Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Nije TiM servis daleko, ali morao bih malo da se nategnem oko slobodnog vremena. Pa me interesuje koliko bi zahvat trajao (ili o tome i zakazivanju samo na pp/tel)?

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=39187

Na ovoj temi postavljate opšta pitanja oko servisa i usluga koje se u njemu pružaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ATE su mekane plocice ali idu sa ATE diskovima.

Da li ima jos nekih mekanih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ate plocice idu na sve diskove ne samo na svoje! :thumbup:

ATE je najkvalitetniji izbor :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mozes da nadjes (tesko kod nas) ti uzmi Roesch,CTF,Ferodo DS Performance,EBC i sve to ti je 100 evra komplet.Znaci ima i bolje ili isto kao ATE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze se kod nas naci ferodo u I klasi, a i cena je I klasa, samo plocice za mareu 7500din i to sa deeebelim rabatom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam tacnu oznaku, ortak koji se bavi delovima mi javio pre par dana za tu 1.klasu ali me nije zanimalo zbog cene, navodno ih zovu "besumne" :wallbash: ako si zainteresovan mogu da izbunarim kontakt

Nudio mi i jos neki ferodo za 5100, i neke za 3200 i cuveni LPR za (neces verovati) 680din!!!

Na kraju sam ipak odlucio za ATE, mislim da je best baj 3500din..danas sam obradio diskove, stavio plocice i promenio ulje u sistemu,

rezultat 10+ :thumbsup: prezadovoljan sam iako tek treba da "legnu"..

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim u pitanju je isti scenaraio kao kod mene. 3500 din mi je prihvatljivo ali ipak mi posalji kontakt na private.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je majstor pre dva meseca menjao kocione plocice stare bile Fiat original a nove su Trusting.Ove ricambi hvataju odlicno i to na vrhu pedale al brzo popustaju propada pedala ako oces sa 80 da se zaustavis na 20kmh kad ti neko upadne u makaze, dok na primer ove Trusting ladne nesto losije koce al sto se vise greju sve sve jace hvataju i pedala postaje tvrdja.Te ATE sto si nasao su bas best baj posebno kad vidim cenu tih Ferodo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako nekako...svojevremeno sam koristio pagid i bio prezadovoljan, kupovao vise puta kod istog lika i kostalo je poprilicno,posle nekog vremena pojavi se "isti takav pagid" na jos par mesta u gradu ali upola cene, zaletim se i kupim al od kocaljke nema nista!! Otrcim do onog prvog da kupim skuplje i bolje a lik kaze da ih vise ne uvozi jer su jos neki poceli sa uvozom ali 2. i 3. klase po duplo nizoj ceni i "pokupili" mu sve musterije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam ugradio u Lybru Valeo plocice, 2500 dinara... Znači ne da cvile nego URLIČU :realmad:

Pogotovu kad se zagreju (najviše ciče pri samom stajanju, pri maloj brzini)

E sad, vidim da je kolega Damjanović zadovoljan Valeom, ovi u Kit komercu se kunu da sam prvi koji se žali.... sa pločicama sam prešao možda 20tak kilometara, šta mislite, da li ima šanse da se utišaju vremenom ili da ih odmah skidam i bacim pošto me užasno nerviraju..

Na autu su mi originalni ATE diskovi...

Originale pločice u Delti su 6000, kud ih ne uzeh ranije....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, jadni ljudi u Sarajevskoj...ovo baš škripi...mislio sam to nešto malo, kao što zna da se dogodi, ali ovo ubija... :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@LybraJTD

Druze tebi sirena vise nije potrebna :rofl:. Sala mala.

Sad ozbiljno. Ja sam na svom i na nekoliko sluzbenih automobila koristio Ferodo Premier, i nikada problema nisam imao. Moja preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas zvao Deltu za cene kompleta diskova i plocica napred i pozadi, prodavac krene da diktira cene na osnovu broja sasije i kad smo dosli do cene zadnjih diskova, potpuno me zbuni sa pitanjem: :question: "da li imate celicne ili aluminijumske felne, posto postoje razlike u diskovima", ja onako zatecen ne stigoh ni da ga pitam u cemu je kvaka.

Nikad nisam cuo da zadnji diskovi zavise od felni al ajde ostao sam ne dorecen. Jer ima neko ideju da li je ovo bitna stvar ili je neka trgovacka fora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu...

Skoro sam promenio prednje plocice (naravno prva dva dana sam se zentao kocenja jer je bio potpuno novi osecaj, sada je sve u redu samo sto jos uvek skripe pod odredjenim pritiskom kocenja), danas sam primetio, ne znam da li se ranije desavalo, da kada pritisnem pedalu kocnice imam jedno "klak" u toku kocenja i tako svaki put kada malo ostrije pritisnem pedalu...kada je pritisak stalozeniji, nisam primetio taj "klak" zvuk.

Da li neko ima iskustva oko toga, zna sta moze da bude, eventualno lek protiv toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini, kako je "u redu" a imas skripanje?

Za pocetak, promeni gumice na klipu koc. kljesta, proveri kakvi su diskovi i (po potrebi) obradi-zameni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo, jer sa prethodnim plocicama nije bilo skripanja. Mada me najvise za sada iritira taj "klak" zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima ideju i iskustva sa Brembo diskovima koji se nude na forumu, cena zadnjih diskova za Stila JTD je 3500 din? Ja treba da pazarim diskove i plocice pa koliko videh preporuka su ATE i Lucas, gde su najpovoljnije cene za kupovinu istih i ko je M tj na koji broj ga pronaci ako je povoljan i pouzdan?

Edited by Branko

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sa zvikom klik klak ili nesto tako bilo je i kod mene neko vrijeme pa je estalo samo od sebe.A za skripanje sam imao neke šklj marku pa me je izludjivalo i onda kupio i masno platio original plocice u ovlastenom fiar servisu koje isto malo ali skroz malo cvile tako da nema pravila a lik mi garantirao da ne cvile jer sam mu reko da ih kupujem zato sto su mi stare cvilile.Samo prednje platio 130evra a zadnje oko80evra katastrofa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...