Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

pa ne znam...samo nisam htio staviti neko smece...to je bilo glavno razmisljanje

kad vec idem na BIG BRAKE KIT onda da uz estetiku bude i koliko toliko kvalitetno

 

nisam puno razmisljao jer u toj trgovini sam imao popusta, pa sam gledao sta oni imaju...i nasao ATE za 130€
texrtar i sl nisam htio ni gledati...iako oni su kostali oko 40-50€ (puna cijena)
I ATE sam dobio skoro u pola cijene sa tim popustom

da ne govorim da je jedan disk 120€...nabere se toga za cas...
a jos adapteri...ne samo da je kostalo, nego sam se i ja naradio dok sam sve nacrtao i ustimao

i izracunao da budem siguran da ce sve izdrzati

tako da, napravio sam najbolje sta sam mogao s obzirom na situaciju i okolnosti

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/23/2017 at 8:58 PM, Ivan said:

Senzor potrosenosti je lociran je na prednjim plocicama (kablic koji ulazi u telo plocice), na zadnjim ne.

resen problem,kabal od senzora se otkacio i tako landarao i svremena na vreme padne na masu i tako palio lampicu za kocnice,totalna glupost,al eto,valjda izolacija se izgulila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno sam skinuo onaj nesretni brembo.toliko je skripalo da to nije bilo normalno.

Jutros ugradjeno ovo..

 

9bbc04ea8534dd7d535f079baa95ddc6.jpg

 

I nista se zivo ne cuje na kocenju.prosto nisam mogao da verujem.

a textar jeftiniji dosta od bremba inace

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/29/2016 at 12:40 PM, CrackFox said:

Glupo pitanje ali ajd, da li se kod malog servisa menja i filter goriva? Menjan je pre 10000 na velikom?

Da li moze neko da mi da savet koje diskove (prednje i zadnje ) da uzmem za novog brava 1.9 150ks?

 

trw

 

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zalik

Pitanje je prebaceno u odgovarajucu temu o kocnicama ;) .

Btw, kolega poodavno vozi Astru J GTC.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha najpre ce videti ako ga spomenes sa @ i njegov nick napises. :lol:

 

No, vidim da taj galfer prilicno hvale ali je kako vidim malo problem oko isporuke jer se ceka neko vreme iz NS-a da posalju ako ne grešim.:)

 

Kako god, jeftinije a poprilicne dobre kocione pločice Delphi. Ja ih imam na oba automobila i od prvog dana nema ni traga od skripanja, cviljenja a pritom dobro koče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ce to biti isto ili quote ili @. :)
Pa pazi ja nisam morao da cekam za standard ali za sport je trebalo nedelju dana da se ceka.. Standard koliko sam skontao imaju na stanju.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je. Standard za ova nasa uobicajena vozila uglavnom sve ima na stanju. Za sport se nekad ceka nedelju-dve.

 

I ne ceka se iz NS da se posalje, vec se nekad ceka isporuka robe iz fabrike u Spaniji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc na ozbiljnoj brzini sam morao da kocim i shvatio da su diskovi biiip. Iako izgledaju novi, tj sad izgledaju tamno plavi jer sam spalio, a plocice imaju mesa. Mene je samo iznenadilo koliko se volan tresao pri tom naglom kocenju. Na normalnim brzinama pri 140-150 kad se koci ne trese nista doduse nisam kocio toliko da se abs palio i zmigavci blinkali, ali porediti ovo od sinoc je bilo strava i uzas. Sad kod gogija na mali servis i videti neke kvalitetnije diskove staviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvo je stanje na tržištu što se tiče diskova i pločica, u ovom trenutku?

Definitivno moram odraditi zamenu diskova i pločica, pa otud i dilema šta kupiti. 

 

Raspitivao sam se za Galfer (navodno, vrh ponude u Srbiji) ali su malo skupi (samo diskovi oko 8000 rsd). U Delmaxu sam se raspitivao i ponudili su mi Meyle diskove i pločice - sve ukupno oko 5500 rsd. Gledajući ostale brendove, svi su tu oko 30-50 evra. Ako će i ovi kompleti od 50e evra trajati bar 50000km, a da se ne pokrive i slično, onda ok.;)

 

Trenutno imam neke, ne znam brend, bili su polovni, prešli samo kod mene oko 140000, kočili sa 200 po nekoliko puta, nekoliko puta pregrejavani diskovi, sahranili 2-3 seta pločica itd...ali počeli da se krune po krajevima. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To već ima smisla...samo prednje...

Izmenjao sam na svim kolima do sad kočnice komplet. 

Skorije na Doblu i stavio sam Delphi komplet. Oko 8000 su izašli prednji diskovi sa pločicama ako ne grešim.

Za isto sam se odlučio i na Lybri i zadovoljan sam. Solidno koči, nema škripe, nije se ništa pokrivilo za sada.

 

Na Y stavio Textar i odlične su kočnice. Za nijansu skuplje od Delphi-ja. Može @kolega.jankovic da da svoju ocenu. 

 

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrede svaki dinar, delphi je dosta losiji kvalitet, ali rade odlicno posao za defanzivnog vozaca i slabiji/laksi auto, mekane su, brze se trose, ali ne cvile. Jedino sto kao sto je neko vec spominjao vise uzastopnih ostrih kocenja u kratkom vremenskom periodu i pocne pedala da propada, a i diskovi se iskrive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo prednje, komplet (dva diska i četiri pločice) - nazad su doboši, sređeni prošle godine.

Dakle, tražim nesto što neće nakon par oštrih kočenja da se iskrivi/cvili itd....a da opet nije bas skupo (jer kome nacrtati ako auto ode na prodaju za par meseci, da su stavljene vrhunske kočnice). ;-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...