Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

da li su nekom ostali prednji diskovi i plocice za lanciadelta 1.4t 150ks,2008 i da je voljan da proda,mislim da idu i na stila 1.9 jtd,novog brava...sasa0641352299,krajem nedelje sam u bgd pa ako je neko iz bgd zainteresovan nek se javi

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, sasa ns 2 said:

da li su nekom ostali prednji diskovi i plocice za lanciadelta 1.4t 150ks,2008 i da je voljan da proda,mislim da idu i na stila 1.9 jtd,novog brava...sasa0641352299,krajem nedelje sam u bgd pa ako je neko iz bgd zainteresovan nek se javi

 

A da probas u radnjama koje prodaju diskove i plocice?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz aviona se vidi da si ljubomoran na coveka sto ima deltu 1.4T :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko iskustva sa ATE Ceramic plocicama?

 

Treba da menjam diskove i plocice napred. Krenuo sam sa varijantom EBC Turbo Groove i Green Stuff, pa videh da su bolje sa Ultimax, pa onda vidim Yellow Stuff, i tako...cifra da mi drugar donese od 210 do 230 eur.

I na kraju razmisljam da uzmem ipak nesto jeftinije, a opet dobro. Ne kontam da ostavim ovaj auto doveka, a ipak volim da je sve u dobrom stanju i ne volim da stavljam nista najjeftinije. 

Dobio sam ranije ponudu i za Galfer, komplet 130. Dobio juce ponudu za ATE 125 komplet. Sa Ceramic plocicama bi bilo 170. (plocice se cekaju 30 dana)

 

Ne znam da li je bilo iskustava nekih sa Ceramic plocicama od ATE. Ja imam redovne ATE na starim diskovima i zaista sam zadovoljan, sem eto sto prlja li prlja felnu.

Video sam da je Nesha imao privremeni problem sa kompletom ATE Disk/ATE plocice koji je otklonjen bio, tj da sasvim lepo idu jedno sa drugim. Nisam iscitao sve bas. 

 

Ima neko neko razmisljanje, da li ta Ceramic plocica vredi 45 eur vise? Na ATE sajtu vidim da je i predvidjena za glatke diskove, da na busenim ili sa kanalima pravi vecu buku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto sumnjas u galfer sport?

Mene je zadnji standard galfer set kupio :) a kamoli prednji u sport izvedbi. 

Mart/april bice kod mene na bravcu, ako ti se ne zuri toliko, sacekaj pa cemo testirati kod mene koliko je dobar. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pustite vi Milutina, njemu nije za verovati na rec, pricao covek benzin ovo ono a vozi dizel :D

 

Ne znam da li se cena menjala ili mozda ima uticaja to sto je u pitanju noviji auto, ali ja sto sam gledao za par modela Ferodo DS Performance plocice se mogu naci za 100-130e i insistiram na njima jer (necu da tvrdim da sad nema) kad sam ja gledao, jedino je Ferodo zvanicno imao na sajtu koeficijente trenja za svoje plocice, a ne razno razne tabele sa tekstovima e ove su za trke i verujte nam na rec...  I imam odlicno iskustvo sa njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam dobio ponudu za Galfer Sport, samo za Standard varijantu, pitacu bas, iako verujem da je cena priblizna EBC-u, koji bih onda radije izabrao.

A ne mogu da cekam marta da proverim kako to koci, sta vise tesko da bih mogao ikako da procenim. Ti bi mogao, ali i to nije merodavno, novo naspram starog.

 

Grebu diskovi kad kocim i to mi se vec ne svidja, da ne pominjem kad kocim sa vecih brzina. Mozda cu u Nemacku u martu, pa bih do tada to da sredim.

Zapravo nisam pametan, spucati pare ili ne spucati. Za EBC moram da iscimavam druge, za ATE Ceramic moram da cekam (nije strasno, mogu toliko), ATE mogu da pazarim odmah, a sa plocicama sam zaista bio zadovoljan.

 

A kad sve to pazarim onda ce za @Dezurni da bude posla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ipak odlučiš za standard moja preporuka za Ate. Sve komplet sam njihovo stavio, odlično koči, nikad pisnule.....

Nikakvih vibracija prilikom kočenja nema. Samo ispoštovati proces "razrade" i sve top!:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim vec drugi komplet Meteli plocica i dosta su mi dobre, a i diskovi su mi od istog proizvodjaca. Nista struganje, tresenje, bilo sta, a i trajnost je pristojna, pogotovo ako se ima u vidu da uglavnom vozim po gradu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam sta je bilo na Cromi kada sam je kupio ali kada je doslo vreme za zamenu zadnjih drugar mi je preporucio Jurid. Ja sam hteo Ate ali kada sam video da su za zadnji komplet skoro duplo skuplji, uzeo sam Jurid. I prezadovoljan sam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/26/2017 at 8:12 AM, nesa 169 said:

Ja koristim vec drugi komplet Meteli plocica i dosta su mi dobre, a i diskovi su mi od istog proizvodjaca. Nista struganje, tresenje, bilo sta, a i trajnost je pristojna, pogotovo ako se ima u vidu da uglavnom vozim po gradu.

 

Vagenovcu, bingu i meni bi ti metelli potrajali...pa jedno...mesec dana :D

Treba da se odradi negde copy i onda kada neko pita samo stavimo paste ovoga

 

Bingo - ATE/EBC
Vagenovac - ATE
Marko - ATE

Milutinac - Galfer/EBC
YUgisa - Ferodo

:D

Zasto tako mislite? Citaj unazad...sve pise

 

On 1/25/2017 at 3:35 PM, YUgisa said:

Pustite vi Milutina, njemu nije za verovati na rec, pricao covek benzin ovo ono a vozi dizel :D

 

A sta, kada se Milutin vrati na benzin onda cu mu se opet moci verovati? Ta `ajte kolega YUgisa molim vas, ta znamo se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ces opet biti preletač. Ali nece se to desiti :D

 

Kod mene su bile Metelli i plocice a i diskovi, sva 4 stavljena u majy 2012.god

Jos su isti na autu. Od tad je presao oko 50/60.000km

 

Sad je auto kod kolege @Ivan BG pa ako vidi neka i on napise ima li skripanja ili smetnji.

 

Zasto sam kupio Metelli? Zato sto sam tada tako bio u mogucnosti-imate? Imam! Daj-izvolite. Nisam birao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutine, verujem da si mnogo ostriji vozac od mene, ali na habanje plocica i diskova ne utice samo stil voznje. Kad pustis gas, tvoj dizelas ce usporavati mnogo jace nego moj benzinac. S dizelima su mi zbog toga uvek mnogo vise trajale plocice. Drugo, mislim da ti u mnogo vecem procentu od mene vozis van grada. Rekao bih da nam je tezina praznih vozila priblizna. Meni su s plinskom instalacijom izmerili 1320 kg. Medjutim, siguran sam da u dosta vecem procentu kilometraze vozim pun auto. Pre 15 minuta sam recimo vozio teret od 400 kg + nas dvojica.
Zakljucak - verujem da su tvoje plocice bolje od mojih, ali ne bih rekao da bi ti one koje ja imam otisle tako brzo. Meni su isle ako se dobro secam preko 40.000 km.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na bravu nisam ni imao priliku da testiram kocnice, sto zbog vremena - napolju vremena, snega, vlaznog puta itd. A i prednje kocnice mi nisu za testiranje...za tu neku gradsku voznju bi ih neko verovatno vozio jos 50.000, ja ne...
Ali vozio je Milutin i benzinca, tog sto ne usporava sam kada pustis gas ;) pa na miseluku iz bunara prema tunelu, 170-180 pa legnes na kocnicu pre prve krivine desno, tu bih voleo da vidim (ne bih naravno) metelli, grenbo, valeo, steinberg, icer i ostale.

Ne verujem da ce bravo doziveti to sto je punto dozivljavao, ali jednostavno volim da znam da vozim dobre kocnice kojima u potpuno svakom momentu mogu da verujem, ne da ce zakociti, vec da ce da grizu. SA gumama i kocnicama nema za*ebancije...
Ja to - koci fino, ja stisnem na kocnicu auto stane, ne skripe, nisu skupe - ja to ne priznajem...

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to tako ne praktikujem, ja to tako na radim, ja to tako ne percepiram...

 

Drugi, na svoja kola, sta god, sta se mene tice - tako nekako sam hteo da kazem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam meteli i potrajale su mi jedno 6 meseci (10.000km pre nego sto pocele da skripe i tresu), ferodo malo vise negde kao delphi, vozio sam i delphi i duplo su bolje od metelija iako su sastavile nesto jace od godinu dana, od jeftinijih su mi se jurid odlicno pokazale (za svoju cenu), najbolje mi se pokazao TRW, ali sam njega prestao da preporucujem i da trazim jer ga je skoro nemoguce naci (osim ko bas hoce da se cima), tako da je moj izbor uglavnom ATE.

Textar ne volim jer su mi uglavnom skripale iako su odlicno kocile i trajale, vozio sam i bosch i valeo na 2 auta koji su otisli nekih 10ak hiljada kasnije pa ne znam kako su trajale, osim sto je bosch hteo nekad da zacvili.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Milutin-NS said:

 

Vagenovcu, bingu i meni bi ti metelli potrajali...pa jedno...mesec dana :D

 

Treba da se odradi negde copy i onda kada neko pita samo stavimo paste ovoga

 

Bingo - ATE/EBC
Vagenovac - ATE
Marko - ATE

Milutinac - Galfer/EBC
YUgisa - Ferodo

:D

 

Zasto tako mislite? Citaj unazad...sve pise

 

A sta, kada se Milutin vrati na benzin onda cu mu se opet moci verovati? Ta `ajte kolega YUgisa molim vas, ta znamo se...

 

 

Da, ali i razloge zasto to neko preporucuje :D Jer ne skripi i stvarno koci bolje nego moje stare potrosene mi nije neki dokaz kvaliteta, mislim da je to minimum da ima smisla menjati :D Ferodo vecinom pljuju ljudi ali su zato koristili samo one najeftinije. Oni imaju brdo modela za svaciji dzep i stil voznje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/26/2017 at 9:43 AM, Milutin-NS said:
Na bravu nisam ni imao priliku da testiram kocnice, sto zbog vremena - napolju vremena, snega, vlaznog puta itd. A i prednje kocnice mi nisu za testiranje...za tu neku gradsku voznju bi ih neko verovatno vozio jos 50.000, ja ne...
Ali vozio je Milutin i benzinca, tog sto ne usporava sam kada pustis gas pa na miseluku iz bunara prema tunelu, 170-180 pa legnes na kocnicu pre prve krivine desno, tu bih voleo da vidim (ne bih naravno) metelli, grenbo, valeo, steinberg, icer i ostale.

Ne verujem da ce bravo doziveti to sto je punto dozivljavao, ali jednostavno volim da znam da vozim dobre kocnice kojima u potpuno svakom momentu mogu da verujem, ne da ce zakociti, vec da ce da grizu. SA gumama i kocnicama nema za*ebancije...
Ja to - koci fino, ja stisnem na kocnicu auto stane, ne skripe, nisu skupe - ja to ne priznajem...


Dobro, razni ljudi - razne potrebe, samo kazem da ni Meteli nisu lose. Naravno da ima i boljih.
Znam da si vozio HGT (i cini mi se da ga jos nisi prezalio), pa pricali smo pre par dana na onoj temi oko prodaje onog Punta Abarta. Posle su neke poruke premestene.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Milutin-NS said:

tu bih voleo da vidim metelli, grenbo, valeo, steinberg, icer

A "Trusting" :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...