Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Diskusija sa drugog foruma.

bax76

Kod mene isti problem sa podrhtavanjem na kocenju pri vecim brzinama, Punto 40.000km.

Jel si razmisljao o nekoj obradi diskova?

Cuo sam da moze da trese i zbog zadnjih kocnica?

Ja

- Mislim da sam na tvoje pitanje odgovorio u temi na vrelim gumama, ti si postavio pitanje i moj odgovor je bio odgovor majstora da su se iskrivili diskovi.

Mislio sam da je do mene ali kada sam video da je i kod tebe isti problem, svatio sam da je do kvaliteta materijala a ne do vozaca.

- Na proslom servisu 40000km u Tim servisu su mi rekli da su diskovi onako i da treba da se menjaju na 50000km. Da obradjujem diskove sada i nije neki posao jer to treba skinuti pa drugim vozilom otici do majstora pa to platiti min 1500-2000din, a nov par ATE diskova je 5000din, a orginalni sa popustom su 4600din. Trosis vreme placas obradu a opet to nije novo.

- Novac sada nije presudan, mene buni kvalitet koji dobijam za isti.

Da li je orginal kvalitetnije od ATE. Posto su me orginal izdali i ako su sad malo jeftiniji nego Ate, vuce me da probam nesto novo, dok na drugoj strani vuce me nesto ka orginalu jer tezim da mi sve na auto tako i bude.

I opet smo dosli na isto ATE ili Orginal:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

3.Meteli diskove i lukas plocice sam u startu izbacio iz razmatranja i ako su dva puta jeftinije a u TIM-u mi kazu da se ljudi na njih ne zale.

Sta bi ste izabrati da je vas auto?

Unapred hvala na odgovorima i sugestijama

Nemanja

Druže, ja sam jedan od onih koji se ne žale na Meteli diskove i TRW pločice. Na 50000 sam menjao fabričke diskove i pločice. Na pločicama je bilo još "mesa", međutim majstor (moj dobar prijatelj) mi je rekao da su "pregorele" i zato je cvilelo i treslo.

Diskove u suštini nije trebalo ni menjati. Malo sam ih očistio ( očukao naslage ) i stavio na Lanciju Y pošto odgovaraju.

Od tada sam 10-kom prešao 12000 i Lančikom oko 6000, nikakvih cviljenja, trešenja itd

Pozdrav!

Kako služi daljinsko zaključavanje??? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put sam stavio Metelli diskove i Valeo pločice i razočaran sam, jer stružu kao lude, a i auto mi lošije koči nego sa originalima ili ATE pločicama, tako da jedva čekam da se potroše, ali na žalost i posle 20.000 km tek su na pola, dok je to sa originalima maximalna kilometraža.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ubacio valeo plocice (mislim da sam u par postova iznad napisao o tome) i mogu da kazem da cu da izludim od njih ... kada kochim sa vecih brzina ne cuju se ali zato ako treba samo malo da prikocim pri maloj brzini npr pred semafor kad polako prilazim drugom vozilu pa samo toliko da stanem ili malo samo pri skretanju cvile kao nenormalne :question: Preshao sam sa njima za sada 500-600km i dalje se cuju ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma šta sam ja onda stavio, mnogo davno je bilo. Ne škripe, a koče odlično. Mislim da su kupljene u AP još 2007.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pregledao sam diskove u dobrom su stanju stvarno ne znam shta im je.. verovatno nisu istog kvaliteta kao 2007 :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prezadovoljan sa ATE-om :unworthy:

na prednjim tockovima,stavljene njihove plocice :rolleyes:

odlicne su u svakom pogledu :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odem u TIM kad ono kao i prosli put, imas mesa na plocicama zamena na sledecem servisu. Tako da do zime diskovi i plocice came u kutijama. Dzaba ste krecili :rofl: Hvala svima na savetima.

Edited by ficoman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ubacio valeo plocice (mislim da sam u par postova iznad napisao o tome) i mogu da kazem da cu da izludim od njih ... kada kochim sa vecih brzina ne cuju se ali zato ako treba samo malo da prikocim pri maloj brzini npr pred semafor kad polako prilazim drugom vozilu pa samo toliko da stanem ili malo samo pri skretanju cvile kao nenormalne :question: Preshao sam sa njima za sada 500-600km i dalje se cuju ...

Pre neki dan sam pricao sa devojkom koja vozi alfu multijet ,menjala je plocice i diskove,(stavili su joj bas te valeo)

Ljudi ,skripi kao autobus,nesnosna buka..Vrlo moguce da su ili fals ili su pokvarili "kvalitet"

Edited by vladac81

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Nije mi drago sto se i njoj cuju plocice ali mi je drago sto znam da nisam lood .. nikad vishe valeo samo to znam! Do sada vec godinama stavljam lucas plocice na sva moguca kola koja sam imao bez obzira na marku kola i bile su preterane

nemam pojma koji me djavo terao da sad uzmem valeo... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda se tako zalomilo,dosta ljudi vozi sa Valeo plocicama i zadovoljni su...Ista prica je bila i za Zimmer plocice,kod nekoga skripe a kod nekoga ne...Verovatno kvalitet i dobavljac,ko zna odakle stize to...

Sto se tice lukasa,nikad nisam imao zamerke na njihove plocice,al ovaj put sam kupio u delti originalne!

cena za lukas tdw je bila 4300din,a za fiatove oko 6500 i namerno sam ih uzeo bas da vidim kakva je razlika!

Utisak u voznji:nema buke,nema pistanja,odlicno zaustavljaju ,bas kao i LUKAS :thumbup:

Jedina razlika koju sam primetio je ta da su fiatove veoma mekane ,bukvalno su od mekanog grafita,i nigde se nevidi ni trunka drugog materijala,crne su kao da ih je neko imalinom namazao..Mozda ce doprineti tome da diskovi traju duze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav narode,

Dišlo je konačno vreme za zamenu prednjih pločica i diskova. Trenutne pločice su TRW i prešao sam sa njima oko 60000 km tako da sam extra prezadovoljan. Kakva su vaša iskustva, koje pločice i diskove je najbolje uzeti za neke normalne pare? U prodaji se nalaze sledeće marke: TRW, meteli, LPR, delfi...a cene variraju. Npr, disk(komad)/pločice: TRW 1300/2270 din, LPR 1500/1800 din, DELFI 1300/1953 itd. Kakva je marka LPR i DELFI s obzirom da sa njima nisam imao nikakva iskustva? Da li ostati na npr TRW i da li su oni najbolji?

Da li je moguće zameniti prednje diskove (obične) samoventilirajućim (pretpostavljam da moraju i nove čeljusti) i da li pri tome mora da se "budže" i poluosovine i sl (pokušao sam jednom da stavim diskove i čeljusti od HGTa ali bezuspešno, baš zbog problema sa drugačijim poluosovinama (tako bar majstor reče :)))?

Edited by endbringer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozovi Gavrilović Moto Sport i pitaj za Ferodo pličice. To je moj savet i preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce svratio do Kit komerca za polen filter i pogledam kutije ATE diskova. Decko koji tamo radi kaze da od ove godine su oni uvoznici za ATE :question: . Nisam ni znao, mislio sam da je i dalje MASS.

U svakom slucaju- za Punta 1.3 mjt diskovi su 5200 din, a plocice 3100 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da.. za te pare mislim da nema mnogo dileme... plocice su mekse, lepse koce, ne pishte, diskovi se manje trose, samim tim i duze traju, tako da je cena sasvim opravdana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MilanLaki: par diskova je 5200 ili komad?

Ako je par - to je fina cena.

Drugari su uzimali te diskove za Fiestu, Fabiu, Pola, i nekog malog Puga, i svi su zadovoljni.

Da mi je bilo vreme za zamenu diskova kao sto sam mislio pre mesec-dva, kupio bi originalne koji su bili na popustu - 4400 umesto 7200 dinara po komadu, tj 88000 za par.

Na mom Puntu ce biti da diskovi iz prve ugradnje traju 150k km. :thumbsup:

Doduse, ja bas vozim polako. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezano za škripeće disk pločice...

Rešenje je staviti malo grafitne masti na mesto gde klipovi dodiruju disk pločicu. Proverenu u praksi mnogo puta :)

Izvor i više detalja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

copper-based grease on the back of your brake pads, Bakarna mast :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas proverene cene ate plocica za stila jtd 115:

5200 komad prednji disk

4400 prednje plocice

sa zamenom (2000)

izadje sve na 16800

a kad je u pitanju trw, valeo, meteli, itd, cifra za sva 4 diska sa plocicama i rukama ne izlazi preko 18000

ko ima kintu da vozi ate, samo napred, necete se pokajati, za sve ostale obicne smrtnike tu je ovo ostalo... (ja uzimam jeftiniju varijantu)

Edited by Manfred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...