751-euroauto-info/&do=findComment&comment=941156

Da se kupi nešto za zahtevniju vožnju iz programa Brembo treba i mnogo dublje (zahtevnije) da se uđe u svoj novčanik. Možda zato ne znamo mnogo ljudi koji uzimaju Brembo za takav stil vožnje (Mišeluk, Knauf ili gde već...). Ako je komplet prednjih diskova Brembo, iz performans programa, za jednu Alfu 159 sa 150 konja preko 700 evra, kako onda te iste sportske performanse navodno daje neko drugi za 3 puta manje para? Pa, ne daje, a ti ljudi ih stavljaju misleći šta...

 

Oni diskovi gore sa slika su klasični zadnji diskovi, ništa sport/performans ili šta već. U SRB koštaju 81 evro (oba/komplet).

 

Screenshot_7891.jpg

 

U Italiji isti diskovi, prvih par sajtova koje Google izbaci, primera radi koštaju:

 

Screenshot_7893.jpgScreenshot_7793.jpg

Screenshot_7883.jpgScreenshot_9993.jpg

 

Najvažnije je iskustvo ljudi koji ih kupe. Isto kao i za svaki drugi proizvod. Moja iskustva su dobra sa Brembo proizvodima kupljenim kod Euroauta, nigde drugde ih nisam nikada ni kupovao.

Hoće ponekada, retko, da zaškripe na onim najsitnijim kočenjima lagano na semaforu, u poslednjih pola metra pred stajanje...i to je sve što bi mogao da ''zamerim''. Ali, namerno stavljam pod navodnike jer to ''rešim'' sa par jačih kočenja, i više ne škripe čak ni retko. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, neshaoct said:

Kao što odlično znamo, Brembo je baš zastupljen u profi svetu trka, ne treba valjda da navodimo ko sve, i u kojim trkačkim serijama ga koristi. B)

 

O tome ja upravo i pricam, ne samo ja doduse. Nekada sam bio SAMO ja, a sada i ovde samo na temi u poslednjih par dana ima par ljudi...
Taj brembo od preko, i ovaj nas brembo - babe i zabe, da ne kazem dupe i glava.

 

33 minutes ago, neshaoct said:

Da li kod nas, ljudi koji vole da daju po gasu, hoće da stave Brembo...paaaa, evo ja hoću. :D:D 

 

Neso...ne pricam o ljudima koji stisnu gas do kraja druge i trece brzine na ravnom putu jednom nedeljno...u karavanu. Pricam ti o ljudima koji voze navak, miseluk, krug itd.

 

33 minutes ago, neshaoct said:

Da se kupi nešto za zahtevniju vožnju iz programa Brembo treba i mnogo dublje (zahtevnije) da se uđe u svoj novčanik. Možda zato ne znamo mnogo ljudi koji uzimaju Brembo za takav stil vožnje (Mišeluk, Knauf ili gde već...).

Vezano za ovo, posto kao sto rekoh znam dosta ljudi iz tog sveta...imam puuuuno primera gde ljudi narucuju mnogo skupe EBC/Galfer/Alcon/PFC setove, tako da...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, electronizer said:

Ja na pezou stavio i diskove i plocice TRW, ponekad prilikom blagog kocenja zacvile, osim toga za nekih 15hkm maltene cisto gradske voznje problema nemam. Na Kruzu menjanje prednje plocice u ovlascenom, nemam pojma koje su :lol: GM original deo, a ko pravi za njih ne znam, koce, ne cvile, ne prase mnogo

To blago cviljenje mene nervira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ps - dodatak na ono gore...

 

Kad spomenuh PFC a ti Alfa Romeo.

Na ARCS forumu ima bas par primera gde su ljudi stavili PFC setove a to kosta poprilicno. Naravno naruceno od preko...nema takve robe kod nas, i o tome smo pricali

Ona devojka sto vozi GTV na Navaku ima bas opasan PFC set

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Milutinac said:

Neso...ne pricam o ljudima koji stisnu gas do kraja druge i trece brzine na ravnom putu jednom nedeljno...u karavanu.

Ko bre stisne gas samo jednom nedeljno na ravnom putu... :D:D:D 

 

Da li je Brembo dobar izbor za sportsku vožnju pokazuje ko zna koliko primera vrhunskih trkačkih serija gde je Brembo zastupljen:

http://www.brembo.com/en/Varie/2015-16 BREMBO RACING CATALOGUE (595).pdf

Čini mi se da ti ljudi/timovi znaju (imaju iskustva) barem isto (ako ne i više ;)), od naših ljudi na Mišeluku, Navaku ili gde već. Zašto ih ti koje pominješ ne uzimaju (kada već po pravilu kupuju u inostranstvu), nego neke druge brendove...pa, i po Evropi ne voze svi Brembo. Ljudima odgovaraju različite stvari. To je normalno. Možda dobiju iste performanse ali za manje para. Možda dobiju tek za dlaku manje performansi ali za dosta manje para. Možda nemaju aute gde im se isplati da daju po 1.000 evra samo za komplet prednjih kočnica iz Brembo sportskog programa...ko zna.

 

Sportski program po strani, ljudi na Forumu uglavnom pitaju/kupuju klasični kočioni program, tzv. ''aftermarket''. Tvoj glavni argument, koliko razumem, je da Brembo u SRB nema veze sa onim u ITA (ili drugde po bogatoj Evropi), tj. da je ovaj kod nas lošiji. Mislim da je tu važno da se uvek napomene mesto gde kupuješ Brembo u Srbiji. Ako ga kupiš gde god, složio bi se sa tim što kažeš, kao što je to slučaj i sa dosta drugih poznatih brendova. Ako ga kupiš na onom mestu gde sam italijan potvrdi da je njegov originalni program kod tog prodavca:

 

brembo potvrda.jpg

 

...onda bi trebalo da se te početne sumnje otklone u stranu.

Ako se misli da ''jeste to original, ali je namerno lošiji za siromašna tržišta'' - onda lako proveriš da je i po ceni (naveo sam primer konkretnog modela diska gore) stvar ista/približna/uporediva kao u ITA.

Ako se na to kaže ''pa u tome i jeste fora, tj. da se za iste pare prodaje lošije za siromašna tržišta'' - onda bi trebalo dodatno da utiče kada pročitaš iskustva onih ljudi koji su kupili taj proizvod.

 

Sportski program je drugi par opanaka. Za to ne služe diskovi/pločice za koje ljudi ovde uglavnom pitaju. Tih artikala ionako uglavnom ''nema na stanju'' kod domaćih trgovaca (kao što kažeš), nego se poručuje tek za unapred poznatog kupca.

S tim u vezi jedno poređenje - Uzeo sam komplet prednjih diskova Brembo za 159-ku za nešto preko 100 evra. Nidža je davno pitao za isto prednje diskove, za isti auto sa istim motorom, isto Brembo, kod istog prodavca...i dobio cenu od preko 700 evra za komplet diskova. Plus na to treba dodati cenu odgovarajućih Brembo pločica. Ali, on je pitao za Brembo performans proizvodni program, a ne ovaj Brembo ''aftermarket'' program što sam ja uzeo. Iluzorno je očekivati da će ovi moji Brembo diskovi da rade isto kao oni Brembo iz performans programa koji su oko 7 puta skuplji, ili ih uopšte međusobno porediti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo mislim da je taj jeftini brembo neka njihov budzet varijanta plocica/diskova, plocice verovatno ne rade sami.

A da je performance brembo odlican I iznad prosek jeste, ali opet nema previse veze sa visestruko jeffinijim obicnim brembom sto I cena govori jelte

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct 

Siris pricu na one oblasti o kojima ja uopste nisam ni pricao niti sam ih se doticao.

Da uprostim pricu i opet kazem ono od cega sam i poceo. U krugovima ljudi sa kojima mogu da pricam o kocionim sistemima i koji ih koriste za malo ozbiljnije namene od onog klasicno "stane na semaforu" dakle miseluk, navak itd. ne znam nikoga da koristi brembo kupljen u nekoj nasoj radnji. Iz prostog razloga sto svi vec znamo poneki bizaran slucaj i sto smo nepoverljivi prema tom proizvodu kupljenom u BILO KOJOJ domacoj prodavnici delova...

A drugim recima vrlo verovatno zbog ovoga...

18 minutes ago, vagenovac said:

Ja samo mislim da je taj jeftini brembo neka njihov budzet varijanta plocica/diskova, plocice verovatno ne rade sami.
 

 

Dok sa recimo Galferom nemas ni najmanju sumnju toga. Jer za svako trziste, SVAKO, imaju samo jednu klasu proizvoda. Ceo Novi Sad kupuje Galfer, nisam cuo ni jednu zalbu. 

 

Ps - o brembu kao racing stvarcici necemo trositi reci...zaista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...