Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Isto sto i @Markobgd reče,metneš Delphi ako nisi neki rally vozač i teraš. Najbolji odnos uloženo - dobijeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazem ja, sta ti je iskustvo, covek namirise kvalitet jos na polici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ATE nije skup a neprikosnoven je na nasem trzistu.Pored Sumnjivih brendiranih delova ATE je stvarno ATE...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se mene tice skup je za onoliko koliko pruza.... dobra plocica mekana ali cim dodje malo do forsiranja ona posustaje, a plocici sa tom cenom to nesme da se desi...
verovatno nikada vise necu uzeti ate.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, bokija said:

ATE nije skup a neprikosnoven je na nasem trzistu.Pored Sumnjivih brendiranih delova ATE je stvarno ATE...

 

Citajuci ovaj forum i ARCS, ako nisu lazna iskustva, onda ovo jednostavno ne stoji :D Ili nije neprikosnoven ili ATE nije stvarno ATE :D

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro da si rekao...ja reko` sta sam citao...sta su mi govorili, reko mozda sam sanjao :D

 

ATE ima vise slucajeva skripanja nego valeo, metelli, lpr, trusting i svi ostali i slicni zajedno...

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam odgovor od Slajera, ovlašćenog distributera za Galfer - oko 8400 diskovi i pločice oko 3400 rsd - dakle oko 12000 za kočnice, za Fiat Mareu 1.9 JTD.

Ovo pišem čisto informativno, da vidite koje su cene što se galfera tiče.

Smatram da nisu skupe, ako su zaista kvalitetne kao što se opisuju. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koji su na kolima bili pre ali sam stavio Textar diskove i ploce..... i prezadovoljan sam....

Cena je osrednja a i kvalitet je dobar bar za mene.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Textar i Pagid su od skora kineske kompanije...

 

tmd.thumb.png.8c68970d400159150c74f58e8d849d5f.png

 

nishinbo.thumb.png.8c44b6856f7fbad64255a496c3d50da9.png

 

To vise nisu onaj textar i pagid od pre 10 i vise godina, to se znalo sta je i sta si kupio...ista prica i za ATE, samo sto ATE nije "pod" Kinezima...

 

Za Galfer drvim kao papagaj, ali stvarno je odlicna roba, ako je i skuplja, (a skuplja je od meyle, delphi i slicnih. Ista je cena ili vrlo slicna kao ATE) ima razloga zasto je tako. Par ljudi sad vec i ovde sa foruma su ih stavili, i svi su prezadovoljni, ukljucujici i mene ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa posto Milutin drvi sa Galferom, ja moram da spomenem jedinog proizvodjaca kojeg ja koristim, a to je Ferodo :lol: Imaju cesto akciju 2 diska po ceni jednog, ja sam kupio 257mm ventilirajuci disk sto ide na vecinu Fiata za 4000din. Plocice na nivou nekih premium kvaliteta su im nekih 3500-6000din, a sportske izmedju 12000-15000din. Kad kazem sportske, mislim sledeca njihova klasa je trkacka plocica. Pre su imali i jeftinije plocice losijeg kvaliteta koje su bile u rangu oko 1500-2000din ali to valjda vise ne proizvode i od toga su vecinom na losem glasu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/22/2018 at 10:13 AM, dekirs said:

Galfer jeste skuplji ali sjajne kocnice..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

@dekirs možeš li da daš još neki utisak vezano za Galfer pločice?

Koliko su to skuplje? U rangu sa Brembo ili ATE?

 

 

Ja vozim (Grande) Punta 2015 god. 1.3 MJTD 75 KS i na njemu su još fabričke pločice s kojima sam prešao već oko 60.000 km i mislim da im je vreme za zamenu.

U katalozima većine proizvođača daju za moj model dva tipa pločica (ATE i Bosch sistem) pa nisam siguran koji model pločica mi treba. Moraću da zovem ovlašćeni servis da pitam prema broju šasije, ili da skinem točak.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, ipalic said:

Moraću da zovem ovlašćeni servis da pitam prema broju šasije, ili da skinem točak.

Sto mora jednostavno, kad moze komplikovano :) . Unesi VIN u ePer, pronadji OEM serijski broj i trazi po njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam uzimao plocice bilo je ili ATE ili Galfer. Po preporuci Milutina i jos par zadovoljnih ljudi sam uzeo Galfer, mislim da je to trenutno vrh ponude u Srbiji. Cena je slicna kao ATE, mene su prednji diskovi i plocice u Standard paketu izasli 14600 cini mi se.

Nemam nikakve zamerke, imao sam par jacih kocenja, sve su bez problema odradile. Doduse zimi se vozim na savi s3 pa nije bas merodavno komentarisati kocenje :D

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Ivan said:

Sto mora jednostavno, kad moze komplikovano :) . Unesi VIN u ePer, pronadji OEM serijski broj i trazi po njemu.

Imate li neki link za ePer?? Skroz zaboravio za to... 

 

 

@dekirs hvala na komentaru!

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, ipalic said:

Imate li neki link za ePer?? Skroz zaboravio za to...

Evo ti jedan od novijih kataloga, na poljskom forumu: http://eper.fiatklubpolska.pl/navi?FORCED=TRUE

Samo brzo klikci pri odabiru, jer zna da izbacuje posto ima dosta korisnika (ili pamti trenutni link sa CTRL+C, pa se odmah vrati na tu stranu ako te izloguje).

Jezik za interfejs (GUI_LAN) i opis (LANGUAGE) prebaci sa poljskog (default 6), na engleski (3).

Inace, cena koju Deki pominje je odlicna za krsteni prednji set. Za sebe sam gledao prednji komplet iz originala, disk je bio oko 6000 din po komadu, otprilike toliko i plocice, znaci set oko 18 000 dinara. Tu sa cenom je bio i ATE.

Na kraju uzeh OEM set u fabrickom pakovanju, preko drugara koji je to donosio iz inostranstva, za 100 EUR. Galfer je oko 120 EUR ceo prednji set, a 90 EUR za zadnji (diskovi+plocice). Mislim da je ta cena bila sa klupskim popustom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...