Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Hvala vam drugari na ovakvim...

 

upgraded_fiat_grande_punto_abarth_ss_to_
 

 

...lepim zeljama

 

E zamislite ovaj put nisu turali dizela u nesto sa abarth znackom, tako da nema sta mnogo da se razmisljam! :p

 

:cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo, srecan rodjendan, sve najbolje :)

 

A, drugo, sto se kocnica tice - sto ne bi uzeo neke bas kvalitetne diskove i plocice i to je to?

Tipa, Ate, Brembo i slicno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drug... ;)

Pa ajd ovako...

Brembo, prednje plocice sam nasao original, ne ove varijante za 2000 dinara, i izadju me oko 100 evra, sto je po meni i realnija cena za tako nesto, ne moze brembo kostati 2o evra pa da rak raka od nazad...ova varijanta mi jos uvek stoji, maaada puno je to para...

Ate i doskovi i plocice - iz bukvalno prve ruke iz jedne prodavnice u BG imam info da imaju nenormalno mnogo reklamacija, i to za poprilicnu cenu, tako ako da vec mogu da biram idem na nesto drugo...

 

Textar diskovi - ove moje plocice koje vijam (EBC) su sastrugale textar disk na BMW automatiku za 20.000 km, sva 4 diska textar dovidjenja...cena prednjih diskova samo 7000

 

Ferodo premium diskovi - 5000 dinara...jel ferodo onda ili "ferodo" i sta bi njima plocice uradile i za koliko...?

 

============

 

E sta mi onda ostaje, ostaje mi da nadjem EBC prednje plocice, na ebay-u ima svasta nesto, ali mi je to malo komplikovano, nemam u stvari nikoga za tu dostavu i to...mada naci cu ja prednje plocice i ovde. Veci su mi problem diskovi...

 

Diskovi trenutno imam varijante :

1. Bosch - made in germany, ono kvalitet 1. klasa

2. Fabricka ugradnja, original sve...

 

Idem na Zlatibor sada za par dana i hteo sam sve da resim pre toga, da ih malo na putu namestim, ali nije mogucno :) tako da tamo od plate 20-og opet nastavljam

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja preporuka, Ferodo DS Performance i Ferodo diskovi, trosi se jednako ;) Nadji koeficijente trenja na netu pa ces videti koje su najbolje, DS su 0.45 ako se dobro secam, 0.50+ su vec trkacke :D A te sto vecina kupuje za 2000din je negde oko 0.20 koeficijent trenja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je made in China, class 5 koeficijent :) da se niko ne uvredi, mnogi ih imaju i verovatno su zadovoljni njima, mozda i ne skripe i koce, ali taj standard mene ne zadovoljava, radim sad kocnice i verovatno dok kola ne odu nekome drugom hocu da bukvalno grizu, a verovatno ce i tom nekom drugom gristi jos dugo vremena...

 

Lep je to predlog, pravi (original) ferodo podrzavam u potpunosti, ali za DS Performance meni opet treba ebay, ali ako to radim...tu tu ru tuuuu ------- KLIK :fun: pa stisnite tamo ono sivo front disc/rear disc 3

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mozda ti mogu nabaviti u Madjarskoj gde sam i ja uzeo, cena im je negde oko 100e. Pretpostavljam da je kod tebe 257mm disk kao kod mene na Yugu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto za utehu mu da ima 240mm zadnji disk umesto 227mm kao ja  :harhar:  Ono sto je lose za njega je da ja imam duplo manje ks i laksi auto :laughing:

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ima veze... :p bitno je da je 257/240 :)

Za sada sam jos uvek za to da nadjem i prednje EBC plocice, a onda msilim da ce i bosch odradjivati kako treba...mozda nemaju trkacki pedigre kao ferodo i brembo, ali cenom je tu u rangu i mislim da kvalitet ne bi trebao da je upitan...vise ciljam na jako dobre plocice i izdrzljive diskove...

 

Ako negde stanem i vise ne budem znao gde, sta, kako - kontaktiracu te :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato kazem, pogledaj koeficijent trenja, tako ce se najbolje znati koje bolje koce kao i radni opseg po pitanju temperature ;) Znas gde da me nadjes ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni mislio na ovaj Brembo koji se nudi kod nas za 2000-3000 dinara. :-)

A, sad kad si spomenuo reklamacije na Ate setih se bas jedne teme sa arcs-a i cele muke koju je lik imao sa novim Ate diskovima. Naci cu je bas.

Ne znam, bojim se da bi te plocice, koje imaju keramike u sebi, lako sastrugale sve obicne diskove.

Ovaj predlog Yugise za Ferodo je dobar :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjaj nick Micko :)

Lep poklon :)

 

To mi je nadimak već 20-ak i više godina, iz osnovne škole, prvih razreda...micko/micke baš, ne mićko :)

 

A, sad kad si spomenuo reklamacije na Ate setih se bas jedne teme sa arcs-a i cele muke koju je lik imao sa novim Ate diskovima. Naci cu je bas.

 

 

 

Rekoh ja, imam info iz prve ruke...nešto bih baš zaobišao ATE iako imam sada prednje njihove pločice i prezadovoljan sam bio njima, ogromna razlika kada sam samo njih napred promenio...

 

Kažem Ferodo uvek podržavam, pogotovo DS, ali prvo pokušavam EBC pa ćemo videti, neki i znaju zašto baš EBC, ko se vozio u plavom stilu sa Mirijeva zna zašto :D ono nije kočenje, ono je bukvalno sila koja kao da povuče kola unazad. To još nisam video u životu, rekao sam sebi kad tad...do duše stilo ima u diskove EBC, ali mislim da će bosch raditi kako treba, samo da je izdržljiv i bez problema...

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovamo kod nas je ekipa trkača počela na civilnim kolima da nosi nalepnice "Galfer", ja baš pitah jednog šta im je to, kažu da su u pitanju kočnice koje su počeli da koriste od prošle sezone i da su zadovoljni njima baš, a koriste ih i na trkačkim autima, tako da možeš da izguglaš malo kakva su iskustva, ja nađoh da je to prva ugradnja bila u nekim Alfama..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...