Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Za Akebono standard diskove i Galfer HP plocice potpisujem da malo skripnu kada se bukvalno zaustavlja. Ofc meni su skripale i na Tari na spustevima (i to pistale posteno) zbog tone stroke koje sam pokupio off road ali puskiranje je sredilo stvar. 

Medjutim ni u jednom momentu nisu zakazale, a volim da ostro vozim po krivinama...kad mi trudnjaca nije u autu :D

 

Kako bilo, opet bi ih uzeo bez razmisljanja, veoma sam zadovoljan. Taj mali skrip cu rado oprostiti za zakivanje kada mi zatreba. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo  kombinaciju FREMAX i TOMAX. Fremax su diskovi i smešno su jeftini kupljeni u firmi (Milovanović) na Altini. Tomax su pločice, koje slabije koče kada su hladne.. Nisam nezadovoljan ali će sledeće pločice biti galfer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rocket mislim da neces pogrešiti sa Jurid ili Delphi. Neka srednja klasa i skroz zadovoljavajuće. Ja na oba auta imam Delphi i meni su skroz OK, nikad zaškripale, prljaju felne prilično ali im je to prednost jer ne troše disk preterano. 

Euroauto ti je preporuka ako ćeš njih uzimati jer kod njih nisu falš ili neka treća klasa. 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh da, jurid je skroz korektan, mada mislim da ne prave diskove, vec samo plocice ili se makar ne secam, na par razlicitih auta sam trosio juridove plocice bez zamerki.

Sa druge strane mi je delphi ostavio gorak ukus, na grande puntu sam ih vozio, em su se pokrivili em su trajali nenormalno kratko.

Pritom je bila kombinacija delphi disk i delphi plocica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravi Jurid i diskove. Meni je napred njihov set i imam isto iskustvo kao Premier - pederski škripe na blago kočenje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na Stilu imao Jurid diskove, plocice, od početka je skripalo. Na C4P je majstor stavio TRW pločice ne škripe uopšte.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko iskustva sa Zimmerman? Preporucuje mi brat mehanicar, radi u inostranstvu.  Kaze skuplje i bolje od ATE. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo reci hvale za iste bas na ovoj temi, nisam video nista lose. Posto su raniji postovi, probaj pretragu, nije cest naziv pa sigurno ni nema mnogo postova 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/10/2021 at 9:37 PM, Dale said:

Ima li neko iskustva sa Zimmerman? Preporucuje mi brat mehanicar, radi u inostranstvu.  Kaze skuplje i bolje od ATE. 

Trebalo bi da su odlicne, hteo sam i ja da ih probam, ali nema za moj auto.

 

@horvat TRW jesi li imao obicne ili keramicke plocice, crvene, one su navodno mnogo bolje, bas se lomim njih da uzmem na kraju. Diskove trw nema u drugom kvalitetu, vec samo jedan.

 

crvene trw.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala!
Meni su pozadi na tiguanu TRW crne boje i verovatno cu i njih da promenim kada menjam napred iako imaju lepu debljinu jer skripe na blagom kocenju tj pri kocenju u gradskim uslovima, a to me bas nervira. 

Edited by Dale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obicne imam, nisu mi ni nudili crvene keramicke. 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navodno bi ove trebale biti znacajno bolje.

 

Gledao sam neki video o tipovima plocica izgleda da treba vijati keramicke, em cuvaju disk, em ne skripe, em ne prave prasinu, a mogu da se kombinuju i sa obicnim diskom.

p.s. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Dale said:

skripe na blagom kocenju tj pri kocenju u gradskim uslovima

A da ispuskiras i izbacis stroku, mozda promene pesmu? Meni su i Galgfer HP skripale od stroke i to strasno, posle puskiranja ni da se cuju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je galfer cvileo, ali je bio galfer standard, a ne hp.

 

Doduse otkako je montiran i puskiranje nije pomoglo, kapiram da su mozda metalne ili organske onda?

Edited by vagenovac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pitas za HP, nem pojma, tim informacijama se nisam bavio. Ako budu u Slayer-u imali, uzecu  za zadnje kocnice i diskove i plocice kao na prednjim (Akebono standard + Galfer HP) kada za to dodje vreme. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, vagenovac said:

Trebalo bi da su odlicne, hteo sam i ja da ih probam, ali nema za moj auto.

 

@horvat TRW jesi li imao obicne ili keramicke plocice, crvene, one su navodno mnogo bolje, bas se lomim njih da uzmem na kraju. Diskove trw nema u drugom kvalitetu, vec samo jedan.

 

crvene trw.jpg

Izvini, na koja kola ugradjuješ (napred - pozadi) i koja je cena.

Naravno i posle ugradnje kako ti se čini.

Postoji i jedan banalan problem, ako se ugrađuju na stare diskove, majstor mora malo da isturpija ivice pločica da odmah počnu da dobro (nikada ne može 100% dobro dok ne legnu posle 100-200km) da koče pa, i to treba uzeti u obzir.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, vagenovac said:

Trebalo bi da su odlicne, hteo sam i ja da ih probam, ali nema za moj auto.
 
@horvat TRW jesi li imao obicne ili keramicke plocice, crvene, one su navodno mnogo bolje, bas se lomim njih da uzmem na kraju. Diskove trw nema u drugom kvalitetu, vec samo jedan.
 
crvene trw.jpg

Zasto mi se cini da Zimerman ide na Bmw?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK nisam siguran, kod drugara na porscheu je zimerman bio fabricka ugradnja, a na bmwu je prva ugradnja obicno trw, jurid, ate, a brembo za performance kocnice (msport).

 

Inace sam pitao u ovlascenom koja je cena kocnica, 128.000din bez ruku tj ugradnje. :D 

 

Znam da su kvalitetne, ali tesko da mogu opravdati vise nego duplu razliku u ceni u odnosu na kvalitetan aftermarket.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam na 500L- Galfer HP, izuzetno dobre pločice,ni tvrde ni meke,taman,koče ko besne.Bilo bi dobro pre ugradnje obraditi diskove(ako su u merama)da što lakše legnu a posle samo cepaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz priče sa ljudima iz Slajera: Galfer običan ili Car, organska pločica koja ispunjava sve uslove običnog- normalnog vozača. Galfer HP, pločica za zahtevnije vozače, carbon-ceramic sastava, za oštre vozače, svakodnevno.

Galfer sport, pločica koja u sastavu ima i metala, zna da škripne ali ispadaju plombe iz zuba kada su na radnoj temperaturi.

Moj izbor je Galfer HP, za taj novac nema bolje.

Treći par HPa, ranije na Puntu, sada na AR 147. Vrhunske, za bolje ne znam.

 

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo bih ovaj put nesto kvalitetnije umesto galfera.

 

Poceo sam na vreme da se pripremam za zamenu, tako da imam vise meseci da napravim najbolji moguci izbor.

Ono sto mi komplikuje pricu jeste sto su kvalitetnije opcije slabo dostupne kod nas, pa bih verovatno morao iz inostranstva dovlaciti.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da napisem utiske za kombinaciju brembo disk i TRW keramicke plocice sad kad su se slegli utisci nakon nekih 600-700km, koci odlicno, osetno bolje od kombinacije galfer/galfer (mada nisam vozio galfer keramiku), sto se ostalog tice necujne su, to mi je jako bitno, a kao slag na tortu prakticno nema prasine na felnama.

Jeste proslo 6 dana od montaze samo, ali opet 600-700km od zadnjeg pranja videla se ranije prasina u tom periodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...