Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Haynes manual je uvek dobro došao, neće da škodi, ako imaš toplu garažu-radionucu, vremena, živaca, i mnoštvo kvarova na autu, koje želiš da ispraviš sam, samo polako, odštampaj stranice, gledaj skidaj, odvrći zavrći, samo jedan deo u isto vreme

 

Ali, što manje čačkaš biće jednostavnije.

 

Послато уз помоћ ТT

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu zanimljive

Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bit Garazu imam na zajam (caletovu) al nemam kanal il dizalo, koji verujem da bi resio 80% problema sa pristupacnoscu samom autu.

Doduse za proveru diskova i pakni u ovom slucaju mislim da skidanje tocka je samo po sebi dovoljno, ali nisam bas od onih koji bi se nesto mnogo zezali oko zamene nekih delova na kolima jer ima strucnijih od mene.

Za Galfer, Ate sam maltene i video najvise postova a oko Bremba i "bremba" najvise polemike. Sta majstor preporuci, a bude dostupno na trzistu uz ovde misljenja, bice ugradjeno.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/1/2019 at 7:27 PM, bit said:

Moj savet kao below average ljubitelj nabuđenog, uzmi što ti servis u kom radiš predlaže, njima koji dinar, ti zadovoljan, oni odrade kako treba i veselju nema kraja emoji6.png

 

I majstor uzme i stavi recimo Trusting ili recimo Metteli, jer je to najjeftinije ili neka "njegova" radnja imala samo to, i dodje covek posle mesec dana opet na temu, i kaze -Sta sad? Skripi jos gore...

 

Pored tolikog i takvog izbora najbolje ne odvojiti malo vremena da se iscita, istrazi, uporedi i odabere najbolje. Kao sto kaze nektar reklama - "Nije svejedno", sa kocnicama bas nije svejedno...manje vise sto neke skripe...nego sto su neke...djubre, ukratko

 

Moj savet - Galfer ili ATE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

6000 km od kako sam stavio kombinaciju ATE - Galfer nema skripanja, koce bas dobro. (ATE samo prednji diskovi jer nisu imali Galfer tada u ponudi)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Milutinac said:

I majstor uzme i stavi recimo Trusting

Ovo sam totalno zaboravio :lol: , tzv. kamenjare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio Galfer High Performance plocice napred i nove diskove Akebono, to su imali.
Presao 2000km do sada.
Utisci: Prethodna kombinacija Ate-Ate je inicijalno dosta bolje grizao, zakucavao. Ali diskovi od starta malo krivi.
Naravno sada je sve tecnije, umerenije, moze dase dozira kombinacija i nema tresenja ili cimanja pred semafor.
Cujem blago skripanje sa desne strane, ali je to neko rotaciono (sa okretajem tocka), moguce nije do kocionog sistema. Videcemo imali skripe od kocnica
Zustrije kocenje treba da probam, kao i fading.
Auto dugo nisam prao, pa ne znam ni koliko prasi. :)))
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/1/2019 at 9:04 PM, Ivan said:

PS: Posto vidim da svasta zapitkujes i da te zanima ;) - nadji ili skini eLearn, ceo auto do u detalje, tehnicka specifikacija, testiranja, procedure za kupusanje, ozicenje, konektori...

Evo ti @ISV_01 pomenuti eLearn na FLCS serveru za download:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/70458-fiat-nuova-bravo-elearn/

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct Hvala Neso, taj imadem ;) Sad samo da vidim kako da diram ono sto ne radi pa kad opravim da izbaci tonu gresaka na bord :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.

Zanima me da li ste čuli za razlike u pločicama u odnosu na godinu proizvodnje vozila. Sad mi rekoše u Motorex-u da je do 09/10 jedna vrsta a od 10/10 druga vrsta. Ali samo oni to govore, i traže po broju šasije da nađu...

Radi se o Fiat Bravo II, 2010, 1.6 MJet 105ks.

Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde god hoces da kupis plocice - svakako daj broj sasije pa otkloni sumnju...

Iskreno ne verujem da ima neke razlike...ako se radi o istoj snazi motora.

 

RAzlika svakako moze postojati izmedju 90ks/105ks/120ks/150ks itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče moje problematike vezane za pakne + diskove - neće se skoro menjati, osim što će disk ići kod majstora kada dođe vreme za mali servis pa ćemo videti odluku o obradi/zameni istih. Pakne (P/Z) nisam zagledao čije su, dobro leže, ravnomerno troše disk i imaju mesa i ha haj...verovatno za narednih par godina. Ostaje je još da popravim žice iskidanog senzora istrošenosti pakni koji nigde ne prijavljuje grešku pa da ima šta za prijaviti i da sam sebi napravim zanimaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaš pakne - imaš pločice! ;)

 

Pakne koče uz doboše, a uz diskove koče pločice.

Da se i ja uključim u temu. Menjao diskove u aprilu, polovne. Prešao od tada 8000 km. Jednom se pokrivili (2k km nakon ugradnje, ne znam kako), izravnao - bilo ok i pre neki dan osetim da ponovo kreće podrhtavanje. 
Imam sliku diska kad sam ugrađivao - sumnjam da su mi majstori uvalili disk koji je bio već jednom pregrejan, jer je bio, bukvalno narandžast? 

 

IMG_20190425_190830.thumb.jpg.0edd48bbb43ab706c3e0fd34f459409f.jpg

 

Ovo mi je slučajno palo na pamet, jer ne divljam kolima, ne jurcam kroz bare i slične gluposti. Čeljusti su isparvne i ne blokiraju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće je da si kupio diskove samo za suvo vreme. ;) Šala. Tek na strugu mogu da se vide da li su diskovi krivi.

Drugo na modernim automobilima, pa i na mom Fići (500L), postoji asistencija pri kočenju, gde sam EBS pojačava silu kočenja kada predpostavi da neko nejak stiska pedalu i to može da se oseti pod nogom kao podrhtavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da postavim jednom pitanje u pravoj temi, a ne sve u onoj mojoj svastari. :D

Piste plocice kad kocim (verovatno prednje, zadnje menjane skoro, ATE), posebno kada je suvo. Po kisi obicno nema pistanja, koliko sam ispratio. E sad, kad zakocim par puta jace nakon toga ne cvili neko vreme. Nekoliko njih je gledalo i kazu da su kao nove tj. ima mesa dosta. Ima li tu resenja ili samo zamena? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

kakvo vam je misljenje o Bosch-u? kod mene je trenutno na autu plocica Bosch za disk ne znam nisam zagledao... i nemam negativno iskustvo za ovih 25 000 predjenih koliko su se zadesile kod mene...

 

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na starom Fiat Stilu sam kupio u paru diskeove i polčice Bosch, sa rasturanih vozila iz uvoza. Odlično je kočio. Prodao sam ga sa njima tako da ne znam koliko su još trajale.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/14/2019 at 10:21 PM, Flex said:
Aj da postavim jednom pitanje u pravoj temi, a ne sve u onoj mojoj svastari.

Piste plocice kad kocim (verovatno prednje, zadnje menjane skoro, ATE), posebno kada je suvo. Po kisi obicno nema pistanja, koliko sam ispratio. E sad, kad zakocim par puta jace nakon toga ne cvili neko vreme. Nekoliko njih je gledalo i kazu da su kao nove tj. ima mesa dosta. Ima li tu resenja ili samo zamena? 

Prašina sa gradilišta, cement, pesak

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Punta 1.4 da li valjaju plocice iz ovlascenog servisa tj. ,,originalne'' ili je mozda bolja neka druga varijanta?

Ovde na temi hvale ATE i Galfer stim da ako sam dobro skapirao ATE je macka u dzaku jer ima kopija.

Sta vi predlazete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...