Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Nije problem napraviti krs koji ne skripi, nego sportske plocice koje ne skripe. ;) Jer krs plocica ako nije od najveceg djubreta, verovatno nece skripiti ali ce se raspasti od ozbiljnijeg kocenja jer je feroda od suvise fine "prasine". Sportske plocice imaju razne opiljke koji pomazu da funkcionise i da se ne potrosi kad se pocne zagrevati.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to opet nije opravdanje za ATE koji je oko 130,140e.. To sto ih je tesko napraviti ne znaci da treba prihvatiti ako skripe. 

Evo slikacu prednje diskove i plocice, plocice imaju mesa bar 20000km ako ne i vise ali skripe ubijaju, zato ih i menjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sinoc dosuo ulja u bocicu za kocnice,i jutros kad sam isao na posao nije se palila lampica al kad sam krenuo sa posla,malo samo stisnuo i upali se upozorenje i pisalo brake pads.SAd ovih dana menjam ulje pa ce majstor da proveri komplet kocnice,al neveruje da su se plocice istrosile,malo sam vise od 10k presao,valeo plocice su u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

ATE definitivno ima neki problem.

Volim da popricam sa svakim ko ima bilo kakvo znanje vezano za kocnice - pa tako u poslednje vreme nisam cuo da ATE NE skripi. Ja licno sta god da sam stavio i da skripi odmah bi skinuo, naravno da je primarna stvar kako koci, ali mi je odmah iza toga i to da mi ne skoci pritisak svaki put kada stisnem papucicu.

 

Inace...EU je skoro uvela neku regulativu kojom su proizvodjaci obavezani da iz smese moraju da izbace mesing, bakar i ostale slične stvari. I verujem da su da bi nadosmestili to - trpali ko zna sta i eto ti sada ŠKRIIIIIIP.

 

Galfer je pre 5-6 godina sve to izbacio iz smese, tako da ja evo za skoro godinu dana nisam čuo ni jedan jedini čudni zvuk, a kada se zagreje i kada legneš na kočnicu imaš utisak da si vezan nazad i da te nešto povuče i da ceo auto legne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mozes da mi proveris cenu kocionog seta za cromu 2005.?

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Važno je da je kočiono ulje DOT4.

Ulje za vozila sa ABS i ESP ima dodatne aditive koji ne utiču na kočenje.

Što se tiče pločica, njihovo trošenje zavisi od tvrdoće materijala i stila vožnje.

Svakako su potrošni materijal, ne znam koji ste brend stavili posljednji put?

ATE je pakerska firma, i ima dosta Galfera u njima.

I mi smo u asortiman ubacili Galfer pločice. 

Odlične su.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, AutoMika said:

I mi smo u asortiman ubacili Galfer pločice. 

Odlične su.

 

Opa...svaka cast :thumbsup:

 

Tacno da je ATE pakerska firma, ali ljudi obicno kada vide galfer zig na ATE plocicama pomisle da je ATE pravio galfer, kad medjutim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da.

Galfer je proizvođač, Ate paker.

Mi ih nudimo i za veća vozila, A6, A8, Q7. Majstori su prezadovoljni.

Nedavno sam bio na predavanju ATE kočionog sistema. Nijemac je držao slovo...

Što se škripe tiče, morate pregledati i trap. 

Škripa nastaje od vibracija, pitanje je kako utišati(eliminisati) te vibracije.

Kada kočite, tada je i kompletan trap pod pritiskom, nategnut. Ako bilo koja komponenta trapa nije u dobrom stanju, ona uzrokuje vibracije, koje utiču da pločica ne naliježe na disk cijelom površinom.

Otud škripa.

Trebali ste da čujete majstore i njihove reakcije. Cirkus.

Ali, naprimjer, u VW LT kombijima se to dešavalo.

Fabrika je riješila problem tako što su na svim vozilima naknadno ugradili dodatne držače na balans štangli, jer su na njoj bile vibracije prilikom kočenja, koje su izazivale škripu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je problem bio u klestima, tj klizacima. Izvadio klizace, ocistio, stavio nove gumice namazao sa ate masti koja je bas za to, i na plocice naprskao bakarnu mast, naravno sa spoljne strane gde nalezu n klip i klesta i nestalo je skripanje i lupkanje plocica prilikom prelazenja preko lezecih.....
Sad imam Ate i dobre su, mekane.... za vecinu fantasticne ali se meni licno ne svidjaju, daleko losije od brembo plocica koje bas dobre zaustavljaju, kad god stisnes pedalu jako one agresivno reaguju koliko god bile pregrejane ili hladne, na Ate mi se desava kad ih pregrejem kao da je auto od jedanput pretezak....
Probao Ate, ali sledeci put opet Brembo.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sad ne znam vise nista

na vise mjesta su mi rekli (barem tu kod nas) da najvise reklamacija imaju na brembo

 

sve je to relativno

kolega mi je imao Zimmerman diskove, pokrivio ih je za par mjeseci...pocelo sve da se trese

ja sam kupio Zimmerman sport, nemam problema, niti mislim da cu ih imati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta bi ti rekao, za sad najzadovoljniji sam bio sa njima, pored toga sto sam uvek imao dobro kocenje, na disku nikada nije postojao ni jedan ris, uvek se trosio kao da je sa struga skinut, naravno i disk je Brembo, i sada je taj disk samo su Ate plocice, nisam siguran ali mislim da kad se one potrose da ce morati opet novi disk.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

a dobro, jedno 3 plocica na jedan disk...to je standard

 

ma ja svoje nemogu pregrijati...jer original je 240 disk i to puni...nije ni ventilirajuci bio

a sad je 310 disk...tako da, da je od kartona, kocio bi bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam na pregrevanje odnosno paljenje plocica, mada i diskovi su cesto bili plavi 284mm ventilirajuci. Mozda ne mozes da ih pregrejes zbog mase auta.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...