Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
deki011

Prekoračenje brzine

Recommended Posts

Potreban mi je savet oko postupanja u sledecoj situaciji.

Pre dva dana zaustavila me saobracajna policija u Jurija Gagarina 100-200m pre ukljucenja na auto-put ka Nisu. Zaustavili su me zbog prekoracenja brzine gde mi je OSL pokazalo da sam isao 93km/h. Naravno nisam obracao paznju na mom brzinomeru pa sam bio spreman da potpisem zapisnik.

U vreme kada mi je OSL pisalo prijavu iz istog pravca nailazi drugo vozilo koje zaustavlja drugo OSL i pri istom dolazi do zestokog kocenja. U tom trenutku pomislim da ovaj ide preko 120 km/h imajuci u vidu da su mene zaustavili sa 93km/h.

Kada je taj drugi vozac izasao iz auta cuo sam kako mu OSL saopstava da je isao 99km/h sto nema veze sa vezom jer prilikom mog zaustavljanja nisam imao poteskoca kao ovaj sa 99km/h. U tom trenutku sam posumnjao na to da sam isao 93km/h i nisam potpisao zapisnik jer je kontrola vrsena sa starim tipom radara koji ne belezi nista sem brzine i udaljenosti. Posumnjao sam na validnost podatka jer u odnosu na ovog drugog ja sam sigurno bio sporiji za 30km/h ali kako to dokazati?

I druga stvar posto su zapisali adresu iz licne karte na koju ce mi poslati poziv kod sudije za prekrsaje, a posto sam podstanar ne zivim na datoj adresi. Sta da radim da li da odem i gde da odem da prijavim promenu adrese i da li neurucenje poziva moze da izazove probleme na granici ili prilikom registracije vozila?

Unapred hvala na pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok rodjace. To sto je on kocio kao blesav, a ti lagano stao nije merodavno uopste! Mozda si ti snimljen na vecoj daljini pa si stoga imao i vise vremena da kocis. A mozda je i drugi vozac imao neki radar detektor pa je sa 120 spustio na 90. U svakom slucaju to ti kod sudije nece pomoci! Inace, fora je da poziv ne prima niko! Odnosno, da niko ne potpisuje i tako ce postar svaki put da vraca poziv nazad i da upise da lice nije dostupno jer nije duzan da te nadje, a ni ti nisi duzan da sedis kuci! U tom slucaju posle cetvrtog puta stize ti pandur na vrata da ti uruci da te nadje i uruci ti poziv! Ako te ni tada ne nadju, onda je kraj, lice nije dostupno i postupak ce se obustaviti, odnosno posle dve godine zastareve! Ali za slucaj da si poziv primio i da se ne pojavis kod sudije onda je druga prica i mogu da te terete za ne pojavljivanje! U protivnom sudjenja nema, i niko te zbog prekrsaja nece vratiti sa granice niti se to bilo gde belezi u dosijeu! To je samo prekrsajni postupak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sticajem okolnosti imao sam iskustva sa tom taktikom,nije bas tako jednostavno...

Ako ne mogu da te nadju na adresi posle nekoliko puta u sistem se stavlja fiktivna adresa i onda ako hoces bilo sta da uradis u policiji tipa da registrujes auto ili uzmes neki dokument oni dobijaju obavestenje da si trazem zbog nekog prekrsaja,i onda krece igranka...

Prvo moras da regulises taj prekrsaj a onda da ides da objasnis gde zaista zivis,pa ide provera da li zaista zivis tu,pa ti onda ukidaju fiktivnu adresu i tek onda mozes da zavrsis sto si poceo.procedura moze da bude uzasno duga! e sad,ako mislis da u naredne dve godine neces imati potrebu da bilo sta radis u policiji onda mozes pokusati tu foru. mada sam negde cuo da sad po novom zakonu mogu da ti lupe i kaznu za neodazivanje pozivu ako sudija proceni da namerno izbegavas da uzmes poziv i odazoves se,pa onda imas jos jednu kaznu pride!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se 50.000 rsd kazna za izbegavanje poziva.Juce negde procitah ...Kazem, cini mi se za cifru.A mogucnost kaznjavanja postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da! To je tacno, mogucnost kaznjavanje postoji i uvek je postojala! Za neodazivanje pozivu, tako je!

A za to ako ne primis poziv nema kazne!

Jednostavno moze doci do greske kod njih i oni te traze na pogresnoj adresi i slicno... Postar nije duzan da te nadje, zato posle nekog vremena dolazi pandur da proveri da li izbegavas poziv ili nisi tu... Tako da ako ne primis poziv, smatra se da i ne znas za njega, pa onda ne mozes da izbegavas nesto sto ne znas!

Isto tako se ne mozes praviti blesav na foru primila mi zena, nisam znao :D

Inace fiktivna sa sudom nema nista! Ja sam dve godine izbegavao da primim poziv i nikom nista... U medjuvremenu uradio novu l.K. i pasos! Fiktivna ide ako se ne odazoves kazni koju ti sud propise. Onda ti u mupu stavljaju fiktivnu. A fiktivnu ne mozes da dobijes zbog necega za sta nisi osudjen! Znaci ako odes kod sudije, on ti recimo uzme dozvolu ili naredi kaznu, a ti to ne ispostujes u MUP-u, onda te oni traze. Do tada, otkud oni znaju sta se protiv tebe vodi i da li si uzeo poziv od postara ili nisi! U svakom slucaju dve godine su mnogo... teba imati zivaca za to!

Ja sam morao da istrpim jer sam znao da me ceka debela kazna ogranicenje navodno 60, ja navodno snimljen kako sam vozio 127. Odma da kazem netacno! Ogranicenje je 80 bilo, ja sam imao detektor i blokatore i vozio sam daleko brze! Ko zna koga su oni snimili, al dobro sad... Prodje i te dve godine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da nisi u pravu.posle nekoliko poziva koje salju preko postara ako te ne nadju onda salju patrolu da te privede,ne da uruci poziv.ako te patrola ne nadje stavlja se fiktivna adresa. ja nisam primio ni jedan poziv i kad sam otisao da registrujem auto oni me lepo posalju u Savsku da prvo regulisem prekrsaj za koji me je trazila uprava saobracajne policije.dole nadjem prijavu protiv mene i falilo je mesec dana do pune dve godine od ucinjenog prekrsaja.sreca pa je bio neki ok pandur i javio je Mup-u Nbg gde sam bio prijavljen i koji mi je i stavio fiktivnu adresu,da je slucaj zastario i da mi skinu to.odem na Nbg a tamo neka pandurka u stilu gestapoa pocne da me ispituje gde zivim,koja mi je prava adresa.ako tvrdis da si na toj adresi koja pise u licnoj onda salju patrolu da to proveri,i to idu kod komsija i pitaju za tebe da li te znaju.ako promenis adresu u licnoj i kazes e to je sad prava opet posle nekog vremena idu da provere da li si tu i opet pitaju komsije za tebe.fore tipa na putu sam cesto,nisam kod kuce i sl. ne pale uopste! inace sam normalno prelazio granicu,nikakvih problema nisam imao.mislim da granicna policija dobije informaciju tek kad se raspise poternica, a to mislim da ide za krivicno delo ne za prekrsaj,moguce da u ovom gresim,nisam siguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne dodju da te privedu nego da ti oni uruce poziv da se hitno javis! Za prekrsajne postupke te ne trazi MUP nego sudija za prekrsaje! A fiktivna u MUP-u ide tek po nalogu suda... Panduru inace puca ona stvar da te privodi i trazi. Meni dosli na vrata, brat rekao da sam u Americi i oni se okrenuli i otisli... Ja par dana posle toga odem u MUP izvadim pasos i LK

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.politika.rs/rubrike/Hronika/Fiktivne-adrese-blokiraju-terminale-MUP-a.lt.html

evo upravo danasnja Politika pise o temi o kojoj pricamo.

evo sta kaze sam Mup o tome.

http://www.mup.gov.rs/cms_lat/sadrzaj.nsf/fiktivna-adresa.h

a evo sta kaze sam zakon o prebivalistu

http://www.mup.gov.rs/domino/zakoni.nsf/Zakon%20o%20prebivalistu%20i%20boravistu.pdf

sustina cele price je da policija zeli da zna gde ce te najpre naci u svakom trenutku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa gde tu da prekoracis! :wallbash: Tu cesto, ali bas cesto stoje. Isto iz suprotnog smera kad ides stoje kod one pumpe sto ne radi...

Ali dobro, i moj cale se tako zezao dve godine zbog preticanja preko duple pune, pa smo svaki put lagali da se odselio, da je na putu itd... Prodje dve godine i nikom nista!!! ;):thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ha ha , ja danas otkrio da mi je adresa fiktivna, jel zna neko da li se to odrazava na prelazak granice i na nesto drugo osim poslova u MUP-u dok im se ne daju pare,  ja sam pre 10 dana isao za nemacku, niko nista nije rekao, ali opet da mi se ne desi da me vrate..

 

Kapiram da je ta fiktivna adresa uvedena kao jos jedan instrument otimacine, i sta sada kada su oni meni lupili F, niti me je ko obavestio niti su stizali pozivi, niti da su me trazili?

oni ovako zabranjuju slobodu kretanja, ja moram da budem kuci 24h dnevno da cekam kada ce oni doci, pa jos malo ce nam biti zabranjeno i da disemo..

ovo je kranje tragikomicno ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao fiktivnu,nije bilo problema dok nisam trazio promenu mesta prebivalista,tad su mi u supu uzeli LK,i sacekas da dodje patrola da te kao privede da das izjavu zasto te nema na toj adresi itd. Rekao sam da sam studirao u drugom gradu i da me niko nije obavestio da mi bilo sta stizalo itd. Tad ti urucuju kaznu(e),osim ako nisu napravljene u drugim gradovima pa u tom trenutku bile vracene,a nisu poslate ponovo (kao meni). Sutradan su mi sklonili fiktivnu i promenio sam adresu najnormalnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu ne bi trebalod a ti prave problem, ali ako naletiš na budalu... zato odeš u SUP i kažeš - ja doš'o, malo se nagneš i istrpiš šta imaju da urade i onda mirno nastaviš dalje... :)

 

Kako si inače saznao da imaš fiktivnu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja sam u sustini znao odmah kad su mi je odredili,drugar jedan mi je proverio,samo sam cekao da mi nesto zastari pa nisam isao u SUP,ali kad sam trebao da pocnem da radim u Fiatu,morao sam da odem da promenim adresu i tad su me "navatali" :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baka vozila Porsche 240 km/h, ''nije mogla da spava''

 

porsche%2099.jpg

 

Gospođa stara 79 godina našla se pred sudom jer je snimljena kako vozi skromnih 240 km/h svoj Porsche Boxter GTS. Kako je rekla pred sudom, ''nije mogla da spava''. pa je izašla da ''proluftira mozak''. Baka je uhvaćena u brzoj vožnji u junu prošle godine, ali se tek sad našla pred sudijom, koji ju je upitao da li je zaista ona bila za volanom. Rekla je da je zaista ona vozila, da nije bila svesna da vozi tako brzo, ali se nije protivila kazni. S obzirom da nije ranije kažnjavana, dobila je zabranu upravljanja vozilom od tri meseca i novčanu kaznu od oko 4.000 evra.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...