Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Keramika nije glupost. 

Pogotovo sto nije sad 3x skuplja nego obicna plocica...pa svako moze da se uveri u benefite.

Ono sto ona donosi je jedan mali, ali osetni +

Pritome minusa gotovo i da nema. Pa zato i ne vidim razlog - zasto ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, Milutinac said:

Pritome minusa gotovo i da nema. Pa zato i ne vidim razlog - zasto ne...

... a minus je?

Nisam vozio te ultramegagigapločice pa pitam za druga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz mog iskustva sa EBC/Galfer sport/Galfer HP (100% redovnom) keramikom dok im se ne podigne temperatura rade kao i svake druge standardne plocice. 

Ali imaju taj momenat da kada se malo podigne temperatura - grizu jace/bolje.

 

Minus bi bio, recimo ono sto sam probao -Green stuff- od EBC, sto dok je hladna plocica koci kao da kocis rucnom kocnicom...ali zato kada temp. ode gore - ubija kako koci. Ima veci procenat keramike, veci otpor, i nije joj bas preporuka da je za civilnu upotrebu...vise za neki trackday. -Yellow stuff- im je vec za light car race itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milutinac ako su te, taman cu da proverim kako se uklapam sa kintom s obzirom da moram odma da iskesiram jer ne moze da se podeli na rate, ali zbog performansi i ostalih cuda uzeo bi njih mala poboljsanja uvek mogu da znace pogotovu kada su kocnice u pitanju :)


@vagenovac znas li mozda gde ima da se uzme ate keramika posto do sada nisam nalazio kod mene, i da li je kao i ostala keramika da kada je hladna nije bas toliko delotvorna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekad sam na 155ici imao neke plocice, mislim da su LPR bile a mozda i gresim, kad su hladne slabije koci ali kad se malo ugreju ubijaju kako koce...posle sam na 156ici imao ferodo bio sam prezadovoljan, sad na GP isto sam prezadovoljan kocnicom i mislim da su isto ferodo moram da zagledam kad stavljam letnji set. Na sluzbenom pezou 307 smo stavili Jurid, bio sam izmenadjen kako su legle, znam da su stara marka ali ih nisam vidjao u radnjama.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

SInoc sam imao priliku da probam ATE keramiku, doduse na skodi i ono sto mogu da kazem, jeste da koci stvarno odlicno, ali zvukovi tj brujanja koja se javljaju na prvim kocenjima, tj kad su kocnice hladnije, neka hvala. Ja to ne zelim na svom autu. A zvuk je kao da su vam diskovi ispod mere a vi morate zakociti jako - bruji, huci ali sa preskocima. Moje iskustvo je uzas. I da, covek godinama vozi keramicke plocice i svestan je tog problema i to mu je normalno i ne smeta mu, covek je inace relista,  ali meni je to uzasno. Moje misljenje je takvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/26/2022 at 7:21 AM, MiloshBg said:

SInoc sam imao priliku da probam ATE keramiku, doduse na skodi i ono sto mogu da kazem, jeste da koci stvarno odlicno, ali zvukovi tj brujanja koja se javljaju na prvim kocenjima, tj kad su kocnice hladnije, neka hvala. Ja to ne zelim na svom autu. A zvuk je kao da su vam diskovi ispod mere a vi morate zakociti jako - bruji, huci ali sa preskocima. Moje iskustvo je uzas. I da, covek godinama vozi keramicke plocice i svestan je tog problema i to mu je normalno i ne smeta mu, covek je inace relista,  ali meni je to uzasno. Moje misljenje je takvo.

 

Meni se to desilo sa galferom na bmw e60, mislim da sam pisao pre 2-3 godine, palo je skidanje kocnica, detaljno podmazivanje i ciscenje kocionih celjusti, ne znam sta je sve radjeno, ali se nakon toga zvuk smanjio znacajno i javljao se samo kad se lagano koci na manjim brzinama, tipa stajes lagano na semaforu i to ne uvek.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Monopolist90 said:

Koje diskove i pločice preporučujete za Punto Evo 1.4 8v? I koliko se okvirno kreće cena zamene?

 

Uzmes Delphi set pločica i diskova ako nisi neki zahtevan vozač. Ja ih na oba Punta imam i skroz su zadovoljovajaće za prosečnog vozača. Nisu preterano skupe i nemaju neke čudne zvukove pištanja, škripanja i slično. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na Pandi pre nepune dve godine montirao nove diskove i plocice BREMBO i posle 10ak hiljada kilometara plocice su za zamenu, sada sam stavio TEXTAR i nikakvu razliku ne primecujem isto koci i nista ne skripi samo se nadam da ce malo duce da potraju
Gradska voznja iskljucivo normalna voznja mozda cak i penzionerska jedino je uvek auto pod teretom od 200-300kg
Pri retkim naglim kocenjima pre izdaju gume nego kocnice

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/26/2022 at 7:21 AM, MiloshBg said:

 covek je inace relista,  ali meni je to uzasno.

sta da mu smeta oni navikli na to na trkackom autu je to default pa onda i na seriji ti ne smeta vise

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Galfer HP, već nekoliko puta, zamenjeno, nije škripnuo ! Nije to keramika već karbon-keramika. U osnovi mekša pločica, ne treba joj zagrevanje za normalno kočenje, sa porastom temperature, pojačava se i frikcija kočnica, znači, dobro i još bolje. Zvukova nema a i ne treba da ima. Metala nema a on škripi. Racing disk-pločice se tako ponašaju, imaju metala, u početku su slabije a sa porastom temp., zakivaju. Ima i još jedan element a to su gume. Neke pre proklizaju i uključe ABS, kvalitetnije imaju bolje prijanjanje i blokiranje se dešava znatno kasnije. Kako god, Galfer HP je vrhunska pločica (karbon-keramik), i nema nikakvih cviljenja, struganja i sl. Mekana, lako dozirana i veoma ubedljiva.

 

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio galfer standard, iskreno ocekivao sam vise, mozda neku sledecu zamenu probam ove performance varijante galfera.

 

Sad sam na TRW keramici, ne znam jel karbon ili klot keramika, ali bas odlicno koce, necujne su i ne prase.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Milutinac said:

GREMBO, nisi dobro napisao...

 

 

@MiloshBg - a diskovi su redovni ili...ovi...power?

 

bmw-f32-420d-performansli-on-fren-diski-312-mm-2013-ate__1368013079645168.thumb.jpg.d141f43e0bf93057ac83f4232372fb9b.jpg

 

 

Diskovi su, kako bi rekli "redovni" tj obicni, bez ikakvih rezova i sara. :) 

Dole kolege nahvalise galfer, slazem se da je TOP plocica, ali moram probati te carbon-ceramic mix plocice. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OMP meni je za alfu cena 4000din set prednjih plocica, i u razgovoru sa kolegama ovde sa foruma ispada da su to Galfer HP plocice, jer nisam zapisao kada sam zvao. Inace sada su promenili ime nije Galfer nego je CAR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mala ispravka^ :D

Galfer je sada SDT. Sve je isto, samo je ime drugo...ima proizvoda koji su još uvek Galfer, ali je većina SDT

https://sdtbrakes.com/en/

 

A CAR je intercar, italijanska firma, deo firme OMR zadužen sa kočione sisteme...

 

image.thumb.jpg.41bb124962cd2581975d2a6495e6be8e.jpg

 

@MiloshBg - daj im šansu, cena bude skroz redovna, i vredi probati :)

 

Pitao sam te za diskove da nisu "rezani"...ja sa mojima imam frrrr zvuk ali bukvalno ako bih sa 100 bez ikakvog kočenja motora nagazio kočnicu do 0km/h i to ono baš da nabodem...

PS - Recimo žena svojom voznjom nikad neće čuti taj zvuk :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/26/2022 at 10:31 PM, Monopolist90 said:

Koje diskove i pločice preporučujete za Punto Evo 1.4 8v? I koliko se okvirno kreće cena zamene?

 

Ja sam stavio napred Ate Power diskove i Ate ,,obicne'' plocice.

Nista ne skripi. Radi mi posao.

Dal ima bolje? Verovatno ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko preporuku za zadnje diskove i plocice za Punta Evo?

Cene su poprilicno sarene

U Wintu

Ate 11000 rsd a plocice 6600 OEM navodno ako to nesto znaci.

Textar 9200 a plocice 2920 rsd

Gazela

Comline diskovi 4900 (nisu coated) a plocice  1750 rsd

Textar ista cena ko u Wintu

Slayer

OMR 7700 diskovi (nisu coated) a plocice 3650 ali valjda nemaju indikator i prodavac nije siguran da mi nece izbacivati upozorenje na tabli.

 

Prednje kocnice su ATE a ne znam ima li svrhe stavljati skuplju varijantu za pozadi?! Aj sad ti budi pametan dal ici na najjeftiniju varijantu :(

Trebam jos solje amortizera da menjam i verovatno sajle rucne kocnice ...Pa registracija za mesec dana....Nakupilo se ..

 

PS. ako nekog zanima  zamena sajle (ili sta je vec crklo ) zadnjeg prozora kod Pedje iz Mirijeva 2500 rsd, Tehnomehanika 3500 a kod Jovanovica iz Zemuna 3000 rsd.

Edited by virke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...