Jump to content
FAS Goran
barcode

Fiat Nuova Croma - additional heating opcija

Recommended Posts

U uputstvu za novu Cromu pise da se na mjtd verzijama na temperaturi manjoj od 5 stepeni i temperaturi motora manjoj od 50 stepeni u kabini aktivira "additional heating". I ne pise ono kao za dodatnu opremu "where available" nego kao da je standardno.

Da li neko mozda zna ili moze da pretpostavi sta je to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja prvi put cujem za ovo dosta sam do sada studirao uputstvo za novu cromu, ali o ovome stvarno nista ne znam . Ako nadjem neku informaciju prosledjujem :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledacu uputstvo na italijanskom, mozda je greska u prevodu. Klima moze da radi tu negde do 5 mozda 3 stepena iznad nule, ispod tih vrednosti ne. mozda stvarno postoji dodatni grejac u sistemu, ne webasto ali neka grejna sipka koja pomaze brzem zagrevanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mislio da klima dogreva, ta sekcija u uputstvu je izdvojena. I u nastavku pise da treba izbegavati parkiranje na suvom liscu ili travi zbog mogucnosti od pozara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to za pozar je zbog DPF koji se zagreva do 600 stepeni prilikom regeneracije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto danas bilo 2 stepena i ja ni a od additional heating-a ne videh. Sad razmisljam, to je uputstvo za restilizovanu cromu, mozda su posle stavili nesto. Nego, sreca sto imam grejace za pozadinu pa mi i ne treba jos dodatnog grejanja :) mnogo dobra stvar, a priznajem da sam uvek bio u fazonu "ma sta ce mi grejaci u sedistima".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan, da iskoristim ovu temu za pitanje - Imam novu Cromu 2006 ali grejanje na ovim hladnim danima je jako lose? Moram jako dugo da je vozim kad je minus da bi kazaljka dosla do jedan podeljak ispod polovine davaca (normalan polozaj kazalje kad je topao motor je na polovini) kakva su vasa iskustva? .. Da li je to karakterstika ovog motora, dizela uopste (meni je ovo prvi) ili stvar zahteva odlazak kod majstora.. A kad radi u mestu nema sanse da kazaljka predje prva dava podeoka ..Posteno se smrzoh .. Hvala pozdrav Joca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto danas bilo 2 stepena i ja ni a od additional heating-a ne videh. Sad razmisljam, to je uputstvo za restilizovanu cromu, mozda su posle stavili nesto. Nego, sreca sto imam grejace za pozadinu pa mi i ne treba jos dodatnog grejanja :) mnogo dobra stvar, a priznajem da sam uvek bio u fazonu "ma sta ce mi grejaci u sedistima".

Ta sprava postoji na Cromama posle 2005. Ono pod 1. Gde se tačno montira, pojma ne znam :)

Nisam našao da postoji na ranijim godištima.

http://www.fiat-bg.com:7080/navi?COUNTRY=001&GRP_COD=501&SBMK=F&DRIVE=S&SGS_COD=50110/00&MAKE=F&COMM_MODEL=NCRO&CAT_COD=2T&MOD_COD=194&SGRP_COD=10&LANGUAGE=3&ALL_FIG=0&KEY=PARTDRAWDATA&EPER_CAT=SP&GUI_LANG=3&ALL_LIST_PART=0&PRINT_MODE=0&PREVIOUS_KEY=SUBGROUP_7&SB_CODE=-1&WINDOW_ID=1&ALL_LIST_PART=0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je to ipak opcija za hladnije krajeve, a po ovoj slici nalazi se negde ispod vozacevog sedista

Capture.jpg

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto danas bilo 2 stepena i ja ni a od additional heating-a ne videh. Sad razmisljam, to je uputstvo za restilizovanu cromu, mozda su posle stavili nesto. Nego, sreca sto imam grejace za pozadinu pa mi i ne treba jos dodatnog grejanja :) mnogo dobra stvar, a priznajem da sam uvek bio u fazonu "ma sta ce mi grejaci u sedistima".

Ta sprava postoji na Cromama posle 2005. Ono pod 1. Gde se tačno montira, pojma ne znam :)

Nisam našao da postoji na ranijim godištima.

http://www.fiat-bg.com:7080/navi?COUNTRY=001&GRP_COD=501&SBMK=F&DRIVE=S&SGS_COD=50110/00&MAKE=F&COMM_MODEL=NCRO&CAT_COD=2T&MOD_COD=194&SGRP_COD=10&LANGUAGE=3&ALL_FIG=0&KEY=PARTDRAWDATA&EPER_CAT=SP&GUI_LANG=3&ALL_LIST_PART=0&PRINT_MODE=0&PREVIOUS_KEY=SUBGROUP_7&SB_CODE=-1&WINDOW_ID=1&ALL_LIST_PART=0

Nova Croma postoji od 2005, a ne znam da li si hteo da kazes od 2005 ili 2006 gore iznad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neki update o ovome? Evo ga tekst iz manuala:

"ADDITIONAL HEATER (Multijet versions)

This device enables quick warming up of the passenger’s compartment in cold en- vironmental conditions.
The additional heater will switch on au- tomatically after turning the ignition key to ON.
IMPORTANT The additional heater works only with outside temperature be- low 12°C, engine coolant temperature be- low 50°C and car battery voltage over 10.25 V.

IMPORTANT Do not park the car over flammable material such as paper, dry grass or leaves: fire danger."

Negde sam procitao da bi navodno trebalo podesiti grejanje na HI, pa da ce onda da se aktivira, sta znam, probacu ujutru pa cu da vam javim za koliko minuta je poceo da greje. Mislim da je pravo vreme za to :D

Edited by Baccara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros, tacno 0'C, poceo je da greje blago za 4 minuta voznje a u 5-om minutu je grejao bas toplo. U tom trenutku je kazaljka temperature tek pocela da se podize, vrlo malo iznad nule. Mozda je to to, ali i ako nije, hvala mu sto se tako brzo zagreje :)
Inace, podesio sam grejanje na HI dok sam to testirao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto pise da ne parkiras iznad zapaljivih  materijala verovatno je u pitanju klasican webasto uredjaj koji ima i svoj auspuh ;)

 

Clipboard01.jpg

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros, tacno 0'C, poceo je da greje blago za 4 minuta voznje a u 5-om minutu je grejao bas toplo. U tom trenutku je kazaljka temperature tek pocela da se podize, vrlo malo iznad nule. Mozda je to to, ali i ako nije, hvala mu sto se tako brzo zagreje :)

 

Mislim da to može mnogo bolje. Na Alfi GT koja ga je očigledno imala, čak i na dosta većem minusu počelo je da duva toplo već posle 3 minute... I to radom u mestu, bez vožnje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam pogledao u eLEARN, u pitanju je webasto uredjaj...

Quote

 

The supplementary heater is an option on all Multijet versions with an automatic climate control system.

This device is fitted in the coolant circuit between the engine and the heat exchanger. It partly preheats the passenger compartment and engine coolant, reduces the engine warm-up time and removes ice and condensation from the windows more rapidly.

In particular, the system initially heates the coolant and then, when the engine reaches normal service temperature, it is carried into the vehicle passenger compartment.

The additional is turned on by the climate control system, when the user sets the climate control system to high temperatures (heating mode) and engine temperature is low.

 

 

A za sve nas ostale obicne smrtnike vazi ova opcija sa automatske klime..

 

Quote

Fast window demisting/defrosting
button O
Press this button: the climate control system
will automatically switch on all the
functions required for fast windscreen and
front side window demisting/defrosting,
that is:
❒ switches on climate control compressor
when climatic conditions are suitable;
❒ air recirculation off;
❒ maximum air temperature (HI) on
both areas;
❒ activates proper fan speed according
to engine coolant temperature to limit
the flow into the passenger compartment
of air not warm enough to
demist the windows;
❒ directs air flow to windscreen and
front side windows vents;
❒ turns heated rear window on.
IMPORTANT Fast demisting/defrosting
function stays on for about 3 minutes,
since engine coolant temperature exceeds
50°C.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...