Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Pa ja bas zato navedoh da su mi prethodna 2 seta trajala 40.000 km, valjda bih naglasio da sam promenio stil voznje od kad sam stavio Ate... Vozim uvek isto, i vozim samo ja ;)

Tapatalk Post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bilo koji set pločica traje 30000km i više. Ovaj na Astri je za sad prešao 35000km i moraće da se skida jer su se diskovi pojeli i za njih pojma nemam kad su stavljani, ali pločice imaju još mesa. Verovatno zato što najviše idem uveče novosadskim autoputem pa čim vidim crveno puštam gas i lagano spuštam u niže brzine tako da evenutalno kočnicu pritisnem u 2.brzini na 30km/h ili je ni ne pritisnem jer se otvori zeleno dok stignem i ovo u kombinaciji sa cut-off sistemom daje prilično dobre rezultate što se potrošnje tiče :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usporavas i saltas iz trece u drugu na 1823 rpm, pri brzini od 37,2 km/h, pri cemu se potrosnja na board-u linerano smanjuje na prihvatljivih 2,773 l/100km ;) .

Hoces li da me pustis da malo cacnem po tvojoj instrument tabli i instaliram ovaj aksesoar :) :

04032012141.jpg

Zezamo se malo, izvinjavam se za off.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja oduvek tako kočim. Čak i kada sam Juga imao radio sam to jer je imao sva 4 doboša i onda kada se neko ispred mene ukopa sa 4 diska meni bude problem da stanem. Zato sam počeo da vraćam u 3. i 2. brzinu pri kočenjima i posle nastavio sa laganom spuštanjem brzine uvek kad vozim :)

Ivane sad ti se ne tresu ruke kad hoćeš bord da mi isključiš ,a kad treba mf volan da se poveže tresu se? :harhar: :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, pa ti mesas posao i zadovoljstvo ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja oduvek tako kočim. Čak i kada sam Juga imao radio sam to jer je imao sva 4 doboša i onda kada se neko ispred mene ukopa sa 4 diska meni bude problem da stanem. Zato sam počeo da vraćam u 3. i 2. brzinu pri kočenjima i posle nastavio sa laganom spuštanjem brzine uvek kad vozim :)

Od kad to Yugo ima 4dobosa? :police: i uz to jos i lose koci.

Edited by Dragan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Nije nego yugo 25", svi jugici imaju diskove napred. :fun::wallbash::offtopic: A dobos pozadi, fabricki. A moze i da se ugradi disk i pozadi.

Edited by Dragan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jugo 45 je imao diskove napred, ali nije imao servo. Sa dobrim pločicama to nije bio problem, jer je mogla sila da se dozira perfektno. Nauživao sam se vozeći jedan takav kao student, spušten i nafriziran. :-)

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jugo 45 je imao diskove napred, ali nije imao servo. Sa dobrim pločicama to nije bio problem, jer je mogla sila da se dozira perfektno. Nauživao sam se vozeći jedan takav kao student, spušten i nafriziran. :-)

Tapatalk HD

Samo ako ima zdrav patos, inače završiš na zadnjem sedištu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz koje godine su ti Jugići sa diskovima? Moj je imao doboše i napred i pozadi 100%

Ne postoji jugo sa dobosima napred, nikad nije proizveden i nikad niko nije prepravio da skine disk i stavi dobos napred. Veruj mi, :cheers: nemoj to nikom pricati jer ce ti se smejati. ;):close:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Usporavas i saltas iz trece u drugu na 1823 rpm, pri brzini od 37,2 km/h, pri cemu se potrosnja na board-u linerano smanjuje na prihvatljivih 2,773 l/100km ;) .

Hoces li da me pustis da malo cacnem po tvojoj instrument tabli i instaliram ovaj aksesoar :) :

04032012141.jpg

Zezamo se malo, izvinjavam se za off.

tako nesto sam mislio, ali kad sam ovo procitao nasmejao sam se na glas sam sa sobom!

uuupisao sam se!!! :D

@igor, nista lose, i ja radim slicno ali eto...

naislo mi...

Poslato sa marsa koristeci teleport!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo se vi zezajte, ali meni bi pločice ko zna koliko trajale na Astri da nisam uzeo Stila, a Astru počeo ćale da vozi i zaustavlja se pritiskajući kvačilo i kočnicu :harhar:

@Dragan G ja sam bio ubeđen da je moj imao sva 4 doboša. Baš ću potražiti neku sliku na kojoj se vidi :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da menjam kocione plocice na Fiat Tipu 1.4ie-91 godiste bez ABS-a.

Prodaju se dve vrste plocica, pa me zanima ako je neko menjao kako izgledaju ako moze da postavi sliku.

cxca2815.jpg cxca2816.jpg

Takodje me zanima koje su bolje- U opciji su Valeo ili TRW Lucas

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skines jednu tvoju i odneses u radnju i uporedis i kupis one koje su iste ko tvoje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz svima, nacitah se danas ceo dan ovde svasta nesto.Pa reko i ja da nesto napisem.

Naime i meni doslo, pa i proslo vreme(nekih 3000km od kad mi rece majstor da je vreme) za zamenu plocica i paknova na Puntu 1.3mjt 05`(ABS).Pa sam pored citanja ovde okrenuo i nekih milion teleona danas da nadjem neku prosecnu opciju.Do pre dva dana nisam imao nekih naznaka ali sad pocelo da grebe struze pomalo i napred i nazad.Ponekad sam imao koji skripuc, ali to je bilo letos pri milion stepeni.Iskreno pojma nemam od kog proizvodjaca se trenutno nalaze navedene stvari na automobilu,jer sam ga krajem maja prosle god uzeo.Ali cu to proveriti pa u narednom post`u javiti, kao i utiske o mom izboru posto vidim da takvih primera ovde nema.

Zato i odlucih da napisem ovo pa ako nekom pomogne lepo.Ja sam se odlucio(sa limitiranim budzetom) i odnosom cena/kvalitet na LPR plocice i boshove paknove.Do dushe moracu na dva razlicita mesta da kupujem, ali je to najpovoljnije sto sam nasao.Tako da cu nakon ugradnje i nesto voznje da javim kako je proslo, pa da ima i ta informacija za tu neku srednju varijantu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umesto Lucasa i Valea, svima bih preporucio Delphi plocice i diskove. Kad krenu da hvataju, oci ispadaju. Ugradjeno dosad na par Fiata, niko nema zamerku. Ja imam utisak da se ne trose, diak i dalje kao nov nakon 5 meseci. Cena, ekstra, isto kao Lucas, za neke modele i jeftinije. Nema greske ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čak i kada sam Juga imao radio sam to jer je imao sva 4 doboša i onda kada se neko ispred mene ukopa sa 4 diska meni bude problem da stanem.

Ahahahahah 4 doboša na Jugu xD Da nisi ti mozda vozio Ficu umesto Juga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...