Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Moze li neko da kaze,kako to da su na Lanciji Y 1.2 obloge prednjih kocnica izdrzale samo 6000km.Majstor sleze ramenima i kaze pa taman da su i najgore morale bi 10-15000 da izdrze.

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obicno bas te najgore "kamenjare" traju do besvesti :D .

Koje tacno plocice, kako i u kojim uslovima je vozeno, koliko je "mesa" ostalo, da li su celjusti ispravne, eventualno neka fotka... Ne znam kakav odgovor da ocekujes nakon ovakvog sturog opisa. Da je neuobicajeno - apsolutno jeste.

 

Pitanje je iz Saveta za kupovinu prebaceno u Opstu tehnicku temu o plocicama i diskovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam kako drugacije da objasnim.Prenosim kako mi je majstor rekao.Kaze da je ostalo 1mm mesa.Pitao sam ga samo kakvi su diskovi,kaze nije do njih.Inace se vozi u rezimu dostave hrane.Jel moguce da je to zbog nekakve ostre voznje i sl.Samo sam rekao majstoru da stavi neke druge pa da vidimo.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja marka plocica? Mada neki automobili jedu prosto plocice, npr honde pogotovo akordi jedu plocice, maltene na svakom malom servisu novi servis bluprint plocica. Bluprint je neka jeftinija ili srednja varijanta za azijska vozila uglavnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo, blizi se zamena diskova i plocica pa me zanima sta uzeti da valja, a u pitanju je 147 1.6ts.
Nesto oko mog izbora bio je Textar, Ate, i onda sam razgledao forum i video da imaju Galfer plocice i diskovi. Zvao sam pre neki dan Slajer, i dali su mi ponudu za CAR ili kako god se vec zove.

Imate li iskustva sa tim plocica, cak su mi preporucili neke unapredjene dal keramicke zaboravio sam i to po nekoj smesnoj ceni.
Da li je mozda neko upario te plocice sa drugim diskovima, posto zbog finansija i nekih drugih troskova oko auta bi npr uzeo diskove na rate kod prijatelja, i upario to sa ovim plocicama.
Ako je neko to vec radio, i ima iskustva sa ovim CAR brendom neka pise voleo bih da cujem sto je moguce vise misljenja :)
Isto bi dobro dosao i predlog za kociono ulje, posto bog zna kada je zadnji put menjano :unsure:
 

Hvala i svako dobro :)

 

 

Edited by neshaoct
spojeno by Ivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 159 sam imao Textar Pro diskove i Ate pločice. Jako je to dobro funkcionisalo od tih jeftinijih varijanti i dobro je izgledalo. 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Galfer plocice su prva ugradnja kod Italijana. 

Po meni best buy ti je JURID, kako za plocice tako i za diskove.

Ate se u poslednjih par godina dosta iskvario i ima bas puno reklamacija. Pretvrde su, skripe, cvile, itd... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeti u obzir da prva ugradnja nije isto što kupuješ u aftermarketu, tj. Niti isto košta niti isto radi, a ni ne izgledaju identično pločice. 

 

O Jurid sve najbolje, prva ugradnja za BMW M, u VAG za GTI, RS i Cupru. Odavno su se oni integrisali sa Ferodo, ne bi me čudilo da se samo natpis razlikuje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Jurid pločice i diskove, kupljene u Wint-u. Cvile na određeni pritisak pedale prilikom kočenja. Na blaži ili jači pritisak od tog određenog ne...

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/13/2022 at 8:58 PM, mare_kv said:

Ako je neko to vec radio, i ima iskustva sa ovim CAR brendom neka pise voleo bih da cujem sto je moguce vise misljenja :)

 

 

 

Evo ovde nesto malo o CAR diskovima...iz Slajera naravno...

Ako te jos nesto konretno zanima, pitaj slobodno, ako ne znam ja, pitacemo Slajerovce :)
 

 

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolegama na preporukama u vezi raznih brendova, ali posto sam ja malo komplikovaniji covek, volim da malo vise istrazujem i da cujem misljenja drugih ljudi pre nego to sve lepo ugradim kod sebe na auto :)

Inace svuda citam razlicita iskustva i svuda je da kazem podeljeno Ate (ekstra, iskvario se), Textar (nekome dobar, nekome djubre, skripi), inace to su misljenja pokupljena generalno sa vise razlicitih foruma/grupa.

 

@Milutinac kada sam zvao Slajer za Galfer rekli mi da nemaju, ali CAR je kao isto to, i ako me pamcenje sluzi za plocice su mi rekli da su karbon-keramicke sto meni za cenu od 4000din/set prednjih iskreno ne uliva bas poverenje, pa bih da nekako proverimo to ako je moguce?

Ja se iskreno razmisljam da uzmem neke od diskova drugog brenda tipa ATE, Textar, TRW, Jurid i da na njih stavim neke od kvalitetnijih CAR/Galfer plocica pa me zanima kako ce to da funkcionise sve skupa.

Inace moram reci da sam odusevljen sta si sve odradio na svom Bravu, svaka cast. Iskreno Brembo mi se najvise svidja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako uzimas ATE disk onda i ATE plocice, ako uzimas Textar onda Textar plocice... itd. Nije pravilo naravno, moze da se miksuje ali meni se pokazalo kao najbolje do sada. Uvek kad sam miksovao skripalo je. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Quote

@Milutinac kada sam zvao Slajer za Galfer rekli mi da nemaju, ali CAR je kao isto to, i ako me pamcenje sluzi za plocice su mi rekli da su karbon-keramicke sto meni za cenu od 4000din/set prednjih iskreno ne uliva bas poverenje, pa bih da nekako proverimo to ako je moguce?

Ja se iskreno razmisljam da uzmem neke od diskova drugog brenda tipa ATE, Textar, TRW, Jurid i da na njih stavim neke od kvalitetnijih CAR/Galfer plocica pa me zanima kako ce to da funkcionise sve skupa.

Inace moram reci da sam odusevljen sta si sve odradio na svom Bravu, svaka cast. Iskreno Brembo mi se najvise svidja :D

 

Hvala! Trudimo se :)

 

Hajde samo ako mozes kazi mi konkretno koje plocice su u pitanju, pa da proverimo...

Ja bih rekao da se radi o ovim...

High Performance ova smesa 1050

 

https://www.tuninghaus.de/index.php?cPath=334086

 

Quote

Aimed at High Performing cars for daily use as well as for sports and regular driving, it provides us with increased braking capabilities thanks to its carbon-ceramic compound

 

 

Ja ih imam na Brembu sada, i to je ovo..

 

20210907_114318.jpg.2876d158e56a59ce08590adc7757506f.thumb.jpg.700d3d67a4e7b2180a65db886b8b702e.jpg

 

20210907_122203.jpg.5cdbf8d3aa9fdc9a3ea70ccfe4cc85e6.thumb.jpg.68b6851bb49034e0e0d57e202f272ebc.jpg   20210907_122259.jpg.a35efaf6af3c7e6261a0f361dc0b28a8.thumb.jpg.e12453255392237bca344aab0d6d2e20.jpg

 

 

Nemoj da te buni ovo SDT. SDT = Galfer.

 

Ne moram uopste da kazim kako koci i kakva je to plocica...

 

 

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milutinac nazalost nisam zapisao, kada sam zvao bilo je cisto informativno, ali kada sam mu rekao da nekada volim i agresivnije da vozim, onda mi je preporucio plocice sa tom mesavinom i ali tacno koji model, to nisam zapamtio niti zapisao:ermm:

Jedino sto mi je ostalo nedge u pamcenju a sto nije toliko bitno je koeficijent frikcije...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Keramika je bacanje para za gradsku voznju... 
 
[mention=268]Milutinac[/mention]
To je odlicna cena. 
Iz fundamenta se ne slažem sa ovom konstatacijom. Da li je u pitanju gradska, prigradska, međugradska vožnja, bolje kočnice su jednostavno bolje.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis da je fabrika glupa pa stavila lose ili nedovoljno jake kocnice? Gresis.

Ja kazem da za svakodnevnu normalnu upotrebu obicna plocica zavrsava posao.

Ko vozi drugacije, zalece se, glupira i itd on nece biti zadovoljan ni sa keramikom. 

Uostalom, svako radi i vozi kako hoce, pa tako i sad. To je moje misljenje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne izvrci reci!

Milutinac je entuzijasta i svaka mu cast za to sto radi.

Svako radi ono sto hoce. Ja kazem da je keramika bacanje para za obicnog korisnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti izvrces reci, kao da je neko rekao da je fabrika glupa pa ti sad objasnjavas da nije.

 

Pritom kao alternativu svakodnevnoj normalnoj upotrebi si spomenuo iskljucivo zaletanje, glupiranje itd. 

 

Morao sam da te podsetim da postoje i entuzijasti, kao i da moze bolje od fabrike koliko god da je fabrika "pametna".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...