Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Kod meni su stavljeni Metelli diskovi i plocice - po suvom nema skripanja, kada je napolju jako vlazno ili pada kisa, sneg onda se javlja skripanje pri blagom kocenju, ali samo prvih par kocenja, posle prestane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su Delphi i diskovi i plocice, ima vec koja hiljada da se kotrljaju i nijednom nisam cuo skripanje, ni po suvom ni po vlaznom/mokrom vremenu :) Kupljene u EuroAuto, pitaj mozda i oni salju postom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam i dalje da se kupe originalne plocice :)

Bane,koje su original? Do sada nisam nista radio oko njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu. Mislim da su i meni ti diskovi stavljeni pre par meseci.

Kada pišti pri kočenju, pločice su krive. Stavljeno sve novo i pišti...ubi. Stavljene originalne pločice, ostali ti Meteli diskovi i ništa se više ne čuje. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuo sam se malopre sa dedom koji je inače u svoje vreme malo čačkao oko mehanike i reče mi da hoće da škripe pločice ako ima mesinga u njima, kao azbestne su najbolje, a na starom autu smo sami to zajedno menjali, pa me zanima kako je kod Punta da li je to svuda standardna priča ili možda trebam na nešto posebno da obratim pažnju, da ne bih terao auto kod majstora ako mogu i sam da to odradim?

Napomena da nemam ABS :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo Lukasove ventilirajuce diskove,i njihove plocice (kapirao da je najbolje upariti sve to od istog proizvodjaca) i sada kada je lepo vreme skripe kao blesave dok se ne cuju kada je vlazno... nauk za ubuduce,zaobici lukas i ne stavljati sve od istog proizvodjaca... za Metelijeve plocice sam cuo da su najbolje od ovih koje se kod nas prodaju tako da pri sledecoj zameni idu one... jedino ne znam koje diskove da stavim jer mi Lukasovi vise ne ulivaju poverenje...

Edited by francuz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad bio do AP sporta u Kragujevcu i do neke radnje koja je preko puta i baš mislim da je Euro Auto u pitanju, ima na radnji puno nalepnica Monroe, Delphi, NGK... Ima Delphi diskovi i paknovi, cena je nešto oko 6.500 din komplet za sve skupa samo prednje kočnice, tačnije 2.250 su komplet diskovi i paknovi su oko 4 hiljade i nešto, nisam zapamtio cifru, kažu da su direktni uvoznik za Delphi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlučio sam se za Delphi, sad mi samo treba stručni savet da li da se prihvatim da menjam sam ili da odvezem auto kod majstora, pošto sam već menjao sam na starom autu, nije neka nauka, pa me zanima da li je to standardna priča kao kod većine auta bez ABS-a ili ima neku caku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nikakva caka.

Kada skineš disk lepo očisti celu površinu glavčine na koju ide novi disk. Treba sva ležišta lepo očistiti, i pomalo staviti masti na mesta gde pločice naležu u čeljusti (na krajevima metalnog dela ploćice), i staviti mast na mesto gde klip leže na pločicu. Pogledaj pažljivo da li su pločice obeležene koja ide na stranu gde je klip, pošto su kod ATE-a obeležene. Klip vraćaš polako nekom ručnom stegom ili nekako napravi polugu, samo obrati pažnju da na posudici za kočiono ulje skineš poklopac i da ti ne prelije kad vraćaš klipove. Samo pažljivo i temeljno i nećeš imati nikakvih problema. :welcome:

Ako sam negde pogrešio ili izostavio neka me neko ispravi.

Ja sam pre ATE-a imao CAR diskove i Lukas pločice pa je škripalo kada se lagano koči. Sa ATE-om nema više škripe i cviljenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad bio do te radnje gde sam pitao za Delphi, jeste Euro Auto u pitanju, cena diskova je 2.250 a cena pločica je 2.170, samo ih nema trenutno na stanju, sutra stižu, pa ću sutra da ih pazarim, sve u svemu, za moj pojam veoma povoljno :rambo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja da se javim... U nedelju skinem prednji desni točak, da bih započeo zamenu pločica i diskova, kad ono imam šta i da vidim... Disk i pločice posle predjenih 22.000 i ko zna koliko kod prethodnog vlasnika aman novi.. Disk se pojeo oko 1mm, a pločice nove su 11,5mm, a ove na autu koje su inače Lucas TRW 8,5mm, tako da sam vratio sve nazad i odustao od ideje zamene narednih godinu dana, a diskovi i pločice koje sam kupio do tada neka skupljaju prašinu...

Ako koga bude zanimalo da sam skida i zameni pločice, ništa lakše... Postoji samo jedan šraf torex 50 koji se ne vidi sa prednje strane, obeležio sam ga strelicom gde se nalazi i moja preporuka je da se običnim klještima skine osigurač koji sam obeležio i pomeri crevo da ne smeta pri odvijanju i to bi bilo to... Posle kada se sve vraća na mesto samo treba da se vrati klip nazad i to bi mu bilo to

DSC00209.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavljeni prednji i zadnji Textar diskovi na Lybru, prednje Ate i zadnje Textar plocice.

Utisci su odlicni, trebalo je par stotina kilometara da sve lepo slegne. Pedala je mekana i kocenje se bas lepo dozira. :thumbsup:

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao svima.

Vreme je da menjam prednje i zadnje diskove kao i plocice na sva cetiri tocka.

Interesuje me kombinacija ATE diskovi i TEXTAR plocice na sva cetiri tocka.

Sta mislite o toj kombinaciji, da li skripe i koliko kocionog ulja stane u fiat Stilo 1.9 JTD kad budem menjao i to?

Da li neko zna cene za ove plocice i diskove i gde ih mogu nabaviti?

Hvala unapred

Edited by Coa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Pošto bih uskoro trebao da menjam diskove, a i pločice, šta preporučujete da se kupi?

Pre tri godine sam uzeo Valeo diskove, ali su se iskrivili već posle 2-3 meseca, tako da bih zaobišao njih.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan su na ujakovi bravu stavljeni Delphi diskovi,mehanicar koji mu ih je montirao je rekao da je kupio bilo koje druge da bi morao da ih obraduje iako su novi.

Edited by IlijaGM

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ja da podelim iskustvo sa plocicama i diskovima, na autu su mi bile TRW plocice, diskovi ne znam i nisam bio zadovoljan mnogo su skripale, dok je auto normalno kocio.

Pre 2000km zamenio sam diskove (WELTMAN) ili tako nesto, dok sam plocice stavio ATE. U pitanju je Punto mk.2a 1.2 8v bez ABS-a.

Da li je neko imao iskustva sa ovim markama ATE i WELTMAN? P.S. auto fenomenalno koci bez "skripajucih" zvukova

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ATE je vrlo kvalitetna nemačka marka koja gađa premium segment. Ne bi trebalo da si pogrešio sa njima. Ja sam na Stilu stavio i diskove (sva 4) i pločice (napred), vrlo zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...