Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

ili brembo u euroautu. Ja stavio napred i diskove i plocice brembo i brate mili koce sumanuto. Viise nego zadovoljan ja

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre bih rekao drugaciji. ATE su mekane, bolje koce i brze se trose, a Brembo je osrednji po tvrdoci i trosenju ali bez sumnje koci blesavo dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koje su cene?

Ja sam napred stavio ATE plocice i ko god da je probao od majstora kad mi nesto radi na kolima, iznenadi se kako grizu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

diskovi za moj auto su bili 12000 par, a plocice ja mislim 2-3000 par. Ima na euroauto temi moje pitanje. Dobra cena, a odlicne performanse

Share this post


Link to post
Share on other sites

ili brembo u euroautu. Ja stavio napred i diskove i plocice brembo i brate mili koce sumanuto. Viise nego zadovoljan ja

:thumbup:

Bilo na Fiatu,odlično,mada su sad na Alfi Brembo disci i Textar pločke,mekane su baš,i dobra alternativa Ferodo sportu.Zamenjeno i ulje,Ate Blue racing :flower:

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni brembo diskovi i kocnice skripali prvih 100-tinak a sad vise ne. Mada je bio jedan incident sa naglim kocenjem istog dana kad je ugradjeno i od tada je krenulo... :-\

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Na moj auto sam stavio Metelli sva 4 diska i ICER plocice svih 8. Zamenio polovinom juna sve komplet, presao od tada oko 3500-4000km i nemam ama bas ni jedan problem.

Šta više pre 20dana sam bio na tehnickom i kaze lile - ''ja jos nikada nisam video ovako dobre kocnice!!!''

evo jos malo godina prosla, presao 10+ hiljada kilometara, sve po propisu, lepo koci, ne skripi, ne pravi probleme....

 

 

 

Sve plocice ICER, svi diskovi Metelli, period jos malo 2 godine, predjeno ~25.000km

Za svo vreme nije bilo skripe, nisam primetio mnogo prasine a vozio sam bele felne, diskovi su i dalje pravi, nemaju riseve a i jedva da su uopste potroseni.

Jedinu zamerku koju imam je prilikom kocenja sa npr 170 na 120 sve je kako treba, onda kao ubrzam na 140 i ponovo prikocim-mnogo slabije koci. Znam da je povezano sa temperaturom i silom kocenja, jednostavno nisu za extremne situacije. Nakon naglog kocenja sa velikih brzina treba im malo vremena (10-20sec) da dodju k sebi.

Nije nista ekstremno ni opasno po zivot ali se oseti.

 

 

 

25 meseci kasnije....... ~30.000km kasnije..... sve na svom mestu, koci dobro, ne skripi, nema mnogo prasine, malo je reci da sam 100% zadovoljan.

 

 

Kako ko pita - ja pisem, evo sad imam iskustva na svakih pola godine :D

 

oko 33meseca od postavljanja i oko 40.000km mogu samo da ponovim ovo:

 

Za svo vreme nije bilo skripe, nisam primetio mnogo prasine a vozio sam bele felne, diskovi su i dalje pravi, nemaju riseve a i jedva da su uopste potroseni.

Jedinu zamerku koju imam je prilikom kocenja sa npr 170 na 120 sve je kako treba, onda kao ubrzam na 140 i ponovo prikocim-mnogo slabije koci. Znam da je povezano sa temperaturom i silom kocenja, jednostavno nisu za extremne situacije. Nakon naglog kocenja sa velikih brzina treba im malo vremena (10-20sec) da dodju k sebi.

Nije nista ekstremno ni opasno po zivot ali se oseti.

 

I da dodam da im se izgleda blizi kraj, postale su maaaalo tvrdje, kao da je slabije trenje tj za isti pritisak papucice manja sila kocenja. U svakom slucaju ne diram nista jos, diskovi su odlicni sto se tice riseva, A plocice cu verovatno drugog proizvodjaca tek radi promene i radi iskustva......kad ih budem menjao.....nekad...

EDIT : presao sam oko 43-44000km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino za ovo kočenje sa 170 na 120 pa ponovno sa 140 uz slabiji učinak očigledno da pločice nisu baš najbolje. Izražen fading tj slabljenje sile kočenja zbog temperature jako zeznuto kada se spuštaš a pri tom treba često kočiti.

Po meni bolje da ima više prašine i da se diskovi manje troše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam primetio da ima problema kod cestih, uzastopnih kratkih kocenja, samo kad na auto putu npr pri 170kmh mi izleti baja u raspaloj "dvici" da obidje lika u jos grdjoj "Suzi" pa onda naglo stisnem bas jako kocnicu i taman sam stigao do 120 i mislim vraca se budala u desnu traku, stisnem gas, a on bi ipak jos malo..........

 

U svakom slucaju nije dobro. Mada nije ni nista strasno, eto jednom se desilo da osetim to, i nije da ne koci posle - koci svakako, samo se oseti da je maaaalo slabije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa opet ne bi smelo da se oseti neka razlika , tada si smanji brzinu za 50 km / h bez stajanja / dakle bilo je strujanja vazduha - hlađenja. Da si sa 170 i zaustavio na nulu i opet krenuo ...

Na testu kočenja ide uzastopno do 10 kočenja sa 100- 0 km/h pa bude relativno malih odstupanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da bi sa ovima bilo odstupanja. Kazem ti nisam inace primetio nista drugo, eto npr kad se priblizavam rampi i kocim normalno do jako sa 150-170 na 80 i posle laagano usporavam do trenutka da stanem - nisam primetio  nista neobicno. Ali verovatno kad je bas zabodes pri vecim brzinama treba joj sekund da se povrati (sto i nije dobro)......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam bio kod majstora i definitivno moram da menjam diskove i plocice tako da sam vec porucio ATE, bas cu da javim kako ce da se pokazu kod mene.

 

Paknovi kaze majstor nisu za menjanje jer su u odlicnom stanju, e sad ja hocu da ih menjam iz razloga jer cujem kao skripanje pozadi kada kocim. Zanima me samo da li kada je auto u mestu ugasen i ja pritiskam kocnicu onako osrednje ne jako, cuje se skriputanje kao zatezanje sajle ili kako vec da objasnim zvuk, da li je to do samih paknova ili zvuk moze da proizvodi nesto drugo? Takodje kada podignem rucnu dok je ugasen auto i pritisnem kocnicu cuje se samo da kazem jednom da zaskripi ali slabije i posle nema tog zvuka,  dakle kada je podignuta rucna ne skripi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel koristi još neko osim retrovizora i mene LPR pločice? :)

Ja ih jesenas stavio nazad, a pre 10ak dana i napred. Za sada su mi ok. Zadnje su se u početku čule jer su kacile na prljavštinu po krajevima diskova. Malo ih obrusili i od tada ih nisam čuo.

Zadnje su 1700 a prednje 2500 din sa besplatnom zamenom u servisu.

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam Meyle diskove i pločice za prednje točkove i jako sam zadovoljan. Posle zamene nije bilo škripanja, prilikom jačeg kočenja drže jako dobro,

Sve u svemu, za vozača kojem ne treba brzina i divljanje, kao što sam ja, kočnice su više no odlične za te pare.

 

Još malo dodatka na Meyle posle 20 kkm, malo su tvrdje od prethodne garniture ali i dalje rade posao sjajno, za pare koje sam dao, vrlo zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne stigoh da procitam sve ali ako je neko koristio plocice Delphi ili Meteli nek napise iskustvo sa njima. Treblo bi da menjam prednje plocice uskoro pa razmisljam o ova 2 modela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je disk Meteli, a plocice Ferodo. Zajedno montirano pre 45 000 km. Posto su Ferodo nesto tvrdje, a i dosta km je na auto putu, ima jos 30% mesa na plocicama. Diskovi su ravno potroseni. Jedino sto ima je cviljenje pred kraj kocenja i to samo u letnjem periodu. Samo zbog toga jer me nervira moram da stavim neke mekane plocice. Inace, ovako je sve ok. 

HINT- povremeno treba izlupati cekicem dobose jer se nakupi toliko prasine da pocnu da cvile. Naravno, izduvati kompresorom, tj vazduhom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da dodam da im se izgleda blizi kraj, postale su maaaalo tvrdje, kao da je slabije trenje tj za isti pritisak papucice manja sila kocenja. U svakom slucaju ne diram nista jos, diskovi su odlicni sto se tice riseva, A plocice cu verovatno drugog proizvodjaca tek radi promene i radi iskustva......kad ih budem menjao.....nekad...

EDIT : presao sam oko 43-44000km

 

Primetio si da im se blizi kraj i da slabije koce na osnovu osecaja,a ne na osnovu debljine.Nikgde nisi spomenuo koliko su plocice potrosene.

Sto me navodi na zakljucak da vreme za zamenu plocica ne zavisi samo od potrosenosti istih,vec od nacina eksploatacije,vremena...

 

Pitam iz razloga sto sam bih menjao plocice kod sebe iako na njima ima mesa,mozda i 50%...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno da zavisi i od upotrebe. Mozes i nove najbolje da zapalis za jedan dan i gotovo. Imace i dalje debljinu kao nove ali ce se stvrdnuti i imati mnogo losiji ucinak. Ja to ne menjam kada se potrose nego "po osecaju". Najjeftinija stavka oko kola a mnogo znaci a i volim kada je mekano a cupa kako koci :) Ja kada bih uzimao nove plocice trazio bih sto mekse. Tako volim jednostavno, bas me briga da li ce da traju krace 10-15hkm. Evo sada imam neke tvrdje na stilu i bas me nerviraju. Ne trose se uopste, koci bas dobro ali vidim da su se diskovi dosta ujeli i da su za zamenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio sam ATE diskove i plocice, cekao sam da predjem nekih 300km  da bih mogao da ocenim i testiram kako koce, za sada sam prezadovoljan. Grizu ko besne :) sad kada se skinuo onaj zastitni sloj na diskovima vise nema nikakvih zvukova na prednjem delu. Preporuka za njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...