Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Meni je Ferodo Premier koji je tada bio neki srednji nivo kvaliteta, sad je bazni kod Feroda jer su pojednostavili ponudu, potrajao oko 30.000km. S obzirom da sam ih vozio i po stazi i da kocnice ne stedim i da pretezno vozim po gradu ne na otvorenom, mislim da je to prilicno ok za neke plocice koje su u rangu 4000-5000din. Sad imam Ferodo DS performance koje su bile negde oko 11.000din cini mi se, nakon 10.000km cini mi se kao da ce izgurati barem jos 50.000 :D Nazad trenutno imam Ferodo Prmier ali je rano za ocene posto jos nisu ni nalegle redovno ali rekao bih da ce verovatno slicno da izdrze, mislim da su bile oko 2500din :D  Prednji diskovi 257mm ventilirajuci su bili 4000din/par, a zadnji su mislim bili 2500din/par, 227mm pun.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, YUgisa said:

Prednji diskovi 257mm ventilirajuci su bili 4000din/par, a zadnji su mislim bili 2500din/par, 227mm pun.

Izvini, koje je to vozilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yugo :D Prednje kocnice su originalno sa Lancia Theme Turbo, a zadnje kocnice su od Fiata 125P :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno si me sludeo  :)

Podsećaš me na "jednoga" što je na HDI Floridu napred najpre stavio "pregoleme diskove". Pa, nije valjalo  :)

Pa, kako prolaziš tehnički sa diskovima pozadi ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu bile pregoleme, nego nije hteo da poslusa i zameni glavni kocioni. Pa to se ne vidi iza celicara :D A celicare se ne vide da su 14ke jer lice na originalne 13ke :D

 

Slicnosti mog auta i Theme:

1. Imamo iste prednje kocnice

2. Imamo istu 195mm sirinu guma :D

 

Razlicitosti:

1, Thema ima 200ks, a moj Yugo 70ks :D

2, Thema ima 1305kg, a moj Yugo 900kg :D

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekad sedan viseg segmenta sa 200 ks nosio 257 diskove, danas hecbek 120 ks (doduse opciono, moze da) nosi 4 klipa 330mm Brembo (Giulietta 4SU opcional, 600e bio svojevremeno) :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, moron said:

Znači, tako "zajebeš sistem" na tehničkom ?:)

Ma sve legalno :D

 

7 minutes ago, horvat said:

Nekad sedan viseg segmenta sa 200 ks nosio 257 diskove, danas hecbek 120 ks (doduse opciono, moze da) nosi 4 klipa 330mm Brembo (Giulietta 4SU opcional, 600e bio svojevremeno) :D 

 

Ali je ista masa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, horvat said:

danas hecbek 120 ks (doduse opciono, moze da) nosi 4 klipa 330mm Brembo (Giulietta 4SU opcional, 600e bio svojevremeno) :D 

A, može i kao novi Captur, da i sa 130 ks nosi doboše pozadi. Pravila nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, YUgisa said:

Prednji diskovi 257mm ventilirajuci, a zadnji 227mm pun.

Prednje kocnice su originalno sa Lancia Theme Turbo, a zadnje kocnice su od Fiata 125P

Upade mi u oko cifra posto znam napamet, a koliko su se standardi promenili vremenom...

Identicnih 257 mm samoventilirajuce na prednjim imao je najslabiji 1.4 90 KS Nuova Bravo. Jaci imaju 284 mm. Zadnji su kod svih isti, 251 mm.

Ili 1.8 Di Delta, cetvoroklipni 330 mm i pozadi 278 mm. A Compact vs nekadasnja Executive (+2 klase).

EDIT: Pretece me Horvat u kuckanju ;) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li menjayi plocice ako su diskovi krivi? 

Fiskovi se iskrivili posle 15hkm. Plocice su80%. Da li menjati ako ste stave drugi novi diskovi? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto? :D Mislim nije da se plocice nece poravnati same od sebe, a za razliku od diskova mogu se i poravnati a da to ne bude na ogromnu stetu trajnosti posto vecina plocica kao nove imaju 8 do 14mm mesa na njima, dok vecina diskova ima 2-3mm mesa za trosenje. A skinuti 1mm sa plocice nije isto kao 1mm sa diska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jer su možda neadekvatne pločice oštetile disk. Da li je kriv u osnovi, ima razmazano neravnomerno tragove od istopljene pločice ili oštećenje na disku, daje vrlo sličan simptom.

Jedini način da izbegneš sigurno da se problem ne pojavi ubrzo opet je da sve šutneš, ali ko kako voli neka radi.



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da li menjayi plocice ako su diskovi krivi? 
Fiskovi se iskrivili posle 15hkm. Plocice su80%. Da li menjati ako ste stave drugi novi diskovi? 
Pozdrav kolega,
Koji su diskovi u pitanju ako nije tajna ?
Ja sam menjao dotrajale diskove i ostavio plocice sa hajde da kazem isto 80% mesa i nemam problema vec 30k km. Prednje sam uzeo Febi zadnje Ferodo, plocice Ferodo.
Glavni akcenat sam stavio na polucasovno smirglanje glavcine i mesta gde hodaju plocice

Sent from my SM-J415FN using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je lancia delta 1.4 110kw. Vec par meseci je skripala jedna plocica a onda je pocela malo i da struze. Danas kod majstora, zadnja leva unutrasnja dosta pregrejana i jedan delic sa nje vec otpao. Slika. Ostale 3 kao nove iz originala bile... zamenio sa textar? Takodje ocistio je neke klizace na klestima jer nisu lepo vracali. Je l normalno sad da mi kocnica dublje hvata, pre je hvatala na malom gazenju pedale? 

 

20200610_163727.jpg

20200610_163730.jpg

Edited by shakalkv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa verovatno ti kocnica blokirala pa su ti plocice bile do diska, samim tim nema praznog hoda pa je pedala bila "tvrdja" tj manje je trebalo stisnuti. Sad ako je razradjeno, ima lufta izmedju plocice i diska pa mora da pedala ode vise dok ne pomeri plocice skroz do diska. Mada ako su samo jedna klesta blokirala, ne bi da bude nesto preterano primetno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovanje moja draga ekipo! 

Koji diskovi i disk pločice za Fiat Punto 1.2 su najkvalitetniji? Cijene baš i nisu prevelike do 400kn 

Na starom su bili Valeo ( mislim da je tako nesto) skinula sam ih jer vozili su dva mjeseca (auto je u prašini)  kad sam ih skinula ,,mesa,,  ima normalno ali su sa unutarnje strane na njima rupe i jedan je nakrivo istrošen, znaci diskovi su bili u banani , tehnički se jedva obavio . Uglavnom moram pod hitno na drugom mijenjati koje kupiti isto od Valea ili od Boscha i diskove i disk pločice? Hvala

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@BubiFiat 1.2sx

Tvoje pitanje je spojeno sa opstom temom o kocnicama i izboru diskova/plocica.

Prelistaj bar zadnjih par strana, pisemo poprilicno i ima dosta korisnih informacija ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Galfer komplet montiran na bmw 520d i diskovi i plocice i napred i nazad, znaci SVE :D

Posle nekih 1000km jedina zamerka jeste da malo skripnu kada se staje na semafor :)

Ne oseca se nikakva razlika u kocenju u odnosu na prethodne ate original.


Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam zvao Slayer kako bih pitao za cenu i narucio Galfer komplet za Z10. Kazu da nemaju Galfer ali mi nude AKEBONO komplet diskova i plococa (kazu da je u pitanju keramicki) po ceni koja je niza od Galfera tj za 6500 dinara.

U Lav autu mi nude Textar komplet za 6200.

 

Imate li predlog sta da pazarim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da se smanjuje kolicina galfera koja se doprema do nas, tako da mislim da ce i moja sledeca roba biti Akebono, za sada za sledeci mali servis kada dodje na red planiram samo zamenu zadnjih plocica.

Inace proizvodnja im je ili USA ili Japan. Audi polako uvodi Akebono kao fabricku igradnju npr. Oni sQ3, sQ5, rsQ ili koji vec ga "nose"

Ako ti je Jerosim rekao da se radi o keramici u akebonu, onda to znaci da dobijas bolje plocice iz tzv njihove premium linije. Ja se ne bih dvoumio iskreno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio prednje diskove Akebono standard i plocice Galfer HP...koci, zakiva. Moja pteporuka za Akebono.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...