Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Hehe..preso sam vec preko 2..znaci jos 3 haha

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas kad sam se vracao sa puta iz bosne,i pri kocenju upalila se lampica za kocnice i pise brake pads i kad vozim ugasi se a dok kocim upali se,pa me zanima koje su kocnice dal prednje il zadnje,jer prednje sam prosle godine menjao,neverujem da su se plocice istrosile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu.Zamjenio sam ulje za kocnice.Stavio Ate ulje abs esp.Medjutim ja nemam abs pa ne znam da li je to ulje problem sad za kocnice??? Mozda gusce :/ 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@fast_1107 ako je kočiono ulje DOT 4 (verujem da jeste) i da je to ulje fabrički preporučeno za tvoj auto onda nemaš brige. 

 

@silenci mozda nema veze ali jesi li pogledao nivo ulja za kocnice kad si ga menjao? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Axic said:

@fast_1107 ako je kočiono ulje DOT 4 (verujem da jeste) i da je to ulje fabrički preporučeno za tvoj auto onda nemaš brige. 

 

@silenci mozda nema veze ali jesi li pogledao nivo ulja za kocnice kad si ga menjao? 

Jest DOT 4 ali me pitao prodavac da li imam abs na sto sam ja odgovorio da imam pa mi dao ulje na kojem pise abs esp pa ne znam da li sam tu nesto zezno sto sam nasuo ,a nemam abs :/

Edited by fast_1107

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzor potrosenosti je lociran je na prednjim plocicama (kablic koji ulazi u telo plocice), na zadnjim ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, Axic said:

Samo gas i ne brini nista. :D

Ma ide njemu auto normalno, samo je pitanje koliko mu treba da se zaustavi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Punto1.2 said:

Ma ide njemu auto normalno, samo je pitanje koliko mu treba da se zaustavi :D

Kocni on super.Iznenadio bi se.Naprijed TRW plocice,a diskovi Daco .Nazad pakne TRW.sve zamjenjeno ima mjesec dana.Malo ponekad skripi zato pitam za ulje da se nisam zezno.Gume Michelin  kupljene sve 4 ovo ljeto.Uradjena optika trapa.Desni zadnji tocak malo bio u defektu.Na punto se trosi ko da je bmw ,a ne punto jbg.Evo jedna slicica punta kad vec ide zeza.p.s. nije na prodaju :D  59efbcdb39f68_viberimage11.thumb.jpg.301e48c674815e2720182455bd50ef3f.jpg59efbcd4a394f_viberimage.thumb.jpg.78df5707586d081b8048016b290b352a.jpg

Edited by fast_1107

Share this post


Link to post
Share on other sites

@fast_1107 Pre ce biti da si pogresio sa odabirom pločica čim škripe ali pamet u glavu za drugi put. :D Inace prvi put cujem za tu marku diskova.

 

I slobodno predstavi auto.:thumbup:

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, Axic said:

@fast_1107 Pre ce biti da si pogresio sa odabirom pločica čim škripe ali pamet u glavu za drugi put. :D Inace prvi put cujem za tu marku diskova.

 

I slobodno predstavi auto.:thumbup:

Daco njemacki diskovi.Nije bilo Swag koji sam planirao pa uzeo te.TRW mi zvucalo kao dobra opcija.Bolje nego AB ili neki nepoznati brend.Mislim da su tvrde.Iduci put Textar ili Ate

Edited by fast_1107

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam sebi kupio ATE plocice za disk 310mm
I uvijek samo ATE...a diskovi samo ZIMMERMAN

 

I evo odmah nakon montiranja svega, pri odredenom pritisku papucice mi lagano skripuckaju kocnice
iako, inace je navodno to normalno za neke malo bolje ili nazovimo "trkace" kocnice
malo me nervira, ali sta sad... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa Ferodo ne skripi i to najaca verzija za grad koja je 10% manji koeficijent u odnosu na redovne trkacke :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@YUgisa imao Ferodo do pre par dana, kad sam kupio auto stigle su uz njega. Potrosile su se brzo sto je OK (sačuvale su disk) ali su po mom mišljenju previse tvrde. Sa Delphi pločicama mi je nekako najbolji odnos uloženo - dobijeno, nikad nije bilo ni traga od škripanja na benzincu a tamo su već 3 godine, mozda i duze. Sada i za dizela uzeo isto Delphi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da pricamo o najeftinijem Ferodu (mislim da je koeficijent pola od mojih trenutnih) koji je valjda nedavno izbacen iz njihove ponude. Posto vec klasa iznad njih trosi disk odprilike 1:1 ;)

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja planiram sledece nedelje Galfera da stavim napred, posto sam za ATE procitao i cuo vise losih stvari nego dobrih..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja i dalje mislim da je ATE jedan od najboljih
 

jedino ne znam sto se tice cviljenja, tj skripanja kod kocenja

ali to nemozes znati sa ni jednim plocicama dok ne montiras

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas zato cu da ih izbegnem jer mi je par ljudi reklo da krecu sa skripanjem.. Ne moze se znati dok ne prodje par hiljada ali opet kao sto i sam kazes pocele su pa cu ih preskociti ovaj put.. A ni cena nije mala da bi se to desavalo.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre neki dan uzeo Ferrodo diskove  i Steinberg plocice u Ap-u suma sumaru 5600 tako nesto... Presao sam za sad oko 1000km ne skripe jos uvek :D prosle sam imao mareli plocice 23000km sam presao sa njima dok mi nije upalio senzor,nisu skripnule ni jedanput i ako su diskovi bili losi ;)

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma mislim nemoze se kvaliteta necega ili neki brend usporedivati sa time dal skripi ili ne

 

to realno nema veze sa nicim

zna se sta valja i sta je skart roba i to je to
I ja bi volio da plocice od 130€ ne skripe, al sta sad, trazio sam nesto malo bolje ili kvalitetnije i dobio sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao sto rekoh imao sam krs diskove i marelijeve plocice od 2000 din pre ovih ni jedanput nije zaskripalo a non stop vozim po gradu kreni stani itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...