Jump to content
FAS Goran
marija12

Saobraćajci iskaču iz žbunja / načini rada saobraćajne Policije

Recommended Posts

Ja ne pamtim kad me je u Evropi policija zaustavila za takve banalnosti kao sto rade kod nas,sve sitne prekrsaje tolerisu i upozoravaju na iste,a nasi cekaju da ti svuku kozu s ledja.

Redovno castim ili platim kaznu tek kad udjem u Srbiju.

Izuzetak u EU su Madjari koji su mozda i gori od nasih,ali uglavnom cekaju kamiondzije :realmad:

Vozio sam se sa austrijancem, u kolima sa austrijskim tablicama, kad ga je kod Beckog aerodroma, zaustavio policajac i kaznio jer nije upalio zmigavac prilikom ulaska u kruzni tok.

Kruzni tok se nalazio van naseljenog mjesta

Edited by tomerc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka chast panduru. Kod nas vecina bahatih vozacha ne daje migavce i zbog njih ko magarac chekash da se ukljuchish u saobracaj, a oni ispred tebe skrenu. Menjanje trake i slichno da ne spominjem.

Znam da za dosta vozacha migavac sluzi samo za ukras, ali to u principu nije u redu. Svi automobili ga imaju sa vrlo dobrim razlogom.

Pazi kako ce tvoj prijatelj ubuduce da pazi na migavce. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam se sa austrijancem, u kolima sa austrijskim tablicama, kad ga je kod Beckog aerodroma, zaustavio policajac i kaznio jer nije upalio zmigavac prilikom ulaska u kruzni tok.

Kruzni tok se nalazio van naseljenog mjesta

Pricam generalno za celu EU,naravno da ce svako od nas naci izdvojen slucaj nekog glupiranja i njihove policije,ali kod nas je to nazalost svakodnevica :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Kada sam pricao sa prijateljima iz EU kazem im kako je kod njih super jer nema policajaca koji zaustavljaju, a oni mi kazu da je to zato sto se ja uglavnom krecem autoputevima gdje stvarno slabo ima policije vec su postavljeni radari i kamere, a mi nismo u sistemu pa ne dobijamo kazne.

U svakodnevnom zivotu imaju iste probleme kao mi, ali nemaju mogucnost da daju neku paricu policajcu da ih pusti jer im kazne stizu na kucnu adresu zato sto ima mnogo kamera po gradovima. A ako ih zaustavi policajac i ponude mu nagodbu imaju dobru sansu da ih odmah uhapsi, tako jako paze da postuju pravila jer su kazne velike, a mogucnost da je ne plate (mito ;) ) mala.

Austrijanac koji zivi ovdje je odusevljen zivotom ovdje. "Mogu da parkiram svuda, a u Becu mi odmah nakace kaznu"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije kod nas bajkovito, nego je kod njih utegnuto. Pravila su kod njih da se postuju, a ako ih prkrsis budes kaznjen.

Kod nas jos uvijek nije tako, mada se polako krece u tom smjeru

Share this post


Link to post
Share on other sites

poenta price je da su tolerantiji na dosta sitnih prekrsaja,a nasi takve jedva cekaju da ti izvuku "crvenu".

Ta drzava je njemu kao radniku obezbedila sigurno zaposlenje,zaradu s kojom zapravo nesto moze i da kupi,a ne samo da opstaje iz meseca u mesec,pa je i logicno da se od naroda zahteva da postuje neke propise,dok se kod nas zahteva svasta a drzava ti pruza k**u :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisu tolerantni uopste , jer je tamo zakonom dozvoljeno prekoracenje do 20 km, pa prodjes sa upozorenjem. Ne dao ti bog da se kreces vecom brzinom od "brzine hoda" u delovima naselja gde su samo privatne kuce pa da te presretnu. Cak ne mora ni da bude policajaca, komsije te prijave ili ljudi koji tu zive.

A sto se tice price, ako mu kazes bilo sta mimo onog sto te pita , ide se lepo odma na sviranje klavira pa se ti raspravljaj do sudnjeg dana, al u stanici. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje je iskustvo je da su iz sačekuše iskačući policajci naša specijalnost, stariji kažu vazda bila.

To sam još video u nekoj meri u Bugarskoj, Makedoniji i (Mađarskoj).

U svim drugim zemljama patrole su uglavnom nevidljive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rusija isto, oni su još gori od nas, tj. sve što vam se kod nas ne sviđa, kod njih je 2x više zastupljeno. Zapadnjaci su mnogo smireniji i tolerantniji u svakom pogledu, pa i kad je policija u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razne drzave, razni narodi, razliciti nacini razmisljanja.

Primjer. Holandija. Vece, mrak pao.

Autoput. Holandjanin vozi. Obidje ga tip, i malo krivuda putem. On neko vrijeme vozi iza njega i kako ovaj nastavlja da krivuda putem, on mrtav ladan pozove policiju i prijavi ga.

Ja sav zgranut: Pa kako si mogao da ga cinkas?!?

A on: To je i za njegovo dobro. Bolje da ga policija pokupi zato sto je pijan vozio nego da tako pijan sleti sa puta ili da nekoga ubije

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisu tolerantni uopste , jer je tamo zakonom dozvoljeno prekoracenje do 20 km, pa prodjes sa upozorenjem. Ne dao ti bog da se kreces vecom brzinom od "brzine hoda" u delovima naselja gde su samo privatne kuce pa da te presretnu. Cak ne mora ni da bude policajaca, komsije te prijave ili ljudi koji tu zive.

A sto se tice price, ako mu kazes bilo sta mimo onog sto te pita , ide se lepo odma na sviranje klavira pa se ti raspravljaj do sudnjeg dana, al u stanici. :whistle:

Ja se redovno natezem s njima kad hoce da mi pisu neku kaznu,dosta puta sam znao da se izvucem i da kukam jer znaju da smo beda i da ce da mi uzme celu zaradu za jednu njihovu kaznu,a za zatvor moras da napravis momacki prekrsaj i da budes opasan po okolinu da bi te priveli,nisu bas toliko rigorozni.

A to sto kazes za ta naselja gde su privatne kuce,to je tako projektovano da jednostavno nije izvodljivo da vozis bezbedno a da ides brze od 20km\h,sve je tako nekako nepregledno i imam osecaj da ce non stop neko da iskoci iza nekog ugla i da cu lepo pod tockove da ga smotam. . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo pre nekog vremena mi zaustavili oca. Fotografisali ga da nije propustio pešaka u Cara Dušana.

To je ulica sa duplim trakama, znači dve za jedan dve za drugi smer. Moj otac kada je naišao na pešački, a kretao se krajnje desnom trakom, nije propustio pešaka koji je nogom kročio da pređe ulicu, ali se pešak tad nalazio sa druge strane ulice, na šinama, znači tri trake i šine daleko! :D

Sudija se smejao ali pošto nema ostrva na sredini već je pešački iz komada, zakon je jasan i to je prekršaj. Mom ocu naravno nije ni malo smešno što mora da plati 7000 kaznu a platu nije primio od januara, jel ova država razmišlja o tome?

Povrh svega, da lisu mu tri kaznena poena, plus još dva jer je u pitanju pešački šta li, tako da ukupno ima 5 za taj prekršaj???

Evo presude:

Slika_001.jpgSlika_002.jpgSlika_003.jpg

p.s. bili su štekovani iza kombija parkiranog na pešačkom, posle dva sata kad se vraćao, otac je video da su još tu i legitimišu drugo vozilo.

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

uhh jbg :wallbash: Dušanova Dorćol, ne Zemun :question: ugao sa Dositejevom kod Prve ili ugao sa kapetan Mišinom ili sa Knićaninovom, eventualno sa Cara Uroša jer ostale imaju semafor :question::thumbdown:

ja srećom nikad nisam primetio jer obično se provlačim malim ulicama ili obilaznicom Dunavskom i znam par mesta gde se štekaju :whistle: stoka :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, na Dorćolu, išao je valjda od Zoo vrta ka gradu...ne znam tačno koja raskrsnica, mogu da pitam kad vidim ćaleta ako vam znači :)

EDIT: piše bre u presudi, u visini broja 16 :)

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, nisam otvarao presude :thumbdown: a brojeve znam otprilike :whistle::welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to velika muka i bega,a posebno nasa......

A sto se tice iskakanja ,nece to toliko raditi,jer su ljudi poceli da ih gaze zbog tog pristupa...

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

PAZI OVO!!!

Pre neki dan se zaustavih kad sam video ove kod Kaluđerice kako opet stoje iza znaka, sede u kolima obojica, a zaustavljeni vozač nalaktio se kroz prozor pandurskog auta...

Stanem i pitam ih dokle više i koja je fora, tri puta sam im dao mito za nepostojeće crveno na semaforu, pokažem im fotoaparat i da mogu da ih slikam...

Epilog...priveden sam u stanicu i nekih sat vremena verbalno ponižavan, pretili mi batinama, potezali kao čvrge da mi lupaju...ma čega se sve nisam naslušao, kakvog prostakluka to je da ne poveruješ...pa da njih štiti Đilas, da sam najebao, krivična prijava za ometanje lica u obavljanju dužnosti, ista priča kao ona baba u mom kraju što nam zove muriju a Đilas je postavio za predsednika zgrade...

U trenutku se pojavio i pandur koji mi je prošli put iznudio mito za nepostojeći prekršaj i rekao citat "Siso jedna, platio si dečku piće a on te spasao barem 20 ljada kazne i bodova"...a što nisam ni napravio prekršaj a oni iskočiše iz žbuna nema veze...

I sad imam njihovo obećanje da neću moći da prođem tuda a da me ne zaustave i napišu šta god budu našli...meni mogu te folije i prvu pomoć eto nikako da kupim, ostalo sam kul...

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au brate al si ti radikalizovao proteste protiv gestapoa. Ne kažem da svakog dana svako od nas ne može da ih snimi kako nas pljačkaju kako bi kao vodili računa o bezbednosti saobraćaja ali opet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad na ISTOM mestu TRI puta te zaustave da si prošao na CRVENO a prošao si na zeleno, triput ti uzmu mito i vidiš kako se i dalje svaki dan kriju iza istog znaka Almira nameštaj, onda ti više nije svejedno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I onda dobiješ krivičnu prijavu za snimanje kamerom službenog lica, takođe krivično delo, tako da snimak ne možeš da upotrebiš. Može i pandur da te tuži privatno ako se vidi na snimku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoj probelem je u tome što se sa njima raspravljaš. Napravi ti taj snimak a da te ne vide (da im se ti ne javiš kako ih snimaš) pa taj snimak iskoristi za tužbu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

osim ako nisi PRESS :whistle: onda može da te povuče :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...