Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Marko...recimo da razumem, ali isto tako onda svi možemo kući da imamo uredjaje vrhunskih marki Vivax, Vox, Fox, pa i kad se pokvare samo si izgubio novac...STEINBERG (za kojeg ni google nije cuo) kad zakaze...pu pu...

Isto tako čemu continental, goodyear, fulda, michelin i ostale gume, a isto tako verujem da na delti teras samo trayal jer...guma je guma ;)

Dao sam samo 2 primera koja su mi prva pala na pamet...primera je milion...


Da sublimiram!  :laughing:  Merio ga na miseluku ili ne...i koja god kola vozio za mene nema zajebavanja sa kocnicama, gumama i trapom...jesdnostavno STEINBERG mi ne uliva poverenje...i ja da vrsim testove kakve su to "kocnice" nemam želju. Mogu da merim zvučnici kakvi su i da li je pioneer bolji od vivax zvučnika za svoj jedini rizik u novcima, ali pločice i diskovi - doviđenja

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni koje me zovu u sred letovanja da me pitaju sta moze biti problem, auto se cudno ponasao na kocenju kad su stigli u planine ;) Ti si ili od onih koji prave probleme drugima pa ih teras da koce ili nisi svestan svoje okoline dovoljno :D Ja retko kad prodjem da idem po gradu a da barem jednom ne moram da izvodim neki manevar izbegavanja nekoga ko mi uskracuje prevenstvo prolaza. Cak i na bajsu mi se cesto desava, u poslednjih nedelju dana, cak tri puta sam zamalo zavrsio pod tockovima drugih vozaca... Situacija u saobracaju sad i pre 7.5 godina kad sam polozio nisu uopste za poredjenje, pad kvaliteta i kulture medju vozacima je po mom misljenju zabrinjavajuca. Verujem da je uslovljeno vecom dostupnoscu vozila iz inostranstva i jurnjavom da se polozi pre novog zakona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja rekao da ne kupujem i da neću kupovati i ubuduće kvalitetne delove za auto al ima ima ko nema za te delove i takođe ima koga to 'ič neinteresuje i ne polaže pažnje na to! Hoću da kažem da 90% ljudi vozi i ispod propisane brzine koja je već niska pa im bolje i ne treba. Opet ima i do samog vozača mnogo i njegove celokupne svesnosti saobraćaja koji se odvija oko njega (kako u neposrednoj tako i na većoj udaljenosti). Pa ja kad se vozim sa kolegom (on za volanom) svaku njegovu reakciju registrujem nekoliko sekundi ranije. On uoči kad se već približi pa mora ishitrenije da reaguje ali zato vozi bar duplo sporije od mene jbg svestan je svojih "kvaliteta" ali opet za ovih 8 godina i stotina hiljada kilometara koje smo prešli zajedno nikad nismo bili ni blizu udesa a kamoli imali isti.

Ta kočenja po gradu pri nekim brzinama od 30~40~50 kmh ne možeš nazivati extremna a o njima pričam. Pri tim brzinama sa najgorim i najboljim pločicama nećeš napraviti razliku metar. Veću razliku ćeš napraviti sa svojom brzinom reagovanja i svesnošću saobraćaja oko sebe...

I niti više ugrožavam druge u saobraćaju (sigurno jesam kad sam počinjao da vozim) niti se osećam ugroženo a veruj mi da sam i vipe nego svestan saobraćaja oko sebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutine,

 

pločice sam morao da promenim u petak.

Stare nisu bile potrošene (to sam video kada sam ih skinuo) ali su počele da proizvode zabrinjavajuće zvukove.

U tom momentu nisam vise imao izbora.

 

Što se tiče naglog kočenja, u poslednjih 10 godina nisam 3 puta imao potrebe za tim, niti sam imao čukanja. Preventiva je osnov sigurne vožnje (odgovarajuće rastojanje, procena ponašanja ostalih učesnika, adekvatna brzina,.....) .

 

Pločice menjam na 20 - 25.000 km, nezavisno od njihovog stanja tj loše si procenio da će trajati 40.000 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mi nismo rekli da treba neko da kupi kao nase koje su po specifikacije najblize moguce trkackim a da funkcionisu u svakodnevnoj voznji ali recimo vecina ljudi nije za npr za Ferodo kocnice jer imaju losa iskusta a imaju losa iskustva jer kupe njihovu najslabiju SL plocicu koja kosta mozda 1000-2000din, a ne uzmu recimo FDB tj Premier koja je jedno 4000-5000din i mnogo bolja... Ja nemam nista protiv ljudi koji su ograniceni finansijskom situacijom i pokusaju da ustede jer im je vozilo potreba, ali pod uslovom da su svesni toga... A ne kupi neku boflu i svima preporucuje kako je dobro, pljuje onog ko uzme bolje jer kao bzvz si bacio pare, mogao si isto to postici za manje para i slicne fore, takvi su najopasniji, kad nisu svesni svojih i mogucnosti vozila...

 

Kod nas postoji neko ustaljeno misljenje da je sve super dok se 100% ne pokvari, onda kupi najeftinije i vau progledao je, bolje je nego sto je ikad bilo i toliko je dobro da se cudi da nije pre zamenio i ne vidi razlog da se uzme bilo sta bolje od tog jer je to jednostavno vrh...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pazi sad ovo...evo od kada sam stavio keramiku :) nisam ni bio na miseluku, znaci bukvalno sve po propisima...hocu da kazem da nisam lud da radim celu ovu peripetiju oko kocnica zbog 2-3 odlaska na misluk mesecno recimo. Ovo je da znam da u svakom momentu i svakoj situaciji mogu da se oslonim na srednju papucicu.

Znas li i u situacijama do 50 - 60 na sat, znaci cista gradska voznja koliko na isti onaj pritisak papucice bolje i jace grize, osecam se sigurnije...a sto kaze YU svasta se i po samom gradu desava pa i do tih 50-60 kmh...tako da mislim i da iako 99% svog vremena provedes u gradu - nema toliko bas stednje na kocnicama. Ne kazem da svi treba da imamo original brembo ili ferodo racing kocnice, ali mislim...ate...delphi, mislim stvaaaarno...


-kakoonobese- steinberg verujem da potraju 25.000, da me ne mrzi da preturam po telefonu pokazao bih ti kako izgledaju original ATE plocice posle 50 hiljada ;) i to moje vožnje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim ja mogu da razumem kad su ljudi gledali da ustede 2000din jer su za te pare mogli da napune ceo rezervoar... Ali ustedeti 2000din na kocnicama danas kada ti treba tri puta toliko da napunis pun tank... Pa gledao bih malo da se svercujem i vozam bajsom i idem peske a da kupim bolje kocnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije me mrzelo...

Ate prednje plocice, stavljene 24.08.2012, presle 45.000 (izvinjavam se, nije 50.000), 6500 dinara

20150324_212657.jpg

 

PS - i onda moze i da se postavi pitanje gde je tu isplativost, promeniti 3 steinberg plocice ili jedne ATE, i sta bolje koci za to vreme?

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

... pljuje onog ko uzme bolje jer kao bzvz si bacio pare, mogao si isto to postici za manje para i slicne fore, takvi su najopasniji...

Nadam se da nisi mene shvatio kao jednog od ovih jer to nisam sigurno. Čak šta više poštujem i odobravam svako ulaganje u vozilo koje možda za neke i nema previše smisla, i sam sam takav.

Samo iznosim zapažanje da se i sa nečim lošijim može dosta i da ima gomila (većina) ljudi koji tako voze i održavaju auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites


Marko...recimo da razumem, ali isto tako onda svi možemo kući da imamo uredjaje vrhunskih marki Vivax, Vox, Fox, pa i kad se pokvare samo si izgubio novac...STEINBERG (za kojeg ni google nije cuo) kad zakaze...pu pu...

 

Ubi tražeći pre neki dan i ništa ne nađe. Šta je to???

Mala je razlika u ceni između tih no name i iole brendiranijih i kvalitetnih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Marko...recimo da razumem, ali isto tako onda svi možemo kući da imamo uredjaje vrhunskih marki Vivax, Vox, Fox, pa i kad se pokvare samo si izgubio novac...STEINBERG (za kojeg ni google nije cuo) kad zakaze...pu pu...

 

Ubi tražeći pre neki dan i ništa ne nađe. Šta je to???

Mala je razlika u ceni između tih no name i iole brendiranijih i kvalitetnih.

 

Isto...sta sam sve otvorio na guglu misleci da je to to, da mi neko pogleda history - vrlo bi se iznenadio... :laughing: bilo i nekih milfaca

Meni to ista prica kao i sa onim protekt gumama, suvise mala razlika u ceni da bih eksperimentisao i ja ih testirao...a za malo vecu cenu skroz sam siguran sta sam dobio i kupio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas li i u situacijama do 50 - 60 na sat, znaci cista gradska voznja koliko na isti onaj pritisak papucice bolje i jace grize, osecam se sigurnije...

 

A iza tebe -kakoonobese- sa STEINBERG-om :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće da me niste razumeli - krenuo sam da kupim one koje ste preporučili ali nisam mogao jer radnja nije radila (nisam hteo da uštedim).

Kupio sam u AP Sportu one kojih je bilo, na preporuku prodavnice sa foruma , a čak je i jedan clan preporučio ove pločice (podrazumeva se da je prodavac dao preporuku).

Napisao sam da ću preneti utiske, zašto ste odmah osuli paljbu da nisu dobre kada nemate iskustva.

 

Podsećanje za mlađe:

davnih godina je Jugoslavija komerc prodavala Sony Trinitron televizore za koje niko nije čuo, a 90-ih su svi pljuvali po Škodi kada je počela da proizvodi Feliciju.........

Toliko o brendovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nisi ti kriv druze...ja samo bih da sam bio na tvom mestu, sacekao i 10 dana ako treba da se ne zezam sa necim takvim...nista drugo. (Cekao sam oko mesec i po dana da slozim sve kako treba, temperaturnu dopustljivost diskova i plocica, otpor diskova da ih plocice ne sastruzu, nisam hteo da stavljam razlicite prednje i zadnje plocice, a mogao sam sebi olaksati za mesec dana itd. itd. itd.)

Kriv je neko ko da preporuku za plocice za koje niko nikada nije cuo, firma nema internet sajt, ne zna se sta je u sastavu, od koje godine proizvodi firma, gde se nalazi firma, made in...sta?, testovi neki, novinski clanci, imaju li neki program za trke pa da vidimo neku reklamu, youtube...i tako da ne nabrajam dalje...i jedini njegov utisak koji je dao verovatno sledeceg dana posle predjenih 10 kilometara je da su mekane i da se ne cuju i jeftine su...mislim ne znam sta da kazem...ja evo gazim skoro 1000 km pa jos nisam dao konacan utisak...

Nemoj porediti sony i firmu koja...(da ne nabrajam) i koja je najjeftinija na trzistu...

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevezano za ovo, zadnje sto slusam kada udjem u radnju su sugestije prodavaca. Mogu cisto da saslusam ako nesto razgledam, ali vise na jedno uvo udje, na drugo izadje...

A ako kupujem, tacno znam sta hocu, tu moze da mi prica do ujutru :) posto sam vec sve zivo isproveravao. Ako su dosadni i isprovociraju me, obicno ostanu bez teksta kad im objasnim neke stvari :) .

Plus sto im je sve u radnji original, sve moze, sve pase, samo da se proda... Pricam generalno, za veliku vecinu nasih trgovaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj te tvoje što sviraju da obradiš i pločicama da oboriš ivice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka preporuka za diskove i plocice za stla 1.6 2001.g.,posto me to verovatno ceka

 

brembo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da Marko ima te steinberg plocice :D

Mare, kad pre stize da podignes site?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Markose zaboravio si About us i contact.

Kosmaj berg ili Hisar berg ?


Na tarABI piše Germany.

cxcv1518.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Izgleda da Marko ima te steinberg plocice :D

Mare, kad pre stize da podignes site?

 

Hahahaah....

Vidiš da sam veći profi od ovih što se hvale sajtovima na forumu

Šalu na stranu, evo kako izgledaju prednje pločice kod mene posle skoro 30000km.

IMG_20150421_151823_1429623358645_2.jpg  IMG_20150421_151853_1429623358304_1.jpg

Stavljene u Lav-u i da me ubiješ ne mogu da se setim koje su. Sećam se da su bile skuplje od ponuđenih al sam izgubio račun. Nema škripe, cviljenja niti ičeg sličnog a nisam primetio ni trošenje diskova značajno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...