Jump to content
FAS Goran
banjo1990

Punto mk.2 - Isto kačenje amortizera na sve puntiće, ili ne?

Recommended Posts

Kao sto stoji u naslovu, zanima me da li je isto kacnje amortizera za sve tipove punta. Mislim na benzince i dizelase?

Jer konacno sam nasao svoje amortizere! :D Hocu da ih porucim iz Nemacke pa me zanima da se slucajno ne zeznem, da li ima razlike u kacenju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi na šta misliš, kupuješ amortizer i montiraš ga u postojeću oprugu. Što jači amortizer kupiš to bolje. Ako uzmeš neki tanki od benzinca, nece baš dugo trajati, predvidjen je da nosi manju masu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amortizer kao amortizer znam sta kupujem, nego sto se tice onih usiju gde srafovi dolaze. Gde se prcvrscava za sasiju. To me zanima da li je isto?

Inace uzimam sportski amortizer za kratke opruge ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim da bi trebalo. Ali ipak bih da budem 100% siguran. Jel zna iko sigurno?

Tamo pise tip (188)...ne spominje se nista drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu srodne stvari su u pitanju.

Punto classic je kao što ste verovatno primetili jako visok. U potrazi sam za drugim oprugama koje bi ga malo spustile ali ne bi značajno ugrozile udobnost. Logično mi je da je u mom slučaju najbolja varijanta uzeti opruge od sporting verzije, a ne neke aftermarket. Da li neko zna koliko su sporting opruge kraće od classic-ovih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj me držati za reč, ali nisam siguran da su uopšte išta kraće!

Ja kad sam kupio sportinga, kupio sam ga taman spuštenog, onda je posle nekoliko nedelja ortak kupio IDENTIČNOG, jedina razlika je što on ima samo 1 airbag a ja 4, JEDINA.

I stanemo jedan pored drugog i ne da je razlika, nego mi se čini da njegov i nije spušten u odnosu na classica. Posle saznah da ja nemam fabričke opruge već Novitec (možda su i fabričke ali skraćene u Novitecu).

Jedino ne znamo da li su njegove fabričke ili je prethodni vlasnik podigao sportinga iz nekih svojih razloga...

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da ne otvaram novu temu srodne stvari su u pitanju. Punto classic je kao što ste verovatno primetili jako visok. U potrazi sam za drugim oprugama koje bi ga malo spustile ali ne bi značajno ugrozile udobnost. Logično mi je da je u mom slučaju najbolja varijanta uzeti opruge od sporting verzije, a ne neke aftermarket. Da li neko zna koliko su sporting opruge kraće od classic-ovih?

Druže mene zanima suprotno, jer volim da je auto malo viši. Šta mi je potrebno da bi mi puntać bio visok kao classic? Da li samo opruge ili i amortizere moram u paketu sa oprugama da kupim?

Takođe me interesuje kako da tražim na sajtu ap-sporta (šifra proizvoda, kataloški broj...)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelistah ovu temu, uz još ove dve

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=45399

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=43280&hl=%2Bopruge+%2Bsporting#entry699645

 

 

Drugar ima Sportinga i non stop se žali da mu je to pretvrdo, ja sam ga vozio, meni bi ekstra legao, ali njemu to ne odgovara i hteo bi da nešto preduzme da ga malo omekša i učini ga udobnijim.. Da li može to da postigne ako svoje fabričke opruge zameni sa oprugama običnog 16v Punta? Ili bi morao da menja kompletne amortizere? I da li uopšte pašu, negde na ovim temama videh da neko reče da pašu? Koliko zapravo može da dobije na udobnosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pasu opruge sa 16v na sportinga i bice meksi auto naravno. Meni je i sa sportingovim oprugama bilo i previsoko i premekano :D

Imam ja fabricke sa 16v viska ako mu trebaju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu tvrdje ali tesko da ce ti nesto preterano spustiti auto posto je HGT dosta tezi napred od nekog 1.2 . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...