Jump to content
FAS Goran
notorni

Napušteni automobili

Recommended Posts

Do...cilo mi je vise u mom kraju svaki dan sve manje mesta a sve vise automobila... Zvao sam komunalne inspektore proslo mesec dana nista, zvao ponovo dao ponovo podatke opet nista jos mesec dana proslo. Pisao predsedniku opstine na mejl putem sajta beograd.org opet nista bez odgovora, ostalo mi je joj da pisem Djilasu. Otvaram ovu temu kao poziv na akciju, ljudi dajte ideje sta da se radi, slikajte napustene eutomobile i napisite njihove lokacije pa stavite ovde da pravimo evidenciju i ukazemo na problem. Ako ima 17 napustenih automobila u 3 ulice oko mene koliko ih ima u celom Beogradu i koliko legalnih i nelegalnih mesta zauzimaju?

Lik ima 3 auta na americke table a vozi 1 i to jednom u nedelju dve a sve su registracije istekle poodavno i nikom nista, auto parkiran na pesackom, auto ostavljen izmedju prolaza dve zgrade itd da ne davim. Dajte slike i lokacije za sad na ovoj temi a ja se razmisljam da napravim sajt nesto kao bahatoparkiram.com da podignem svest o ovom problemu. Verujte mi svima ce biti lakse. Mislim da nije lepo da pauk nosi automobile ljudima u isto vreme legalna mesta su zauzeta nekim krsevima.

Znaci da je auto napusten su lisce i prljavstina ispod i izmedju tockova, busne gume, prljav auto i puno flajera na soferki. Ne znam zasto ljudi ovo rade jer svaki auto kakav god da je vredi bar 100-300 eur u otkupu za delove ili sekundarne sirovine. Ako ga nisu osposobili i registovali za godinu dana sanse su da nikada nece. Ne znam ni zasto opstine tj grad ne radi svoj posao jer imaju zakonsko pravo da nakom zakonskog roka obavestenja odnesu auto paukom, zatim kad odlezi na parkingu i vlasnik se ne pojavi prodaju na licitaciji i naplate odnosenje i lezarinu. To bi trebalo da je profitabilno ili bar da pokrije vecinu troskova. Poslednja informacija od jednog inspektora je da 80 ceka na odnosenje ali nema se sredstava. Ko je ovde lud? Ima li nade u vezi pocetka rada komunalne policije?

IMAG0115.jpg IMAG0116.jpg IMAG0117.jpg

IMAG0118.jpg IMAG0119.jpg IMAG0120.jpg

IMAG0121.jpg IMAG0122.jpg IMAG0123.jpg

IMAG0124.jpg IMAG0125.jpg IMAG0126.jpg

IMAG0127.jpg IMAG0128.jpg IMAG0129.jpg

IMAG0130.jpg IMAG0147.jpg IMAG0148.jpg

IMAG0149.jpg IMAG0150.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

He, he, ova druga fotka po redu, bivsa Visa mog burazera. Znam da je imala odlican motor, limarija uradjena, verovatno je parkirana zbog neke sitnice... steta. Istekla joj registracija, burazer dobio drugi auto pa je prodao za dzabaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ da sluzi vlasniku kao podrum, unutra gomila nekih drangulija, lajsni ili cevi ne znam ni sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio si zelenu travu ispod kola ako je parkiran na onim rupicastim parkinzima :) a negde sam u nekoj ulici videla , ko za pakost ne mogu da se setim kako se zove, negde na zvezdari , da lik drzi golubove u takvom nekom krsu :rofl: znaci strasno

evo kod mene su vec 3 takva automobila a zgrade su useljene pre 3 godine , znaci sve novo niklo i zgrade i parking i eto sta se radi , ne razumem slepce koji to rade , ako ih vec ne zanima zovi bre nekog da nosi to u staro gvozdje ili sta god . A i kod mene ima slucaj ima vise automobila na strane table a parking zgrade koristi kao auto plac. :wallbash: a ja nemam gde da se parkiram

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci ti si komsija to sumljivo lice sto se krece na potezu zarkovo-julino brdo ;) mala sala bez ljutnje.znam,jer cesto prolazim tuda a i dolazim sa klincurijom u skolsko dvoriste, da je dosta krseva usidreno vec dugo vremena a mesta da parkiras ni za lek.veceras bas bio do "papirnog sveta" i morao da zamolim coveka koji stanuje preko puta da mu stanem na kapiju 5 minuta jer je sve bilo krcato

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba nekom bivsem IB-ovcu da prijavim Skodu,pa posle da me progoni i saslusava???Nisam blink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mom bivšem komšiluku, Blok 61, lik je na prakingu držao dva totalna krša koja su mu služila kao magacin: prodavao je voće i povrće ispred pekabete, i, "što da ne", dž magacin, na dž parkingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ko je zvao koga, ali kod mene u kraju se pre par meseci odneli Juga koji je stajao jedno 3 godine kao i komšijinu AMS prikolicu (gde je nekad radio) koja nije mrdnula deceniju i služila mu je kao magacin za alat kad popravlja po kraju kola...a bila je priključena i na struju, slagaću da li je bila izvedena iz njegovog stana ili sa najbliže bandere... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sabotiraju me vec, evo treci put pisem update ovaj put copy paste za svaki slucaj.

Elem zvao sam novu komunalnu policiju i oni su mi ljubazno objasnili da su ovakve i slicne stvari u njihovoj nadleznosti. Dakle ljudi zovite ili pisite i resite se bede. Dovoljno je da kazete sta ste videli i gde. Mozda nam i uspe akcija. Telefoni 2453 158 i 2453 159 direktno i 2543 142 centrala a mejl je komunalna.policija@beograd.gov.rs .

Miki sve sto si rekao stoji, nadam se da ce da ih maknu dok moje dete krene u skolu (a ima 18 meseci)...

Bokija razumem te sta hoces da kazes (pretpostavljam da si mislio na DB ne IB) ali suvise ljudi u ovoj zemlji nece da talasa i ide niz vodu, zato nam je tako kako nam je. Promena nije laka ali je dobra za sve nas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je samo žao ljudi čiji su krševi postali krševi jer nemaju para...i ne bacaju ih jer se nadaju da će ih jednog dana pokrenuti za 300 evra popravke, koliko max može da uzme za njega...

Samo što su se tu zeznuli, auto koji stoji tako dugo nije tako lako ni upaliti a ko zna šta je sve zaribalo, pa se trošak iz dana u dan gomila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stani, jesu ovo slike iz Zarkova posto sam prepoznao par automobila a i znam vlasnike, pogotovo lika koji ima tri automobila na USA table(njega bi posebno voleo da prijavimo)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu, nije to nista licno protiv njega ja i ne znam koji je to lik. Ali nije u redu mogu i ja tako na americke table da izvrdavam sve redom pa nisam to uradio a vratio sam se pre pet godina. Moze da ih parkira u svoje dvoriste jer mislim da zivi u kuci i nema problema ovako ljudi dodju sa posla i nemaju gde da se parkiraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zivim bas preko puta OS Djordje Krstic i znam kako je za parking, a koliko vidim bice jos gore posto svaka zgradica koja je nikla nije napravila prikladan parking za svoje stanare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to komsija ko ima japijevsko radno vreme em se drka u saobracaju em kad stigne moze samo da ispusi za parking, ako ti nije tesko zovi i ti komunalnu vise poziva znaci vise nego jedan.

Zaboravih, nije samo Zarkovo verujem da je ovako u mnogim delovima grada i ne daj boze da ti pauk odnese auto jer nisi imao gde drugde da parkiras pa improvizujes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice ovih automobila, zovite beogradsku hroniku, saljite im slike i oni ce naci nekog ko je nadlezan 

 

a sto se tice komunalne policije, oni su izgleda nadlezni tamo gde su pare i kad treba da biju narod ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem ja srdzbu ljudi koji nemaju gde da parkiraju ali stavite se u kozu ljudi ciji su ovo automobili (bio sam jedan od njih), vecinom su to ljudi bez para koje je kriza pogodila vise nego nas koji i dalje redovno registrujemo automobile bez pauza i imamo srece da ih i vozimo. Najbolje je kontaktirati vlasnika i ljudski popricati koji su mu planovi u vezi kola, ako hoce da ih nekada sredjuje pomoci mu da ih prebaci negde gde ne smeta (na plac od nekog prijatelja i slicno) ili ako shvati da mu je isplativije da ih proda pomoci mu u prodaji, a ako ga bas briga tj. ako je samo bahat onda slobodno pozvati inspekciju i resiti stvar odvozenjem kola.

Edited by The Punisher

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostavio automobil u šumi i našao ga posle 40 godina

 

ostavio-automobil-u-sumi-i-nasao-ga-posl

 

Čudna priča dolazi iz Finske gde se izgleda automobili ne kradu, jer je jedan model stajao napušten pune četiri decenije a da ga niko nije takao.

 

Na severu Finske, tokom jednog popodneva, i porodične priče posle ručka, jedan od članova porodice se iznenada ''setio'' da je njegov otac, još davne 1974. ostavio svoj automobil u šumi i nikada se nije potrudio da ga odatle izvuče. Kako kaže gospodin Deletraz, na automobilu njegovog oca je pukao blok motora nakon što je voda iz hladnjaka tu dospela, a kako je tokom zime u tom delu Finske temperatura oko -20, voda se naravno zaledila i ostatak priče je jasan.

 

Kada je gospodin Deletraz, zajedno sa porodicom, otišao u tu istu šumu, nakon 40 godina, našao je automobil svog oca kako i dalje stoji na istom mestu. Čak su i sva stakla netaknuta a i većina farova. Automoboil u pitanju je Ford i to model Anglia iz 1967. Da li će se ova finska porodica odlučiti za restauraciju ili za staro gvožđe ne znamo, ali nema sumnje da se ovako nešto kod nas nikada ne bi moglo dogoditi, jer bi automobil sigurno vrlo brzo ''dobio noge''.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rado bi vam doterali samo da im pokažete želju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...