Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

ATE pa deo Continental-a.

 

Bas tako smo i mi videli :thumbup:

 

 

Razrađeni ti klipovi pa se više vraćaju i imaš taj utisak mekoće.

 

Super.Presao sam od zamene ~30km i par puta dozirano zakocio sa malo vece brzine.Lepo koce,ne piste...ali za prave utiske je jos rano.Pruzicu im vremena da lepo nalegnu pa da ih onda testiram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko km treba da prodje posle ugradnje da bi plocice nalegle kako treba?

Tj koliko cekati pre nego sto budem mogao ostrije da kocim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presao sam skoro 400 mesovite,pa cu probati vcrs ako se ukaze prilika :)

 

Inace ove textar plocice ni jednom nisu pisnule od kako su stavljene.S' te strane sam bas zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

320 po gradu je pisalo na mojim...
Nekada za to skripanje ne treba kriviti same plocice. Dolazi to malog trenja izmedju nove plocice i celjusti, pa treba neko vreme da se namesti kako treba. Evo meni recimo kada smo montirali sve bas skripalo - kriticno, sada skoro da je proslo, mislim da se ni ne cuje vise...

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao nesrecu da uvek nesto upadne izmedju plocice i diska i da skripi (sigurno barem jednom u 300km) :turned: Takodje mi je uvek pravio problem to sto ne vozim par dana auto, a stajao je napolje pa se nahvata prasina i korozija ako pada kisa pa onda i to skripuce dok ne zakocim par puta pa sam resio da stanem na put tome :laughing:

CAM01035.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ljudi, koje diskove i pločice da kupim za mareu 1.9JTD?

Najjeftinije su u "Auto nova", u Zemunu: 4000 diskovi ("International", neki engleski proizvođač) i 1800 dinara pločice (neke italijanske)?
Zvao sam i "Kit Commerce" i "AP Sport", i cena ATE diskova je oko 4400 dinara (par) i oko 2200 dinara pločice.
Koje kupiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo  METELI diskovi i ATE pločice, prešao 51000 km bez zamene pločica, istrošenost na pola, diskovi skoro pa novi, ne cvile ni jednog trenutka od samog postavljanja na auto, jednom rečju savršeno. E sad da li sam ja ubo one prave pa nemam problema to je druga priča ali iz iskustva drugih vidim da ima dosta protivnika Meteli diskova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, koje diskove i pločice da kupim za mareu 1.9JTD?

Najjeftinije su u "Auto nova", u Zemunu: 4000 diskovi ("International", neki engleski proizvođač) i 1800 dinara pločice (neke italijanske)?

Zvao sam i "Kit Commerce" i "AP Sport", i cena ATE diskova je oko 4400 dinara (par) i oko 2200 dinara pločice.

Koje kupiti?

 

Uzmi ATE, nije velika razlika u ceni da bi isprobavao kakvog su kvaliteta te-neke-engleske...ATE je ipak ATE (iako znam da imaju dosta reklamacija)

Kod nas...

ATE

Textar

Jurid

Galfer

Nisam siguran da bih bilo sta drugo stavljao sem ova cetiri

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hvala na savetu...

Ma i ja sam razmisljao da nisu to neke pare da bih rizikovao, ipak su to kočnice.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista ona moja prica kao i sa БРЕМБОМ, u Italiji prednji disk 220, kod nas 4000 dinara...dakle koja klasa, koji kvalitet, o cemu pricamo?

Pricao sam malo sa covekom koji radi mnogo ozbiljne plocice kod nas, imao sam u ruci plocice od 880 evra...kaze da bi mogli da rade uopste brembov program verovatno ni jedna prodavnica u Srbiji ne moze da ispuni te uslove...spomenu mi temperaturu, vlaznost vazduha magacina - pa sve posebno za racing program, pa za obicne plocice za svakodnevnu upotrebu itd.
Svasta nesto jos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije Ferodo 5 puta skuplji od lupam ATE u inostranstvu pa da se cudis sto je u Srbiji jednak po ceni... I u inostranstvu je Ferodo Premier slican po ceni sa ATE pa kod nas mnogi jure ATE kod nas. Ono sto je jako jeftino je Ferodo SL plocica koja je njihova budzetna varijanta i jeste i jeftina i prosecnog kvaliteta kao i ostale slicne cene... Ja mogu da ih nabavim u Madjarskoj i cena je slicna kao i kod nas, mozda 10-15% skuplje mada bilo je slucajeva i da nadjem jeftinije, pogotovo njihove DS Performance... Ne tvrdim da nemoze da bude kopija, ali oni imaju veliki izbor kvaliteta plocica (mislim da imaju 6-7 nivoa od niskobudzetnih do trkackih) i nesto i diskova, ne verujem da jos prave posebne klase svake te kategorije tako da mislim da to ne stoji. Za Brembo se slazem, vidjao sam da njihovi proizvodi budu jeftiniji i od ovih znj proizvodjaca sto je smesno pomisliti da je original. Ali nije ni svaki Brembo visokih performansi. Imaju oni i osnovne verzije.

 

Idem sad malo u off, ali recimo sa necime sto imam puno iskustva su Bilstein amortizeri, njih isto uzimam u Madjarskoj i recimo znaju da budu 25-30% jeftiniji tamo nego u onlajn katalogu za Bilstein gde su cene formirane za Nemacku i nije stvar da nije original, nego jednostavno Nemci imaju visi standard i vece plate i njihova zarada cini veci procenat same cene. Naravno kad je nesto 5-10 puta jeftinije, onda svakako da stoji da prakticno ne postoji verovatnoca da je original.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sto pricam za cenu Bremba u Italiji je bila potpuno osnovna varijanta, znaci najobicniji disk, prvi u nizu od bas koliko kazes 6-7 varijanti...
 

A sto se tice feroda i cene vodio sam se ovime...bio sam ovde u NS u jednoj prodavnici, imaju svasta nesto od lucasa, valeo, metelli, ferodo , brembo taj...i ja nesto drugo uzimao i taman planirao da radim kocnice...i kazem liku daj izracunaj mi koliko bi bio ceo set...znaci 4 diska/4 seta plocica. Kaze on sta te interesuje, ja reko` samo ferodo i brembo...

Tup tup tup po tasturi i kaze lik brembo sve 14.000...ja ne verujem i krenem u razgovor...pa cekaj druze o cemu se radi, koja je to klasa, sta, kako...kaze on - ma kao to je isti proizvod sve se to u Kini prozivodi, samo kao drugacije trziste pa se drugacije formira cena... o_0 daj reko vidi ferodo koliko bi bio, sada cu slagati ali mislim da je bilo oko 15.500 - 16.000 i ja tu vodjen ovime sto znam koliko je cena bremba samo prednjeg diska kojeg kupis u Italiji odustanem i od jednog i od drugog...dovidjenja - dovidjenja

Druga stvar - textar ceo set me je izlazio oko 20.000 sto mi je opet realnija cena, i isao bih na to da nisam vec u medjuvremenu nabavio ove plocice, koje nije bilo preporucljivo da uparujem sa njihovim diskovima. Pre 2-3 nedelje sam kicerici isao da vidim ovde kod nas koliko bi bilo -sve- galfer, oko 22.000 otprilike, opet realno za ono sto se nudi. Ako se ili plocice ili diskovi povecaju za jedan stepen na racing...cena je bukvalno 10 hiljada odmah veca...

I tako... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Ferodo je verovatno taj SL po pitanju plocica jer to svi drze jer je najeftinije, Premier sto sam ja poslednje gledao za diskove je bilo oko 4000 za ventilirajuce po komadu recimo, plocice Premier su oko 5-6000din dok su DS Performance 12-15000din. Mislim kad bih gledao po tome da se uzime najeftinije verovatno bih bio blizu te cene koju su i ti dobio sa Ferodo (mada nisam nikad gledao SL koliko je u Madjarskoj ali kod nas se obicno krecu 1500-2000din za plocice), tako da ne mora biti da je kopija, samo niskobudzetna varijanta ;) Naravno mozemo reci i da je mozda i Madjarska neko znj trziste, ali meni su se dobro pokazale kocnice ;)

 

Za Brembo ne mogu nista da tvrdim, nisam zaista nikad gledao ni razmatrao ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pogledao ko je uvoznik i otisao tamo i uzeo.To mi je bila sigurnost da sam uzeo original.Takodje mnogi proizvodjaci imaju neke vidove zastite kao sto su hologram,on line code ili QR code...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu kocnice u pitanju, ali imam iskustva i da uvoznik i ovlasceni servis da prodaju kopiju :turned: Vecina nasih uvoznika nisu pravi uvoznici, ne uzimaju direkt iz fabrike, nego imaju posrednika i uvoz se obavlja preko drugih drzava sto ostavja prostor za muvanje. Uvoznik kod nas je vise samo jedna veleprodaja sa nekakvim kontaktom u inostranstvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, zato i ja kazem isto, ne treba slepo verovati nasim uvoznicima, nego proveriti originalnost proizvoda i na druge dostupne nacine ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu kocnice u pitanju, ali imam iskustva i da uvoznik i ovlasceni servis da prodaju kopiju :turned: Vecina nasih uvoznika nisu pravi uvoznici, ne uzimaju direkt iz fabrike, nego imaju posrednika i uvoz se obavlja preko drugih drzava sto ostavja prostor za muvanje. Uvoznik kod nas je vise samo jedna veleprodaja sa nekakvim kontaktom u inostranstvu.

 

Uh, ovo je ozbiljna optužba. Ja kada nešto kupujem vidim ko je uvoznik pa ili kupujem kod njega direktno ili pitam za preporučenu maloprodaju i do sada nisam imao loša iskustva.

 

Oko formiranja cene mislim da svaki proizvođač vodi svoju politiku na različitim tržištima i da se uzima u obzir kupovna moć. Ovo što milutin-NS navodi kao primer je isto tako primećeno i recimo za plivajući zamajac i Selenia ulja koja su dosta skuplja u Italiji ili Nemačkoj ali to ne znači da se ovde ne može kupiti kvalitetan i originalni deo/ulje. Za neke stvari poput pneumatika postoje klase kvaliteta ali nisam čuo da je neko ovde primetio da mu je "uvaljena" II klasa a da je platio regularnu cenu proizvoda. Ali recimo da Selenia pravi dve klase kvaliteta to mi je već malo verovatno. Takođe i diskovi i pločice, to bi značilo da proveravaju svaki pojedinačni disk pa ga sortiraju u klase ili ev. vraćaju na reciklažu. To troši i vreme i novac, isplatljivije im je da proveravaju nasumice svaki 100ti disk a da uvaže reklamaciju ako se provuče neki škart. Moje mišljenje, ne znači da sam 100% u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stoji mi tu u sobi primer dela koji je po deklaraciji uvezao ovlasceni servis za odredjenu marku vozila od kojih sam ja to uzeo, a imam isto to i originalno iz Madjarske :D U inostranstvu to tako super funkcionise, naletis na skart, vratis nazad ovi se izvinu i rese ti problem ali ne i u Srbiji gde je reklamacija proces ko da ides na Hasko sudjenje... Iskrive ti se diskovi, a ovi se pravdaju da kocnice nisu predvidjenje za snazna kocenja :turned: Guma baca jer nije predvidjena za penjanje na bankinu, a amortizer je procureo jer nije predvidjen da ide preko rupe...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...