Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Ove moje ATE su se utisale, lepo rade, moglo bi se reci da je sve OK, jedino sto su fabricke osetno bolje i ranije grizle...

BTW ATE je iz Masko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisu made in china,orginal su 100%,pise made in de,komsija ide stalno za nemacku 2 puta mesecno pa sam "porucio" kod njega imam i racune ate plocice kostaju 29,99e,a ovi diskovi weltman 52e. za ate sam cuo da su super i da je prva ugradnja za fiata,a za ove diskove nikad cuo,pa me interesuje ima li ih kod nas i kakva su iskustva. takodje i diskovi su made in de.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 3 godine sam menjao plocice. Nisam bio nesto pri parama pa sam umesto Lucas i Ferodo koje su mi tada preporucivali, uzeo znatno jeftinije Simer (made in italy). Bio sam prilicno suzdrzan i skeptican, posto je u pitanju vrlo ozbiljan i bitan deo automobila, ali su me burazer i njegov ortak, auto-mehanicar ubedili da ne treba da brinem...

Elem, posle 3 godine i nekih 30.000 km predjenih, samo da prenesem utiske - kocnice su se dobro pokazale! Nikada nisam imao problema niti nezeljenih situacija zbog njih, lepo su me sluzile (i zasad jos uvek sluze). Jedino sto sam primetio da po hladnom vremenu prvo kocenje nije bas sjajno, ali to mi je nekako i logicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje paknove uzeti za mog grande punta a da nisu oreginal....

Ponuda

Sizert ili tako nesto :) 2200

Ate 4800

Lucas 5100

i gde jos mogu da ih potrazim sem Ap sporta i kit komerca ?

Hvala

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz. trebam da menjam plocice i napred i nazda pitanje je koje? nasao sam trw lucas 9000din komplet? ima neke simfran ili tako nesto 4000din. i ate 6000din? e cuo sam da su ate vrh ali mi je cena niska pa na sta da obratim paznju da nisu kopija iliti fals,lepljene posto srbi sve kopiraju??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolji ti je delphi jer sam ja lucase stavljao na citroena c5 skripaleeeeeeeeeeeee onda reklamacija pa stavio delphi i nista ko avion.... :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskustva sa originalnim plocicama i diskovima na Puntu.

Bosch je bila fabricka ugradnja.

Plocice su nenormalno tvrde( moje misljenje).Ne skripe u voznji, dobro hvataju, sa te strane su odlicne.

Ali, jedu diskove nenormalno! Ispadne da uz svaku promenu plocica moraju da se menjaju i diskovi.

Malte ne da se diskovi i plocice trose istim tempom. Da nisam kod sebe video, ne bih verovao.

Ovo je vec druga garnitura (jedna fabricka ugradnja i jedna naknadno ugradjena) da se isto desava.

Sad bih verovatno isao na ATE, zbog silnih preporuka na forumu. Samo je pitanje gde naci. Koga god pitam, svi imaju Lucas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jurim takodje za sebe ATE diskove i plocice, probaj ovde:

- Mass Company, Jovanke Radakovic 25 (http://www.e-mass.rs...64bt7jnddfjso86 , http://www.e-mass.rs...sl5b4njdnsoz1u8)

- Lucas autodiskont, Ugrinovacka 1, Zemun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj MASS je prijatelj kluba, takoreci, imamo i popust... :)

Ok, hvala, kad resim da menjam, prvo njih zovem.

Verovatno cu menjati i paknove(pregurali skoro 65.000, malo su verovatno zagoreli :))

Edited by Hardvet

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo su ze zajebali za moj auto Ovako lucas 9000din ATE 12000din Delphi 7000din ja jbg uzeo SIMER nikad cuo kao italijanske ne skripe mekane pa videcemo cena sitnica 4000din pa ko zna mozda i nisu lose ako neko ima iskustva sa Simerom neka pise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio sam da pitam pri postavljanju linkova za ATE u gornjem postu...

Da li neko ima konkretno iskustvo sa Textar (imam neku ponudu)? Jeftiniji je oko 20% od ATE, a vidim da ih u globalu hvale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja vidim na site-u AP sporta originalne plocice uopste nisu tako skupe:

prednje za Stilo/Bravo/Line/Multipla http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=43729 3415 din

zadnje za Stilo/Bravo/Linea/Multipla http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=43730 3220 din

pored ovakvih cena za originale ne vidim zasto rizikovati sa bilo cim drugim, sem za neke posebne, sportske namene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ATE radi KIT komerc pa vidite koje su cene kod njih.

Danas banuo posto sam bio u prolazu. Ako nekoga interesuje ATE, prednji diskovi za Stilo su 6100 din (po komadu), a komplet prednjih plocica 5500 din.

Na drugim mestima ATE diskovi su oko 7500 dingera... E sad :rolleyes: ...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' ima neko iskustva sa Lucas kompletima plocice/diskovi iz AP sporta? Za punta 1.2 16V. I stavio bih pozadi Metteli dobose sa Lucas paknovima? sta kazu vasa iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskustva kazu da plocice skripe kao blesave, na vecini diskova.

U paketu sa Lucas diskovima, ne znam, mozda je bolja situacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uu, sto ja mrzim kad skripi!!Nekako, koliko god da znam da auto dobro koci, ta skripa mi daje utisak k'o da teram voz teretnjak! Evo sad rascitavao postove i ispade da pored ATE i Delphi dobro radi. Pre sam za to da ne skripi, a da se plocice brze trose, tj da su mekse. ionako vozim kô penzoner, pa i ne habam kocnice nesto posebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi menjali diskovi tu nesto posebno,ali ja znam da sam sa original plocicama presao 57000km,pa sad vidite :) znam da je pedala ostra i da hvataju kako trreba,diskovi su se jeli dobro,ravnomerno,ali su postali valoviti,okom se nije primecivalo,tek malo pod prstom, i to zadnjih 5000km,mogao sam ih obraditi,ali sam uzeo nove..

prvo bih jurio original,pa sve ostalo ...relno ,zna da bude ona garnitura od 1500din bolja od one od 3000,a ovu od 3000 din vadi marka...

probaj da nadjes original,paknove,a plocice juri nesto po preporuci,cuces vec uostalom,dobosi,nisu ti toliko bitni,ali ako tvoji imaju mesa obradi ih ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji su originalni?Tj, sta fabrika preporucuje? Iz nekog servisnog uputsva sam procitao(nekako skapirao sa poljskog) da koriste Bendix, Teves ili Lucas. E, lepo si me podsetio za dobose da mogu da se obrade ako imaju mesa. ako je ostala samo ''koska'' od njih, novi i punto,tj tacka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji su originalni?Tj, sta fabrika preporucuje? Iz nekog servisnog uputsva sam procitao(nekako skapirao sa poljskog) da koriste Bendix, Teves ili Lucas. E, lepo si me podsetio za dobose da mogu da se obrade ako imaju mesa. ako je ostala samo ''koska'' od njih, novi i punto,tj tacka.

Meni su na 8V bili Bosch. Pa u ovlascenom servisu opet Bosch...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja isto treba jos malo da menjam diskove i plocice, pa ne znam sta bih uzeo, cini mi se da ima marka meteli tako nekako, imao sam na yugu te diskove i mislim da su korektni, a sto se tice plocica samo ATE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...