Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Brembo, misliš Krembo? Taj socijalni Krembo je jedno teško đubre. Imao sam to na mom autu (Fiat Idea 1.3mjet). Kočenje sa brzina preko 120km/h je katastrofalno. Zamenio sam pločice na Galfer (neke bolje, ima u temi ovde, nešto ala performance...). Diskove sam ostavio Krembo. Ko dupe i oko, sada smem da ukočim niz bubanj potok na primer, sa "čak" 120km/h. I krembo pločice su škripuckale prilikom zaustavljanja, veoma često. Sa Galfer je kočenje sigurno, nema onog da stisneš kočnicu, a ono ništa. Sada smem da idem 160 i da ukočim, i da znam kako se auto ponaša....

Share this post


Link to post
Share on other sites

clapping-hands-6.thumb.jpg.47f71ad755de6d2f9eb57cb9f4b28105.jpg

 

PS - jeste, roba kod njih sa sufiksom -sport- se uglavnom ceka da stigne sa sledecom posiljkom iz Spanije, jer nemaju na stanju i narucuje se...ali apsolutno vredi

Ja sam cekao, sigurno mesec i po...dva, ali ono nije da sam do tada kocio nogama, pa sam morao u naredna 3 dana da promenim kocnice. Kocilo se i do tada, pa ne vidim problem i sacekati mesec-dva da ti stigne roba kojom ce ti svako naredno kocenje biti sigurno, jako, dozirano itd. A ne da zbog dva meseca posle 3 godine imas...

 

25 minutes ago, marko.jovanovic said:

 Kočenje sa brzina preko 120km/h je katastrofalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

edit:

ovo je iz poruke od Slayer-a :rofl::

To je Galfer High Performance. Cena pločica za ovu Ideu je 4300,00 dinara, a sa popustom za člana foruma 4085,00 dinara ili besplatna dostava ukoliko nisi iz Novog Sada.
Galfer HP šifra za tu pločicu je 2180403.

P.S.

Sa tim krembo pločicama sam prešao 10 i nešto hiljada, nisu se potrošile skoro ništa, al džaba kada ne koče. Bolje da menjam pločice na 15-20.000km, ali da koče i ne škripe, nego da ne koči i škripi, al da traje 50.000.

Kada smo kod toga, kako nekome pločice traju 80-90000km? Evo moj komšija piroćanac toliko tera na Hyndai i30 1.4.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti imas protiv vozaca Hyundai-ja? :D

 

7 minutes ago, marko.jovanovic said:

Evo moj komšija piroćanac toliko tera na Hyndai i30 1.4.

 

Quote

"Taj mrzi svoj život kad vozi Hyundai Accent, šta drugo i očekivati"

 

:rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskustvo sa ATE kompletom iz austrije posle 5 meseci i 5.000 km...

Sve pozitivno, nista ne cvili, ne trese, odlicno koci i sa vecih brzina. Nemam problema sa prolaskom kroz bare i pranjem na perionici :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja nisam zadovoljan sa Brembom (komplet disk+plocice), mada se druzimo dooosta dugo. Sad su plocice za zamenu, cekam da stignu Galfer HP ili tako nesto (nisu sport) pa menjam plocice, diskove ostavljam.

 

Elem, posle 4-5000km je pocela da se cuje skrima neko vreme, zatim prestala, sad u zadnje vreme opet pocela. Cini mi se da je oko 40000km presao sa njima, svakako su za zamenu. Inace Brembo uzet u Gazeli, dakle ovlasceni uvoznik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam uzeo u Gazeli, tamo sam ih i montirao, u njihovom servisu u Mirijevu. Neka fala, sramota je što prodaju to govno pod brendom Brembo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 75k km zamenjeno komplet sva 4diska i naravno sva 4 para plocica.Diskovi jedva da su potroseni,plocice imaju mesa kao jedan prst.Jedino mana pri pipkanju kocnice na visokim temperaturama skripucaju.Marka TRW Lucass.Sledece ce biti ATE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio njihove diskove jos pre 2g i za sada koce prilicno dobro.. Pre toga je bio TRW koji se nekom magijom iskrivio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kod mene su meteli diskovi,pre dve godine sam ih stavio i do danas nisam imao problem,sasvim su ok i kad sam punta imao i tad sam stavio i diskove i dobose meteli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam par primera sa Yugicima, Metelli plocice i diskovi traju prakticno upola u odnosu na Ferodo koji je bio tek za nijansu skuplji. Nekih 35000 vs 60.000km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije sve u znanju voznje, nego i u nacinu, nije da npr Yugisha nezna da vozi zato sto tri puta brze sahrani diskove od tebe...
Sve zavisi kome sta treba, ja sam cuo da se meteli pokrivi lako, tipa par prolazaka kroz bare i caooo, e sad da li je tako stvarno ne znam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da su naucili odjednom voziti sa Ferodom pa da im potrajao duze (posto primeri koje navodim su ljudi kojima sam ja odrzavao auto) ;) Nije stvar koliko su tacno presli i da li neko moze da pazljivom voznjom izgura 60.000 sa Metellijem, nego odnos jednih i drugih u slicnim uslovima koriscenja ;)

 

Potrosio sam i ja Ferodo za 30.000km sa vecim diskovima i plocicama na Yugu, ali to nisu uslovi koriscenja prosecnog vozaca. I sad imam drugi tip Ferodo plocica koje kako mi se cini sa mojim nacinom koriscenja ima da potraju tako oko 60.000km, jedino sto su plocice 3 puta skuplje, tako da nije taj odnos dobijenog/ulozenog, mada bolje koce.

 

Nisu imali nekih vecih problema sa Metellijem sem sto je auto nesto slabije kocio u globalu, jedina drasticna razlika je bila sto za 1000din vise moze da se postigne skoro duplo duzi vek trajanja.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferodo mi je i uništio doboše,a i morao bih da čekam...
Imam puno (95%) gradske vožnje,što će reći ekstemna ekspoatacija...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su se Metelli prednji diskovi na Stilu pokrivili. Mada, treba reći da su bili baš jako korišćeni, pa možda zato nisam najbolji primer. :) Kao što je već rečeno, za tek malo veće pare ima boljih diskova.

Mada, onome ko ''normalnije'' vozi i ''slabije'' ih koristi, verujem da se neće ni pokriviti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa eno moji meteli diskovi imaju oko 30000 i bas malo se pojeli,a plocice su valeo,pa neverujem ni one da su se puno pojele

pa to sam i kazai i nacin i znanje voznje,a nemam ja auto sa 200 konja ko yugišin hibrid:rolleyes:

pa naravno imo boljih i kvalitetnijih diskova od metelija,al sam imao ok iskustva sa metelijem, jos od punta

 

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metelli sam i ja imao na Puntu nekih 80000km.  I bili su ok. Pred kraj života su počeli da tresu na kočenju. Stavio sam posle komplet Jurid diskove i pločice,sto je inače bolja opcija od Metelli+ferodo npr. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, kreator said:

Valjda je fora da se pločice više troše nego diskovi? Da ne budu tvrde..Badava ako za jedno trošenje pločica odu i diskovi..

 

Valjda je fora da koci xD Nisam nikad kontao foru da diskovi traju duze od plocica :D Nekako 1:1 mi izgleda logicno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da koči to se valjda podrazumeva..Što se tiče zamene diskova ja ne znam koji bi neke kvalitetne diskove koji imaju dosta mesa bacio u otpad i stavio nove..OK ako su se baš stanjili ..

Kako bi to izgledalo kod kamiona i autobusa ako bi se bacali diskovi..Bilo bi baš isplativo.:D

Edited by kreator

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kreator kod mene je jedan doboš baš istrošen,a onaj drugi odličan...pa sam promenio oba

Mala ispravka nije Ferodo kod mene bio nego ATE,Ferodo skoro nove mi dao drug,skinute sa Punta mk2b,ali ne pašu,pa sam izmešao

Evo koliko su propali,na jednom nedostaje kočiona obloa.Deo sa oprugama je kao nov,samo se ova druga polovina istrošila... 

 

koc001.jpg

koc002.jpgkoc003.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, kreator said:

Da koči to se valjda podrazumeva..Što se tiče zamene diskova ja ne znam koji bi neke kvalitetne diskove koji imaju dosta mesa bacio u otpad i stavio nove..OK ako su se baš stanjili ..

Kako bi to izgledalo kod kamiona i autobusa ako bi se bacali diskovi..Bilo bi baš isplativo.:D

 

Nema tu sta ako su se bas stanjili, ima predvidjena minimalna mera ili je ispod ili je iznad toga, naravno treba uracunati da li ce nakon obrade biti propisane debljine ;) Meni je ok da se disk potrosi do minimuma kad se i plocice potrose do minimuma. Cinjenica je jedino sto kod nas ljudi u globalu voze diskove debelo ispod minimuma. Ono sto sam licno imao priliku da vidim, je 3.5mm ispod minimuma za pun disk i 8mm ispod minimuma za ventilirajuci... Ovaj ventilirajuci je skoro probio.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...