Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Nepostoje podaci za moj VIN default_mellow.png
ZFA1990000P150455
Otkud ti slovo P u broju?

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Kuvalja said:

Otkud ti slovo P u broju?

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 

Proverio, ima slova "P". Što??

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto nikad u broju sasije fiata nisam video ni jedno slovo posle prva tri.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam I ja galfera napred za alfu koliko ste sektasili da I ja probam.
Zasad stvarno deluju odlicno, definitivno ate liga, ako nije bolje, nije ni losije sigurno.

P.s. cak sam cuo da ate cesto pakuje galfera, na nekim plocicama iz ate kutije video galfer plocice.



Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema linka za ePER sa katalogom od 2015. godine, zato ne može da prepozna VIN ovaj stariji link. 

 

@Kuvalja 

 

Ako se ono P zameni sa nulom, izlazi GP 2006. 1.4, što ovde nije slučaj :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni gledao na eperu, nego fiatdalys, nisam pri kompu da pogledam na aktuelnoj verziji epera

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko ima pristup aktuelnoj verziji epera, ostavio sam broj šasije, pa neka javi koji kočioni sistem na mom autu, Bosch ili Ate.

 

Hvala!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ipalic

 

Moja greska, stvarno postoji slovo, bikad video do sada.

Evo ti slike opreme, vozila i kocionih klesta gde ti je kataloski broj pa nadji po njemu koji je sistem

 

8ffc2a7e6030367ac7ee5e466992871b.jpg79a40320a4d4f44a1af4d0a76493769d.jpg7776ce40f1b11b82d9f86475c6e73563.jpgf97476d3af8086c773623de12017ae85.jpg

 

Nisam imao vremena za dalje istrazivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da to neces moci da izvuces za JTD Stila na bilo kojoj verziji (bar ja nisam uspeo, mislim da su tek za kasnije modele ubacili taj opcional).

Samo je par osnovnih podataka (verzija, mesec i godina proizvodnje, broj motora i vozila i sl...).

A listing opreme se dobija tako sto se u ePer ukuca pretraga po VIN i kada se dobiju osnovni podaci, klikne na dugme "Info". Dok se klikom na "Next" kupusa vozilo po grupama delova, do najosnovnijih.

Btw, verzija na poljskom forumu je Rel.84 iz maja 2014., sasvim dovoljno za ogromnu vecinu forumskih vozila.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala @Ivan

Nego viedh Kuvaljin post, plus sam još par puta video te dodatne podatke da neko izbacuje, pa reko da pitam ima li negde da bacim pogled :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada dobijes rezultate za svoj VIN, klikni na dugme "Info" (kao sto napisah). Ako dobijes samo par osnovnih podataka i na nekoj od novijih verzija ePer-a, nemoj da te cudi (isti slucaj i kod mene). Nema na cemu ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, djomla said:
Kuvalja daj link ovog eper-a i molim te, ako nije problem, kako da dodjem do dodatne opreme? 
Tnx 

Kao sto ti Ivan rekao spisak samo za mladja kola, link ti ne znaci da ti dam, posto jenu pitanju originalna verzija, treba ti user i pass, a to naravno ne mogu da dam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4.2.2018. at 2:45 PM, Kuvalja said:

@ipalic

 

Moja greska, stvarno postoji slovo, bikad video do sada.

Evo ti slike opreme, vozila i kocionih klesta gde ti je kataloski broj pa nadji po njemu koji je sistem

 

8ffc2a7e6030367ac7ee5e466992871b.jpg79a40320a4d4f44a1af4d0a76493769d.jpg7776ce40f1b11b82d9f86475c6e73563.jpgf97476d3af8086c773623de12017ae85.jpg

 

Nisam imao vremena za dalje istrazivanje.

Pronašao sve što mi treba.

Hvala na trudu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Galfer pločice koji moj (Grande) Punto koristi nisu dostupne u Slajer u Novom Sadu. Ne mogu da ih poruče iz fabrike.

Ima li neko iskustva sa Ferodo ECO-FRICTION pločicama? Mislim da je to standardna njihova pločica.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, werp690 said:
A taman  moze i info,ko drzi Ferodo?

Najpovoljniji sa cenom je Lav auto i to značajno jeftiniji, što me je iznenadilo.

@totti hvala na informaciji, nisam znao; na sajtu Glafera jedino navode Slajer iz Novog Sada. Ako ih imaju, mada ne verujem, prvi izbor je Galfer. Zovem sutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad gledate Ferodo, dobro proverite koji model plocice prodaju, jer oni imaju nekoliko razlicitih modela kvaliteta odnosno performansi a u skladu sa time ide i cena. Pre je osnovni model bio FSL ili SL, ali to je bila dosta losa plocica, pa su je izbacili i sad je osnovni model onaj model koji je bio prvi iznad toga, a to je FDB, odnosno Premier. Ako je nesto ultra jeftino, treba proveriti da nije SL slucajno, posto je bio jeftin i pre, a mozda i rasprodaju lager.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao sam prodavnice baš za model PREMIER ECO-FRICTION. Cena u Lav autu je 4200 din, dok je, npr za isti model u Euro07 cena 5600 din. Vas sam pitao, da li imate iskustva sa serijom PREMIER pločica..

Da.. sada sam proverio FDB4353. Hvala@yugisa. Kakva je FDB linija?

 

Sent from my TA-1053 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje misljenje je da je na nivou recimo ATE (ako izuzmemo da se u poslednje vreme mnogi zale na njihov kvalitet). Bolje od tih budzetnih plocica kao sto su Meteli, Bosch... Ja sam ih imao pre kod mene na autu i dobro su se ponasale cak i na stazi. Sad imam Ferodo DS Performance, to je njihov najbolji model po performansama, iznad toga su samo cisto trkacke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DS performans za moj auto nemaju... Bar nisam iskopao na sajtu
Generalno treba mi standardna pločica u kvalitetu OE, jer još odavno je moj stil vožnje postao jako umeren. Naravno, to ne znači da ne treba imati dobre kočnice za razne iznenadne situacije.
Ne želim praviti filozofiju oko pločica, ali stvarno ima krš kvaliteta.
Moj auto za razliku od većine Grande Punta ima Ate sistem i jednostavno te pločice su ređe kod nas u ponudi.
Mislim da su prednji diskovi standardni na svim verzijama ovog modela.
Ako ne nađem Galfer standardnu pločicu, uzeću ili ovaj Ferodo ili Brembo. Brembo je sličan sa cenom, ispod 5000 din. Za Galfer ne znam koja je cena, ali ako stvarno odskaču kvalitetom par desetina evra i nije tako bitno.
Javljam utiske posle montaže.

Sent from my TA-1053 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

DS Performance je tesko naci kod nas, jer su plocice 100+ evra za vecinu modela, pa nema neke velike potraznje kod nas, ja sam ih nabavio u Madjarskoj. A mozda se i ne proizvodi za tvoj model auta, mada ako si gledao Ferodo sajt, imali su tako dobar sajt i onda su ga totalno unistili i mnoge modele plocica ne izbacuje iako su u proizvodnji i mogu se nabaviti... Ne znam sta je bilo prosle godine sa tim sajtovima, nekoliko firmi je imalo odlicne sajtove, sa preciznim merama i detaljnom specifikacijom i onda ih uniste. Premier ce ti biti sigurno na nivou fabrike ili iznad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...