Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Aha da, da vidis kako mi je bila zanimljiva voznja dok nisu nalegle nove plocice nazad, kao drvetom da sam strugao po diskovima...
Jesu prednji MNOGO bitniji, ali nije zanemarljiva ni zadnja postavka :) pritome, prednji set sam namestio malo posle ovog zadnjeg, ima isto toliko "mesa" ako ne i vise, zabada kao blesavo, mal` nisam povredio kolegu @horvata sad za vikend :rofl:

16 minutes ago, MS PK said:

Celjusti

 

Miconi, sta mislis zasto sam menjao zadnji set plocica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnje pločice s kojima je došla 159-ka:

 

IMG_20201015_215006.jpg IMG_20201015_215046.jpg IMG_20201015_215039.jpg

 

Ne znam koliko su već bile na autu, al' su kod mene bile jedno 30-35 hiljada i zamenjene samo zato što su odmah po kupovini auta uzete i zadnje kočnice, pa sam shvatio da ih nikad neću staviti (te nove) ako čekam da se one sa kojima je došla iz uvoza potroše. :D Ne znam koja je marka, prednje su bile Jurid, možda su i ove...vidi se i po senzoru koliko su daleko od potrošenog.

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, Milutinac said:
Aha da, da vidis kako mi je bila zanimljiva voznja dok nisu nalegle nove plocice nazad, kao drvetom da sam strugao po diskovima...
Jesu prednji MNOGO bitniji, ali nije zanemarljiva ni zadnja postavka pritome, prednji set sam namestio malo posle ovog zadnjeg, ima isto toliko "mesa" ako ne i vise, zabada kao blesavo, mal` nisam povredio kolegu [mention=5214]horvat[/mention]a sad za vikend :rofl:
 
Miconi, sta mislis zasto sam menjao zadnji set plocica?

Nije mi to palo na pamet za tebe. Znam da imas fetis na plocice i diskove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Celjusti buraz, zadnja leva, pa jel stilo ili nije ^_^

 

9 minutes ago, MS PK said:

Znam da imas fetis na plocice i diskoveemoji3.png

 

Sta se spremaaaa, kuku kuku kukuuuuu :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa TRW kompletom na libri sam presao 75k km, mogle su jos bar 30k km, al auto je prodat, posle i razbijen. 

Na bmw-u sam uzeo pozadi sve ATE, napred nije bilo potrebe menjati, al su i tamo ATE. Elem presao 40k km, precice jos sigurno toliko sa istim, ako je i vise. 

Dok JURID diskovi stavljeni na mikri novi, posle godinu dana su se iskrivili, kako? To niko nije znao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na 52.000 km, OEM je sve, i primecujem po prednjim diskovima da se opasno odvadilo :D 

 

Ne znam sta da stavim... slaba je ponuda za 281mm disk. Za sada sam nasao TRW i ATE. ATE je skoro duplo skuplji. Ali jos se informisem :) 

 

Valjalo bi mozda nabudziti i Brembo 330mm, al nema ih bas na otpadima + za mnoge treba adapter :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde se moze kupiti ATE plocice da su original? Po radnjama cena gore dole nema veze na KP za po par hiljada se razlikuje... A sta je original bog te pita...

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, 500x said:

Gde se moze kupiti ATE plocice da su original? 

Wint, klik OVDE.

 

Sutra na 159-ku napred ide Textar, videćemo kakav će biti:

 

01dsk.jpg 02dsk.jpg 03dsk.jpg

04dsk.jpg 05dsk.jpg 06dsk.jpg

 

Inače, pre nepunih 55.000 kilometara napred stavljen komplet Brembo. Posle oko 26.000 kilometara pločice zamenjene, stavljene Bosch. Sada došlo vreme da se pločice opet menjaju, ali i diskovi.

Težak auto napred, teške noge na gasu, premali disk, najviše vožnje po gradu - i to je epilog. :) 

Iskustvo je da Bosch pločice škripe. Nije strašno, zavisi od dana...ali generalno škripe. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na opel merivi imao textar i bio prezadovoljan, pre toga sam valeo vozio isto bile dobre. Bosch plocice ljuste diskove a one ko nove kad ih skines :)

Neshaoct hvala za link!

Edited by 500x

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshaoct said:

Kol'ko sam se iskilavio, zbog njihove težine, noseći ih od zgrade do parkinga

Pre ce biti da je tu nesto drugo u pitanju, a ne tezina diskova :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skuplji su sve lakši, ne teži. :D

Textar Pro optimalan za 159. Mene su odlično služili, a nisu skupi uopšte. Pločice sam stavljao Ate, po savetu servisa.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, nidza said:

Skuplji su sve lakši, ne teži. :D

Jeste, kad se uđe na teren npr. karbon-keramičkih diskova. Oni su lakši i bolji i skuplji.

Inače, vrlo je realna priča u praksi svuda po svetu kako svi trče da stave takve diskove... :D 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih, pa do karbona ima još nekoliko finih čeličnih i kombinovanih segmenata, pa dokle potrebe i budžet dosežu. Nije da nešto bitno menjaju u svakodnevnoj vožnji, dapače, mogu i da budu hendikep dok su hladni.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Opa Neso, Textar Guangzhu. Al ih biras kao na tomboli
Nemaju svi iste fetise

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo... Naleteh na netu pa da pitam pije li ovo vodu za ove nase zabare... Vidim i da nije preterano jaka cena a verujem da bi majstor uzeo mozda i vise za ruke...

A da... Interesuje me i je li ista procedura zamene plocica na prednjim i zadnjim diskovima kod Fiat Crome II konkretno? f5bbb0570c9b04ec5116fe3f13ff0a14.jpg

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ni najmanje. Prednje klipove vratite odvijačima (ili manjim pajserom), a zadnje morate pažljivo vratiti ovim alatom (ili izrađenim improviziranim alatom). Međutim, pri vraćanju desnog cilindra okrećete klip udesno, a pri vraćanju levog cilindra klip u levo. Prijedlog je da prvo pogledate film o tome na YouTubeu (potrebno ih je više)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci prednji idu samo na potisak a zadnji sa zakretanjem i potiskom... OK i hvala velika...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...