Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Ja sam skoro napravio kombinaciju svega različitog (prednji diskovi su LPR, zadnji diskovi su Metelli a sve četiri pločice su Valeo (prednje sa senzorima zadnje bez)), prešao sam manje od 1000km i za sada dobro koči, prvih 50ak se svašta čulo ali od kad je sve "leglo" nema zime :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na koja 2 tocka si zaboravio plocice :stuart: ?

Kao i kod Stila, samo prednje imaju senzore istrosenosti?

Licno se uvek trudim da diskovi i plocice budu od istog proizvodjaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Ivan said:

Na koja 2 tocka si zaboravio plocice :stuart: ?

Kao i kod Stila, samo prednje imaju senzore istrosenosti?

Licno se uvek trudim da diskovi i plocice budu od istog proizvodjaca.

 

Skontao si šta sam hteo da kažem, na sva 4 točka, iliti 8 pločica :D

Pa da, sve isto.

 

Iskreno, kontam da ima smisla da sve bude od istog proizvođača, ali dokle god koči a ne škripi mirna bačka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,

 

danas sam u Kitkomercu uzeo ponovo Ate kocnice jer sam njima do sada bio zadovoljan. 

Prodavac mi je dao model 603951 na slici od ranije vidim da sam koristio model 603950,  na pitanje u cemu je razlika prodavac nije znao da mi odgovori sem da su ove  sto sam ranije koristio skuplje. Da li neko zna u cemu je razlika sutra menjamnpa ako sam pogresio da odma zamenim.

 

 

stare

 

20150310_173009.jpg

 

 

nove

 

image-0-02-05-de9b736720ccf88276eaba8b4f

Edited by Gavrilo011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji auto?
950 nemaju kontakt za istrosenost, 951 imaju, pa bi po meni 951 trebale biti skuplje.
Manje vise idu za iste modele, stim stom 950 ide i na Seicento recimo koji nema konektor za plocice, 951 ne ide, da eto kabel ne bi visio.

Samo ukucaj levo broj pa klikni na Ate plocice, ne zamenske, i imas i listu vozila.
http://ecat.elitexport.eu/Brake-pads-ATE-ATE-603950/005JlJFRlBBR0U9QXJ0aWNsZUJyb3dzZXImVFQ9ZnR4JlBhcnREZXRhaWxJRD1BVEUgMTMuMDQ2MC0zOTUwLjI=


Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za info.

 

Inace treba mi za punta 1.2 8V  2004god

Edited by Gavrilo011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pregledao sam ovaj sajt za Ate, stvar je u tome sto su ove 951 jeftinije tipa 1000 + dinara :)

A pise da dolaze i sa kablicem nekim koji je cak i nacrtan na kutiji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kabl je od senzora istrosenosti plocica, kao sto kolega iznad vec rece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam za savete i komentare.

 

Inace zadovoljan sam Ate kocnicama, nema da cvile a to me bas nervira kada se kocnice cuju :)

Ko hoce za punta neka trazi 603951 jer prodavci negde nude ove druge jer su skuplje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada oštrije kočim sa 120-130 km/h, auto malo ode u desnu stranu (moram malo da korigujem volanom da ne bih skrenuo). Kada se zabode kočnica sa 100 km/h, sve ok, auto ide pravo. Šta može da bude uzrok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako nesto je meni bilo na bravu, svako naglo kocenje je trazilo korekciju volana u levo, sta je uzrok nikad nisam saznao, jedino znam da sam nalazio na netu da nisam usamljen slucaj, i da je to "mana" kod bravo/brava/marea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan došlo vreme za zamenu zadnjih kočnica. Poslednjih par hiljada kilometara su uglavnom bili pregrevani onako baaaaaš, zato su dobili malo boju... :D:D ...i taaaako svašta nešto :whistle::D 

 

IMG_20170610_105155.jpg

 

Ovi diskovi su izdržali 65.000 kilometara. Pločice sa slike su potrajale poslednjih 15.000 kilometara.

Bilo je malo problema sa vraćanjem jednih čeljusti, ali je rešeno:

 

IMG_20170610_114126.jpg

 

@Goran Zemun & Žile B)

 

Ispostavilo se da ima još ovih Brembo perforiranih diskova, tako da nije bilo dileme da li ih opet staviti:

 

IMG_20170610_103820.jpgIMG_20170610_111028.jpgIMG_20170610_115337.jpg

 

Ovoga puta su Textar pločice...i biće laganija noga na kočnici kako bi ipak potrajale malo duže... :D 

Ništa ne cvili, sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti je sa onom jednom plocicom gde nema ferode uopste, potrosio si je do te granice ili je ispala, nisi zeznuo klesta?

Koliko si presao sa tim diskovima kad su vec za zamenu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuvalja

 

Potrošena, izgorela, ili nešto treće...uglavnom nema je. :D Sa diskovima je pređeno 65.000 kilometara. 

 

@MS PK

 

Nema ih više kod @Goran Zemun, i ovi su pronađeni sluuučajno, imao sam sreće jer su to oni diskovi iz serije od pre 4 godine kada sam i prve takve stavio. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kakoonobese

 

Ima toga dosta (proguglaj npr. Wurth bakarna mast), ali ima i raznih pakovanja. 100 grama ili manje ti je ok, ali videh sada da je cena takvog pakovanja oko 15 evra.

Ima i od kilogram sa cenom od 55 evra. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedno zanimljivo iskustvo - na A4 koji sam kupio su pre par hiljada km u Francuskoj, u ovlastenom servisu, zamenjeni plocice i diskovi i kociona tecnost. Plocice su Ate, pretpostavljam i diskovi. Pri blagom kocenju - ipak se javlja malo skripanje, slicno kao sa Ate diskovima i plocicama koje sam (na prethodnom A4) kupio u Srbiji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje misljenje je da se skripanje javlja zato sto niko ne mjenja diskove i plocice kako bi trebalo. Prilikom zamjene treba podmazati klizace kocionih klijesta silikonskom mascu a bakarnom mascu djelove gdje kliza metal o metal, treba bakarna mast na pozadinu plocice da odvodi toplotu i naravno sve fino da se ocisti i sprejom dobro ispere i osusi prije svega toga. Kod nas samo nabace i vozi muka im je i ocistiti. Naravno da ce da skripi skoro svaki disk i plocice.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...