Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Comline iz Gazele sam vozio. Ne skripe, mekane, prljaju felne poprilicno ( napred su bile) posle 2-3 ozbiljnija kocenja krecu da se osecaju. Posto ce tebi biti pozadi i ako ne planiras neki track day vec normalnu voznju, mozes njih da uzmes. Ako ti ipak radi crv u glavi da vozis takve diskove i plocice, onda nemoj njih. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma treba mi za normalnu voznju. Koji crni track day sa mojim puntom :)

S jedne strane to se ne manja svaki dan i na kocnicama ne treba stedeti po meni ali...razlika je skoro dupla u ceni sto me privlaci ali opet ne bih da stavim neko djubre na auto. Uz to su zadnje kocnice u pitanju.

U sustini zanimaju licna iskustva. To mi je nekako najmerodavnije.

Cena necega u Srbiji apsolutno nije merodavna u smislu kvaliteta i ovde ne vazi staro dobro pravilo ako je nesto skupo mora da je dobro ili ti nisam bogat da kupijem jeftine stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za normalnu voznju se meni pokazala normalno. Ide, koci, ne skripi, nisu se iskrivili diskovi ( Da su neki kvalitet svi znamo da nisu ali rade normalno u normalnoj gradskoj voznji. Rang Bremsi i tako slicni proizvodjaci) Mogao bi da pogledas i Delphi u Euro 07. On ne bi trebalo da je nesto preteran sa cenom, a sasvim pristojni i diskovi i plocice. 

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bremsi je van konkurencije, ne postoji taj rang. Neunistive, samo menjas diskove povremeno i gas

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i Bremsi radi posao u Bg. u sa prosecnom brzinom od 20kmh. Cak prolazi i valjke na tehnickom. 

Da me ne shvatite pogresno. Svi vole kvalitetne diskove i plocice na automobilu ali da nema kupaca za low budget ne bi ih ni proizvodili. Cak vise je kupaca tih low budget nego ostalih. Tako da i te low budget ocigledno rade posao. 

Neko stavlja ono sto voli, neko ono sto moze, nekoga pak nije briga. Svaka roba ima svog kupca. Ja sam recimo stvarno vozio svasta od plocica i diskova. Comline, bremsi, brembo, jurid, ate, ferodo, textar, delphie... Meni su se najvise svidele ferodo, a za njima jurid. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi svaka, ali kako i koliko dugo radi je pitanje :D Pa cesto jeftinija u startu ne mora biti jeftinija posle 2-30.000km... Imao sam situaciju Metelli i Ferodo plocica, razlika u ceni fazon 500din, a Ferodo duplo duze trajao uz cinjenicu da je i bolje kocio. Isti auto, isti vozac. 

 

Napokon neko ko je zadovoljan sa Ferodom kao i ja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite o kombinaciji jeftininih diskova tipa Comline i recimo ATE plocica? Ima li svrhe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao ITM plocice i bas su bile lose, sjebale mi disk samo tako. Sporo se trosile za razliku od diska, losa legura/smesa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, virke said:

Sta mislite o kombinaciji jeftininih diskova tipa Comline i recimo ATE plocica? Ima li svrhe?

Nista dobro, pokrivice se diskovi i shvatices da si samo napravio dodatni trosak a hteo si ustedeti... Comline je kinesko djubre. Kupi neki textar, trw, febi ili jurid disk i bices miran. Jurid plocice su takodje top, a jeftine su. Ate nije kao sto je bio, cesto cujem da se ljudi zale na iste.

43 minutes ago, vagenovac said:

Uzeo sam ate ceramic, javljam utiske za nekoliko dana.

20220517_163921.jpg

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 

Srecno...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/17/2022 at 5:15 PM, vagenovac said:

Uzeo sam ate ceramic, javljam utiske za nekoliko dana.

20220517_163921.jpg

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 

 

Presao sam malo vise od hiljadu km, odlicno koce, ne znam koliko bolje od obicnih dobrih kocnica, ali dovoljno da se oseti razlika.

Hteo sam i sad uzeti kombinaciju brembo disk i trw keramicka plocica kao na drugom autu, ali nije bilo na lageru, a planirao sam put, tako da je i ate disk i ate keramicka plocica fenomenalna kombinacija.

 

Eh da i nema crne prasine na felnama.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Comline je stvarno za izbegavanje. Ono što mogu da ti preporučim su Fremax diskovi, smešne su cene imam ih 20000km  napred na fići (500L-1.3mjtd). Nisam neki ekspert ali mislim da su dobri

Share this post


Link to post
Share on other sites

U servisu gde ce mi raditi zamenu su predlozili ATE. Plocice i diskovi su oko 10k. 30 Maja idem na montazu  pa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIsta nisam uradio sa kocnicama. Treba zadnja celjust da se zameni a nemaju na stanju. Cekam je mesec dana :(

Dajte preporuku ko radi remont celjusti.

Zvao nekog lika i on mi rece da ako mi remontuje celljust a ne promenim diskove i plocice ima da je spalim dok stignem do kuce.

Meni to nema logike al ajd i sad ne znam sta cu a samo da mi promeni diskove i plocice trazi 6000 rsd :D :D :D i na tu cenu ide remont od bar 40e 

 

 

Edited by virke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ce se tacno spaliti :D ?

1 hour ago, virke said:

Dajte preporuku ko radi remont celjusti.

Bio je davno covek na Banjici, imam ovaj telefon 063/7784189, ne znam da li je aktuelno. Ne kosta te da proveris, vidi i sa nasim Goranom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ce koga spaliti i zbog cega? :D

 

Jedini ispravan nacin sada ti je

 

1. Remont celjusti/kupovina novih

2. Kupovina plocica i diskova

3. Zamena svega zajedno i odjedared

 

Sve ostalo je vrlo rizicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, Milutinac said:

Ko ce koga spaliti i zbog cega? :D

Ne sto ce se spaliti, nego rece coveku da ce se spaliti do kuce :D:

1 hour ago, virke said:

i on mi rece da ako mi remontuje celljust a ne promenim diskove i plocice ima da je spalim dok stignem do kuce.

Jedino ako su diskovi i plocice pojedeni, pa "zenta" da ce se kocioni klip izvuci/zaribati... Ali opet, valjda je remontovan, sa novim prasinarkama, sta tu ima da se spali :D .

Ali svakako bih menjao diskove/plocice ako su pri kraju, sto rece Mile, kada se vec sve lepo sredjuje.

6 minutes ago, YUgisa said:

40 evra za jedna ili oba klesta?

Za jedna je uglavnom ta cena, +/- .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Sa tim sa Banjice sam i pričao. 

@ostali

Ja hoću sve da zamenim. 

Dogovorio sam pre mesec dana ali je ispalo da nema nove celjusti. Oni naručili i jos nije stigla. 

Naravno ja nisam imao pojma da se narucuje iz inostranstva, niko mi nije ni rekao. Dobio ponudu za celjust, diskove, plocice i sajle ručne kočnice. Pristao na cenu i kad se pojavio u dogovorenom terminu ispostavilo se da celjust nije stigla. 

Ja I dalje ja nemam pojma da se ona uvozi. Zakažu mi za 5 dana ponovo i ja reko ok. Doslo sigurno do neke greške a i kuriri su mozda nesto zeznuli... 

Dan pred termin zovu me da mi otkazu jer celjust nije stigla. Bice od nedelje...

Sacekam koji dan i nazovem ih... Onda se ispostavi da oni to uvoze, stiže za par dana itd. 

Javice mi. 

To je bilo u prosli Utorak. 

Sad hocu da ih otkacim i trazim alternative. 

Sve mogu da nadjem ali celjusti nema nove da se kupi. Zato se raspitujem za remont. 

40e mi nesto mnogo za remont a i to nije konacna cena. Dok ne vidi sta je ne zna cenu. 6k za montažu diskova i plocica mu ne dam ni u ludilu... Jos mu to malo pa kao montaza sajli 400 rsd po komadu. 

 

Edited by virke

Share this post


Link to post
Share on other sites

6000 din za zamenu plocica i diskova... previse! 
Iako je sve poskupelo, to je previse. Remont se krece od 30 do 40 evropskih.

Polovne celjusti su bile oko 20e komad. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polovnih celjusti za moj auto slabo ima. Nasao samo na jednom mestu 35e. Od Grande punta su pa bi morao da proverim dal odgovaraju. Lik koji prodaje kaze da odgovaraju. 

Edited by virke

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Ivan said:

vidi i sa nasim Goranom

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...