Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Cisto da se razjasni. Ne postoji taj neki jeftini Brembo za tamo neku raspalu Srbiju.

 

Svaki Brembo set koji sam porucivao u Euro Autu je prvo izdefinisan i proveren na brembovom oficijalnom sajtu bremboparts.com.

 

Postoji vise vrsta programa, ali ne i za svaki auto. Klasican Brembo - zamena za OEM. Pored njih postoje diskovi iz programa Brembo Max i Brembo Xtra, gde mogu da se dobiju neke bolje performanse. Plocice su samo jedne, ne postoje profi i ne profi. Naravno pricam o ulicnim kolima, gde dajem za primer moju 159.

 

Nedavno sam upgradeovao kocioni sistem i zamenio Brembo cetvoroklipna klesta sa diskom od 305mm za Brembo cetvoroklipna sa diskom od 330mm i jedine kocnice koje su prezivele svakodnevne torture su upravo Brembo iz Euro auta na obe vrste celjusti. Samo sto kod mene cak ni ne skripe Takodje su stavljene vece zadnje kandze, gde sad ide ventilirajuci disk od 292mm umesto prethodnog obicnog diska od 278mm.

[mention=4188]Kuvalja[/mention] i [mention=1556]Markobgd[/mention] su se vozili dovoljno puta sa mnom, pa su imali priliku da vide da malo zustrije vozim i da su mi samim tim neophodne kvalitetne i jake kocnice. Mnoogo kilometara smo presli zajedno, nijedan skrip nije bio otkad imam Brembo, nijedno tresenje na volanu nisam imao, a koci perfektno, pogotovo sa kocionim sistemima iz vrha 159-ki.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje, dodao bi da su ti se prethodne plocice raznih proizvodjaca, textar i drugi odlepljivali na gt-u posle par hiljada km...

Dodao bi da ljudi kad kazu brembo misle odma na trkacke kocnice, kao sto kaze Sava to je oem plocica i disk i mora da je priblizna cenom kao i ostali, ako zelis nesto vise od bremba moras debelo da platis...

Da se ponovim imao sam na autu komplet brembo i bio prezadovoljan, taj prvi set nije bio iz euro auta, kad sam potrosio plocice resim da stavim ate, na prvu deluje kao mekse kocenje ali daleko slabije nego sa brembo plocicama, i kad se pregreju dosta slabije koce, cak sta vise nekad nisam.bio siguran da li ce stati....
Posle nekog vremena dodje opet vreme za zamenu, naravno da sam opet uzeo ceo set brembo, ovaj put u euro autu posto je stara sema pukla, cena diskova za mog stila je bila 12000din +plocice, opet prezadovoljan, opet imam ostro i odlucno kocenje i najbitnije pouzdano, sto se mene tice opet bi uzeo brembo svaki sledeci put.
Da iskljucimo neispravnost klesta, moja svaka zamena plocica tj svako skidanje klesta podrazumeva, ciscenje klizaca i ponovno nanosenja masti bas za tu svrhu, i svaki put nanosenje bakarne masti na plocicu.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, Sava said:

Cisto da se razjasni. Ne postoji taj neki jeftini Brembo za tamo neku raspalu Srbiju.

 

 

Mislim da gresis.

Stizu nam mnogo bitnije stvari, tipa hrana i hemija i ko zna sta jos mnogo nize klase pa sto ne bi oni "kupili malo vise kajmaka" i na parcetu metala koje je dobro ali ne toliko bas dobro kao ono u Italiji ili Nemackoj ili...gde vec

U prilog tome govori i ta neka odredba koja treba da bude donesena na nivou cele Evrope (mislim da se ne odnosi samo na Uniju) koja kaze da nutella mora da ima toliko i toliko lesnikai koje cega i u Makedoniji i u Nemackoj i u Estoniji...

 

Znamo svi price o Lenorima, Milkama itd.

Ja poucen nekim iskustvom smatram da je potpuno prenesena prica i na parce "metala" zvano disk ili plocica. Jer ako vide zaradu na tome da li krem ima 8 ili 13% lesnika verujem isto tako i da vide zaradu na vrsti metala odnosno na recimo plemenitosti njegovog sadrzaja.

 

Da ja sada...ne mastam...mi govori to da zaista cujem razne price. 

 

A vama svima sa brembom zaista zelim da vas to lepo sluzi i da grize...ma kao galfer sport u najmanju ruku :P

 

 

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
Mislim da gresis.
Stizu nam mnogo bitnije stvari, tipa hrana i hemija i ko zna sta jos mnogo nize klase pa sto ne bi oni "kupili malo vise kajmaka" i na parcetu metala koje je dobro ali ne toliko bas dobro kao ono u Italiji ili Nemackoj ili...gde vec
U prilog tome govori i ta neka odredba koja treba da bude donesena na nivou cele Evrope (mislim da se ne odnosi samo na Uniju) koja kaze da nutella mora da ima toliko i toliko lesnikai koje cega i u Makedoniji i u Nemackoj i u Estoniji...
 
Znamo svi price o Lenorima, Milkama itd.
Ja poucen nekim iskustvom smatram da je potpuno prenesena prica i na parce "metala" zvano disk ili plocica. Jer ako vide zaradu na tome da li krem ima 8 ili 13% lesnika verujem isto tako i da vide zaradu na vrsti metala odnosno na recimo plemenitosti njegovog sadrzaja.
 
Da ja sada...ne mastam...mi govori to da zaista cujem razne price. 
 
A vama svima sa brembom zaista zelim da vas to lepo sluzi i da grize...ma kao galfer sport u najmanju ruku 
 
 
Od 100 do 0 kad god hoces, a moze i obrnuto

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, Kuvalja said:

Od 100 do 0 kad god hoces, a moze i obrnuto emoji14.png

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 

 

 

Eeeeee za to ja moram da dodjem do vas a vi tu obezbedite pistu jer ja trebam da zaletim ovo moje sokocalo :mellow:. hi hi :D

 

Sta vam ima onaj drug sa bravom sport...to bi bilo bas ravnomerno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napred pitaj boga sta, nije menjao od kupovine, a pozadi mislim brembo sa klestima koja glave :D

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam posle malo premišljanja ipak odlučio da pločice i kočiono "ulje" zamenim u jednom ovlašćenom servisu. Prvo sam tražio ponudu od njih i cena mi se učinila korektna, nekih 500 din skuplja cena za rad, dok cena pločica je oko 2000 din bila skuplja nego npr za Brembo. Cena Tutele TOP4 je ista kao i u MP. Obično 500 din častim majstora, tako da se nisam mnogo dvoumio.

Međutim, posle par dana, nakon obavljenog servisa, dok sam prao auto video sam kroz felnu na pločicama baš Brembo logo... Baš sam se šokirao. Više puta u komunikaciji sa servisom, pa i prilikom prijema vozila u servis, su mi potvrdili da mi ugrađuju OE pločice.

Odmah sam im uputio reklamaciju, da bi posle tri dana izvećali da su pogrešili i da uvažavaju moju primedbu. U međuvremenu već sam se obratio Fiat Customercare u Srbiji, koji su odmah odreagovali i naložili servisu da mi besplatno ugrade OE pločice, a kao gest izvinjenja poklonili su mi redovni servis koji mogu da obavim u bilo kom servisu do kraja godine.

Servis se pravdao da moje vozilo koje je od skora izašlo iz garancije nije potrebno održavati originalnim rezervnim delovima.

Bilo je tu još nekih nebuloza i sl. Bio sam ogorčen i osetio sam se prevareno..

Svaka čast kompaniji Fiat, meni su pokazali da vode računa o svojim kupcima. Sve ovo nisam očekivao od njih.

Ne želim namerno da navodim ime servisa, jer nisam takav čovek da bih nekoga javno opanjkavao. Samo sam hteo da sa vama podelim sve to; da neko otvorio na vreme četvore oči pa i kada ide i u ovlašćenu kuću.

Ja sam dobio sada nove OE pločice koje osetno bolje obavljaju svoj posao od Bremba.

 

 

 

 

Sent from my TA-1053 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne želim da imenujem servis jer to nije bio cilj mog posta. Želeo sam da moje iskustvo posluži ostalima ovde da vode računa kada ostavljaju auto bilo kome.

Napomenuo bih da u ponudi/profakturi, a i posle, u računu jednoznačno treba stoji koji je rezervni deo u pitanju, a ne samo npr. "kočione pločice"..

Meni je u profakturi pisalo, na mestu šifra proizvoda OE broj -77365729, dok u opisu - kočione pločice.. Ja sam znao OE broj modela pločica za moj auto, tako da mi je i to bila potvrda da se njihova ponuda odnosila na originalni deo.

 

Sent from my TA-1053 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da gresis i da bi trebao ime da kazes, mozda to rade i za druge stvari a kapiram da neki od forumasa idu u taj servis. Treba skrenuti paznju ljudima na koji servis da obrate paznju..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevezano za problem i rešenje u servisu mene interesuje kako si uspeo da posle samo par dana voženja (koliko je to km) zaključiš da taj Brembo nije kočio kako treba odnosno da OEM koči drastično bolje?

Verujem da OEM koči drastično bolje ali posle više od tih par dana jer svakoj pločici treba vremena da "nalegne" na stare riseve ako diskovi nisu menjani a da ne govorim o vremenu potrebnom da sve "sedne" ako su diskovi menjani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tu dok mi se radi auto u 99% slucajeva.Sto zbog poverenja,a i volim da gledam,mozda nesto novo naucim.Pomognem majstoru dodam mu alat i to.Znaci na kraju najbolje je kupiti van Srbije.Ja sam uzeo TRW u Ap sportu tacnije JJ sport Cacak.Evo 70k km one koce,rade svoj posao,ali iskreno nervira me sto cvile.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mislim da gresis i da bi trebao ime da kazes, mozda to rade i za druge stvari a kapiram da neki od forumasa idu u taj servis. Treba skrenuti paznju ljudima na koji servis da obrate paznju..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Mislim da oni znaju da rade posao oko same mahanike i da tu nema problema i to je najbitnije generalno.
S druge strane definitivno mešetare s rezervnim delovima pa mi je bio cilj da za to upozorim ljude sa foruma..
Reč je o većoj AK.. samo to ću reći.

Sent from my TA-1053 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista nisi pomogao ljudima jer i dalje ne znaju na koga da obrate paznju ali dobro, kako hoces

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nevezano za problem i rešenje u servisu mene interesuje kako si uspeo da posle samo par dana voženja (koliko je to km) zaključiš da taj Brembo nije kočio kako treba odnosno da OEM koči drastično bolje?
Verujem da OEM koči drastično bolje ali posle više od tih par dana jer svakoj pločici treba vremena da "nalegne" na stare riseve ako diskovi nisu menjani a da ne govorim o vremenu potrebnom da sve "sedne" ako su diskovi menjani.
Sa Brembo pločicama sam prešao za četiri dana oko 500 km, od toga oko 300 km u suvoj gradskoj vožnji.. Imale su vremena da koliko toliko legnu na stare diskove.
Nisu kočile loše, ali definitivno nisu još bile leglee posle toliko km. Nisam primetio nikakvu škripu i sl... ali auto nije kočio kao ranije.
Kada sam seo u auto posle ugradnje originalnih pločica osećaj je bio drugačiji. Kao da su odmah legle. Naravno, sada posle nekoliko stotina km još je bolji osećaj. Imao sam juče i danas par iznuđnih oštrih kočenja i zaustavile su auto očekivano dobro.

Sent from my TA-1053 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koji ti je proizvodjac OEM plocica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma. Nisam video stare, a i sumnjam da stoji na pločicama. Na novim sam video delimično kroz felnu onu klasiku Fait, Alfa Romeo...

Sent from my TA-1053 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, totti said:


20180409_095001.jpg

 

Nisam se setio da slikam plocice pre montaze ali kroz celjusti se vidi ovako

IMG_20180425_200914.jpg

Tj ne vidi se nijedno drugo ime

Edited by rkoma1986

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.9 jtd 85kw limuzina,koje plocice savetujete,SAMO DA NIJE ATE,po meni ne vrede nista,skripe,kada kocim polako i pred samo zaustavljanje drljaju,cuju se,brzo se trose,sajle rucne ATE nisu izdrzale ni godinu ipo dana...Trazim plocice koje ne skripe,koce dobro. Pre ATE imao sam LUCAS-TRW,presao 70000km,kupio 2009god tada su bile na glasu. ATE presle 25000km,pri kraju su...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...