Jump to content
FAS Goran
marija12

Saobraćajci iskaču iz žbunja / načini rada saobraćajne Policije

Recommended Posts

...dobiješ krivičnu prijavu za snimanje kamerom službenog lica...Može i pandur da te tuži privatno ako se vidi na snimku.

Ne, ne....

Neovlašćeno prisluškivanje i snimanje

(1) Ko posebnim uređajima neovlašćeno prisluškuje ili snima razgovor, izjavu ili kakvo saopštenje koji mu nisu namenjeni,

kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom od tri meseca do tri godine.

(2) Kaznom iz stava 1. ovog člana kazniće se i ko omogući nepozvanom licu da se upozna sa razgovorom, izjavom ili saopštenjem koji su neovlašćeno prisluškivani, odnosno tonski snimani.

Neovlašćeno fotografisanje

(1) Ko neovlašćeno načini fotografski, filmski, video ili drugi snimak nekog lica i time osetno zadre u njegov lični život ili ko takav snimak preda ili pokazuje trećem licu ili mu na drugi način omogući da se sa njim upozna,

kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.

---------------------------------------

Pojednostavljeno rečeno:

Kada patrola stane radi kontrole saobraćaja, SMEŠ da postaviš kameru, reflektore, ma šta god želiš i da ih snimaš ceo dan kako rade svoj posao.

Ne smeš da ih ometaš u vršenju dužnosti. To je sve. Dakle, ako kažu da im reflektori biju u oči, moraš da ih drugačije usmeriš. :D

Pandur ne može ništa da uradi jer tim snimkom ne zadireš u njegov lični život, već si ga snimao na njegovom poslu, prilikom obavljanja njegove dužnosti...uprošćeno, zadireš u njegov profesionalni život, ne u lični.

Snimi ih, postavi snimak na YT, mediji će uraditi ostalo. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, ko kaže da nisi?

Smisao ovih odredbi je da se građani zaštite od neovlašćenog snimanja baš od strane Policije i sličnih službi, zato postoji termin neovlašćeno jer su oni ti kojima trebaju trebaju dozvole (ovlašćenja za preduzimanje tih radnji), zavisno od faze postupka u kome se nalaze....trebaju im dozvole da ti prisluškuju telefone, snimaju te, itd, itd.

Zato postoji taj termin kako bi svi njihovi snimci (ukoliko su načinjeni bez dozvole Suda, naloga istražnog sudije, tužioca) automatski bili odbačeni sutra na Sudu, jer su samim tim načinjeni neovlašćeno.

Građani su ovlašćeni (imaju pravo) da snimaju sve, svuda i svakoga, osim tamo gde ima znak koji im zabranjuje fotografisanje (vojni objekti, ambasade i sl...)

Pa, nije vajda da npr. turisti koji idu i snimaju, škljocaju, treba da traže dozvolu od Policije da snimaju zgrade, ulice, parkove, ljude u tim parkovima, ulicama i sl... :whistle:

Dakle, samo ti njih lepo snimi, kvalitetna kamera da se sve lepo vidi... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

PAZI OVO!!!

Pre neki dan se zaustavih kad sam video ove kod Kaluđerice kako opet stoje iza znaka, sede u kolima obojica, a zaustavljeni vozač nalaktio se kroz prozor pandurskog auta...

Stanem i pitam ih dokle više i koja je fora, tri puta sam im dao mito za nepostojeće crveno na semaforu, pokažem im fotoaparat i da mogu da ih slikam...

Epilog...priveden sam u stanicu i nekih sat vremena verbalno ponižavan, pretili mi batinama, potezali kao čvrge da mi lupaju...ma čega se sve nisam naslušao, kakvog prostakluka to je da ne poveruješ...pa da njih štiti Đilas, da sam najebao, krivična prijava za ometanje lica u obavljanju dužnosti, ista priča kao ona baba u mom kraju što nam zove muriju a Đilas je postavio za predsednika zgrade...

U trenutku se pojavio i pandur koji mi je prošli put iznudio mito za nepostojeći prekršaj i rekao citat "Siso jedna, platio si dečku piće a on te spasao barem 20 ljada kazne i bodova"...a što nisam ni napravio prekršaj a oni iskočiše iz žbuna nema veze...

I sad imam njihovo obećanje da neću moći da prođem tuda a da me ne zaustave i napišu šta god budu našli...meni mogu te folije i prvu pomoć eto nikako da kupim, ostalo sam kul...

Ovo sve sto si napisao posalji njima

http://www.mup.rs/cms_cir/ministarstvo.nsf/biro-za-prituzbe-i-predstavke.h

Budi uporan i salji vise puta ako ne dobijes odmah odgovor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene preksinoc oko 1 zamalo da zaustave u rakovici dole kod manastira,vozio druga kuci u resnik. Uglavnom ima neki radovi na jednoj krivini i tu ogranicenje 20 a do nje sve ravno. Naravno oni se ustekali u mraku,ugasili svetla, vidis ih tek kad pridjes na 10 metara. Njih dvojica, jedan sedi na suvozackom a jedan se tu vrti. Dobro je pa su zaustavili nekog lika pre mene tako da je ovaj sto zaustavlja pricao nesto sa tim u kolima,i dok je on potrcao da obidje kola i da izadje da me zaustavi ja vec otisao :whistle: Sto je najgore morao sam da se vratim istim putem,tako da je bila napeta scena u povratku. Ja i 2 ortaka u kolima,vozimo 15 na sat i prolazimo pored ovog sto ceka, ko u filmovima hahahaha :rofl: . Ali najcudnije je sto me nije zaustvio,verovatno ga mrzelo da se cima sa mnom kad ce mu naici mnogo laksa zrtva iz drugog pravca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beograđanin prekoračio brzinu: Kazna zbog jednog kilometra ''preko crte''

 

153389-policija.jpg

 

Saobraćajna milicija baš trenirala strogoću kada je zaustavila Beograđanina Dragana Glišića. Umesto propisanih 50 vozio 51 km na sat. Rečeno mu da sledeći put ''ne jurca''

 

Izgleda da je Srbija postala Švedska, barem kada je reč o poštovanju saobraćajnih propisa. Primer uređenog sistema, gde je zakon ''svetinja'', iskusio je pre dva dana Beograđanin Dragan Glišić (34) vozeći kroz Vojku kod Stare Pazove. Zaustavio ga je policajac i pisao mu prijavu zbog prekoračenja brzine - za samo jedan kilometar na sat! Umesto 50, Glišić je vozio čitavih 51 kilometar na sat. Na pomen kazne za prekoračenje brzine, svako bi očekivao šofera kome se papučica na gasu lako otme kontroli, uz misao: ''Neće valjda baš mene da zaustavi''. Glišić je, međutim, kao za inat, pravi vozački štreber. Onaj što bez pogovora poštuje svako saobraćajno pravilo. Baš tako obazriv, u nedelju je naleteo na saobraćajca, koji čak i najpoštenijim vozačima može da nađe manu.

 

- Supruga, deca i ja, svi uredno vezani i u propisanim sedištima, sa svom neophodnom saobraćajnom opremom, ispravnim dozvolama i vozilom, bezbrižno smo putovali, kada nas je u Vojki zaustavio policajac - priča Glišić. - Sve je pregledao i sve je bilo u redu, a zatim mi rekao da izađem iz vozila. Naglasio mi je da sam prekoračio brzinu i da će mi pisati prekršajni nalog sa kaznom od 3.000 dinara. Kako naš sagovornik kaže, sve vreme je kroz naselje vozio 50 kilometara na čas. Pomislio je, veli, da je u nekom trenutku prevideo da je dozvoljena brzina u tom delu manja za čitavih 10 kilometara na sat. - Nisam se bunio, samo sam skrenuo pažnju policajcu da se znak za 40 kilometara na čas nigde ne vidi - priseća se Glišić.

 

- Bio sam šokiran kada mi je saobraćajac rekao da i nisam kažnjen za prekoračenje od 10, već za jedan, odnosno jer sam vozio 51 umesto dozvoljenih 50 kilometara na sat. I još je dodao da ova kazna treba da mi bude nauk da sledeći put ''ne gazim'' tako brzo. Ono što me najviše iznerviralo jeste što skala na brzinomeru mog automobila ne može sa preciznošću da pokaže brzinu od jednog kilometra na sat. Na mom uređaju to je manje od pola milimetra. Uobičajeno pravilo da se toleriše 10 odsto prekoračenja brzine kod dotičnog saobraćajca - nije važilo. - Baš zbog toga što je izuzetno teško utvrditi sa sigurnošću da li je neko premašio brzinu za tako male vrednosti, bilo mi je jasno da je policajac samo ispunjavao svoju kvotu, pa ko mu naleti - kaže Glišić. - Ako se kazna od 3.000 dinara plati na licu mesta upola je manja. I nije problem što sam platio 1.500 dinara, već je stvar principa. Ovaj policajac me je stavio u isti koš sa onima koji očigledno voze prebrzo, prekoračujući brzinu za 10 kilometara na sat. A plaćaju istu kaznu!

 

Samo po zakonu

Po Zakonu o bezbednosti saobraćaja, kazna za prekoračenje brzine u naseljenom mestu, za vožnju koja je do 10 km na čas veća od dozvoljene, iznosi 3.000 dinara. Za vožnju bržu za 11 do 20 kilometara od dozvoljene kazna je 5.000 dinara, a od 21 do 50 kilometara na čas ''preko crte'', 6.000-20.000 dinara. Za brzinu od 51 do 70 kilometara na sat veću od dozvoljene, vozača će ''olakšati'' za 15.000-30.000 dinara, a za brzinu koja je iznad 70 kilometara veća od dozvoljene, kazna je zatvor od najmanje 15 dana ili novčana kazna u rasponu od 100.000 do 120.000 dinara i 14 kaznenih poena.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, Markobgd said:

Ne kapiram šta je problem sa nizbrdicom?

Ništa, sve je super...jer potpuno je normalno hvatati ljude na nizbrdicama jer idu 55-60...ili na ravnom jer idu 52...sve je to ok. :) To su ionako najveći problemi bezbednosti saobraćaja u Srbiji i nema nikakvih razloga da se ljudski i materijalni resursi koje plaćamo (kako bi nam bezbednost u saobraćaju bila veća), ne koriste svaki dan npr. ovde:

 

Screenshot_41.jpg

 

Na prvi pogled se odmah primeti koliko je rizično odvijanje saobraćaja na ovoj deonici. Dve trake po smeru fizički odvojene zelenim pojasom, nema ukrštanja se pešacima jer imaju svoju pasarelu, nema pešačkog prelaza sve tamo do semaforizovane raskrsnice kod FMP-a...ma užas živi koliko je nebezbedno, vidi se odmah na prvi pogled. Evo da pogledamo još jednom tu crnu tačku na putevima Srbije:

 

Screenshot_42.jpgScreenshot_43.jpg

 

Uostalom, pošto ti je u kraju znaš sigurno da svake godine pogine jedno 15 ljudi na ovom potezu, pa je sve ovo zajedno sasvim dovoljno razloga da ovde dole odmah posle blagog skretanja puta udesno (gle čuda, posle krivine), stoji radar skoro svaki dan:

 

Screenshot_44.jpg

 

Jer zašto da taj radar stoji negde na Ibarskoj gde nam je bezbednost saobraćaja stvarno ugrožena, gde postoji crna statistika na određenom pravcu koja pokaže koliko udesa sa materijalnom štetom / povređenim / poginulim licima imamo svake godine? Zašto tamo, kad je lakše za pisanje kazni da Pajero parkiraju svaki dan ovde. :thumbup: 

 

Dokle god se rad saobraćajnih policajaca ocenjuje na osnovu toga koliko je kazni napisao, dokle god imaju normu po tom pitanju i ako je ne ispune dva meseca zaredom šalju im onda unutrašnju kontrolu (faktički ih teraju da napišu zacrtan broj kazni svakog meseca), dokle god je to tako oni će stajati ovako na nizbrdicama jer za najkraće vreme napiše najviše kazni, a bezbednost u saobraćaju ko šiša...jer hvataj ove sa 55 ili 60 na nizbrdici, toooo je najveći problem. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boga mi Nešo, dođi kod mene i Marka na Mirijevo, da vidiš ljute makine i Bad boys Kaluđerica vozače kako ga ras...de niz Mihaila Bulgakova!!! 

Svaki gnoj1 ide 1000km/h nizbrdo!

Džaba ležeći, lete ratkapne!

Ali, doduše, tu nikad nisu stajali plavi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahaha, znači popio si kaznu ka padini:D

Ja zaista nemam vremena da ti odgovaram u 800 redova al nikada me tu niko zaustavio nije a prolazim nekoliko puta dnevno evo već 18god.

I niko tu ne zaistavlja za 52 -55... kao i nigde drugde. A i mislo sam da imaš neki konkretniji problem kad ono budalaština sa padine:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Markobgd said:

Ahahaha, znači popio si kaznu ka padini:D

Ahahahaha :D:D 

0 poena imam, 0 postupaka u toku, poslednji put me radar zaustavio negde 2014. ili početkom 2015. godine :thumbsup: , i nije na ovoj lokaciji.

 

19 minutes ago, Markobgd said:

I niko tu ne zaistavlja za 52 -55... kao i nigde drugde.

Ma, kaaaaaaakvi, izmišljaju ljudi:

Quote

Da su se neki vozači već uveliko suočili sa saobraćajcima koji ni najmanje prekršaje, a posebno prekoračenje brzine, više ne praštaju, potvrđuje i slučaj iz Kosjerića koji je poslednjih dana glavna tema na društvenim mrežama. Vukašin Perišić iz sela Galovići kažnjen je jer je vozio brzinom od 51 kilometara na sat na delu puta gde je dozvoljeno 50. Prekršajni nalog u koji je, između ostalog i detaljno opisan Perišićev "prekršaj", objavljen je na Internetu.

"Ostao sam u neverici kada su mi kazali da me zaustavljaju zbog prekoračenja od jednog kilometra na sat, kao i to da će zbog novih pravila morati da mi pišu kaznu. Poznajem oba saobraćajca jer je Kosjerić ipak mala sredina, pa mi je odmah bilo jasno da su sigurno dobili takvo naređenje. Iako mi je sve to najpre bilo veoma smešno, kaznu sam odmah platio, da kasnije ne bih imao problema", kazao je Perišić.

Quote

...iskusio je pre dva dana Beograđanin Dragan Glišić (34) vozeći kroz Vojku kod Stare Pazove. Zaustavio ga je policajac i pisao mu prijavu zbog prekoračenja brzine - za samo jedan kilometar na sat! Umesto 50, Glišić je vozio "čitavih" 51 kilometar na sat. Nisam se bunio, samo sam skrenuo pažnju policajcu da se znak za 40 kilometara na čas nigde ne vidi - priseća se Glišić. - Bio sam šokiran kada mi je saobraćajac rekao da i nisam kažnjen za prekoračenje od 10, već za jedan, odnosno jer sam vozio 51 umesto dozvoljenih 50 kilometara na sat. I još je dodao da ova kazna treba da mi bude nauk da sledeći put "ne gazim" tako brzo.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:677372-BEOGRADjANIN-PREKORACIO-BRZINU-Kazna-zbog-jednog-kilometra-preko-crte

 

Pitaj @Dezurni da li je dobio kaznu za 56 u NS svojevremeno...

Pitaj @zrnke , i on je pisao kako je pročitao na jednom Forumu da je čovek dobio kaznu za 51 na sat...

Kačio je jedan član FLCS Foruma kada su ga nahvatali noću, ispod mosta preko Ade na NBGD strani, sa isto jedva preko 50...postavio čovek sliku koju su mu dali kao dokaz.

Itd, itd...

 

Ali neee...nema toga. Lupetaju ljudi bre.  :D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, Markobgd said:

kao i nigde drugde

Mene su zaustavili za 54, mog druga za 51, od drugog druga oca za 52.

 

Ovo sto Nesa prica je realnost u Srbiji, i nije uopste za podsmevanje, i olako shvatanje.

Nije meni problem za 1500 dinara. Nece gazda da propadne.... Iznerviraju me tad, platim harac, o'ladim se za par dana.

Nije problem sto ce mene kazniti, vec sto nece onog koga treba.

Ono sto covek pokusava da objasni je da je policija stavljena u situaciju (a nije i da se trude da rade onako kako treba, i njma je interes da to otaljaju) da juri sitne prekrsaje da bi ispunila normu (i napunila budzet) umesto da se bavi ozbiljnim prekrsajima koji stvarno ugrozavaju zivote.

Dodatno, svi znamo ko se kaznjava, a ko se ne kaznjava.

 

 

Sustina a ne forma, zahteva ozbiljniji rad i angazovanje, a manje kazni na kraju.

Stoku bahatu koja pretice preko pune, ulece u makaze, pretekne kolonu preko trake za skretanje, vozi nasilnicki 100 preko ogranicenja.... Takvi se ne hvataju tako sto parkiras auto u 'ladovinu ispod nizbrdice i tapkas ljude za 2-3-4 km/h preko ogranicenja. 

 

Poenta nije bezbednost u saobracaju, poenta su kazne.

Empirijski mozes da utvrdis....Ako se uclanis u bilo koju viber grupu za lokaciju policije, vidis OGROMAN porast u prisustvu radara krajem meseca.

Dakle, ne 30-40%, nego 300-400%.... Slucajno?

 

e znam kako je ovo zavrsilo u temi o autostopu, ali ajde. :D

 

 

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, MS PK said:

Jbg, to je narav hgt-a :D

Prva sa Jugom, druga sa Puntom :)

Čekaj sad sam se setio i treća 56 sa službenom Škodom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Markobgd said:
Vi ste bre magneti za budale izgleda. 
Šta se sve Vama ne događa ja ni u crnoj hronici nisam čitao.
 
dark_lol.gif

Biće prilike i za tebe,imam ja poverenja u njih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sestru zaustavili sa tetkom i tecom krenuli u Ljuboviju na slavu.. Ogranicenje 50 zaustavili je na 55.. i to u daciji logan na plin.. pitanje dal taj auto moze da ide uopste :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...