Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Pa koliko onda Nešo?

Nisam nikad menjao ove delove, pa bih želeo da čujem iskustva drugih.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan ATE disk ti je oko 50 eura. Drugi još toliko.

Pločice su takođe skuplje nego za one klasične diskove...skoro pa duplo skuplje.

Ako kupuješ diskove gde je za par cena oko 55, 60 eura...to je isti kvalitet diska bez obzira da li ga kupiš u AP Sportu ili nekoj drugoj prodavnici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa koliko onda Nešo?

Nisam nikad menjao ove delove, pa bih želeo da čujem iskustva drugih.....

Diskovi i plocice oko 11000-12000din!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ATE

pr. disk 6900/kom

zad. disk 2500/kom

pr. plocice 5600/set

zad. plocice 4300/set

cene su iz februara meseca

Edited by boki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blizi se zamena i evo ih podaci (Stilo 1.6 16V 2004):

5937 KOCIONI DISKOVI 422197 KOM 24-0122-0197-1-02 kočioni disk 2 4.934,00

5042 KOCIONE PLOCICE 603982 KOM 13-0460-3982-2-02 kočione pločice 1 5.677,00 (Front Axle)

Ovo je za prednje tockove (pise na sajtu ATE-a - Front Axle za obe stavke)

A ovo ispod je za zadnje tockove:

5507 KOCIONI DISKOVI 410190 KOM 24-0110-0190-1-01 kočioni disk 2 2.671,00

5050 KOCIONE PLOCICE 603991 KOM 13-0460-3991-2-02 kočione pločice 1 4.553,00

Znaci prednji su ukupno 10.611,00 dinara. Koliko kosta TRW LUCAS?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ATE plocice losije koce sa ATE diskovima i brze se trose nego sa drugim diskovima tako je bilo u nekom testu kociopnih plocica i diskova.Jeste cudno al strucnjaci sve to ispitali.

Ne znam bas za Stilo al mislim da su i njemu Valeo diskovi i trebali bi da budu isto kao i original al sa znatno manjom cenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispravka za predposlednji post:

>>Znaci prednji su ukupno 10.611,00 dinara. Koliko kosta TRW LUCAS?

Sve zajedno je 15.547,00 din. Oko 14.500,00 je kod M-power-a.

Pa da li da idem onda na Valeo?

Edited by chiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ugradiše na Lybri prilikom zamene dotrajalih sva četiri diska VALEO, i sve pločice VALEO. Kočenje mekano kao duša, dozirano, precizno... Za preporuku. Cena kompleta za 4 točka 200e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ugradiše na Lybri prilikom zamene dotrajalih sva četiri diska VALEO, i sve pločice VALEO. Kočenje mekano kao duša, dozirano, precizno... Za preporuku. Cena kompleta za 4 točka 200e.

ti druze vozis Lybru pa je verovatno za nju i skuplji komplet za 4 tocka

u odnosu na komplete za Stilo! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doslo vreme i ja da menjam prednje diskove i plocice!E sad plocice cu definitivno uzeti u Delti jer su 6500 a za trw mi je cena nesto preko 4000din tako da ipak uzimam original(inace lukas trw su extra plocice ,bar meni)a za diskove ne znam sta da radim jer su original 19500din u delti!!imam varijantu za ATE iz austrije da uzmem i komplet mi dodje 190 eura(prednje plocice i diskovi)!!Pisao mass company-u ali ne odgovaraju za cenu da bih uporedio ovde...U ap-u me izadje 12000 komplet(nemam pojma ciji su,trazio sam sto kvalitetnije)

Neki savet??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si nezadovoljan jačinom kočnica na svom Stilu?

Ako jesi, onda uzmi ATE komplet i znaj da će ATE pločice manje kilometara trajati, ali će manje trošiti disk jer su mekane...Kod nas ti je cena za ATE oko 6.000 po disku, plus komplet pločica oko 6.000...

Ako si zadovoljan kočnicama, onda uzmi standardne diskove gde je par oko 6-7000 dinara i komplet prednjih pločica je oko 3-4 hiljade..i to je to. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i nisam nesto bas prezadovoljan u poslednje vreme,cini mi se da sam ih mozda i spalio malo:)Kada sa neke vece brzine ,npr 150-pa i preko 200 kocim,dosta bruji..dok su nove bile plocice to se nije desavalo,inace uzeo sam auto sa nesto vise od 40000km pa sam tada promenio plocice,e sad na 100000 hiljada vreme je i za nove diskove...

Definitivno cu uzeti u delti plocice jer sam cuo dosta pohvala sto se tice kocenja a i cena nije nesto previse u odnosu na kvalitet..a za diskove cu videti i dalje...cinjenica je da ga ne stedim u voznji pa mozda i nije lose staviti kocnice po propisu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio na malom servisu. Majstor preporucio zamenu prednjih plocica ali i desne prednje viljuske. Koliko sam procitao ATE je meksi. Za koje jos znate da su sigurno mekse?

Gde je najbolje kupiti viljusku. Vozio sam se dosta sa taxistima u Stilu i oni kupuju na Mirijevskom bulevaru ali to su remontovane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pusti se priča taksista, oni gledaju samo da prođu što jeftinije, a uglavnom voze laganica. Sa kočnicama se nije šaliti. Ja sam ove moje menjao pre gotovo 3 godine, i čini mi se da će da traju još 3 - minimum, a zadnje verovatno još 10... :D

I nemojte da pričate da vozim ko baba. ;) Uglavnom, Stilo koči opasno, baš baš opasno. Izvukao mi je živu glavu na autoputu pre 2 godine kada mi je izleteo u kontra smeru kamion u blizini Novog Sada, noću, sa ugašenim svetlima, dok sam išao poprilično brzo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pusti se priča taksista, oni gledaju samo da prođu što jeftinije, a uglavnom voze laganica. Sa kočnicama se nije šaliti. Ja sam ove moje menjao pre gotovo 3 godine, i čini mi se da će da traju još 3 - minimum, a zadnje verovatno još 10... :D

Slazem se u potpunosti. Spomenuo sam taksiste zbog viljuski. Inace jednom sam spomenuo da mi ETF plocice traju vec 53000 km. Odma mi je trazio broj od M-a :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerovatno je mislio na komplet plocica, prednje+zadnje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da menjam zadnje plocice i narucio bih iz ap sporta preko neta. Sad mi nije jasno kako da znam ko je proizvodjac. Moze pomoc?

I da li su rame i viljuska ista stvar (ja kao shvatio da jesu)?

Jos nesto.

Izvinjavam se sto sam malo iskombinovao teme, ali ako je rame viljuska, and the other way round, onda sam vec procitao sta mi je najbolje ciniti. Nije TiM servis daleko, ali morao bih malo da se nategnem oko slobodnog vremena. Pa me interesuje koliko bi zahvat trajao (ili o tome i zakazivanju samo na pp/tel)?

Edited by sikander

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamena viljuske tj ramena oko 20min a o terminima i ceni najbolje da vidis sa @mikisky tj. tim servis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...