Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Mora 2.5 zbog profila jbg :) Može, menjamo se na dan, paš da vidiš čak i sa fabričkim vešanjem kako bude mukica kad voziš većinom ulica po gradu :D A tek kad odradim sve što sam planirao... Sreća pa su mekana sedišta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pripremas g00z00 za dalje radove :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutin-NS je felne inace kupio od mene i video je oglas na ovom forumu a Punto Abarth ih je rezervisao cim ih je video.

Sto se tice dimenzije guma ja dajem toplu preporuku za 195/50 jer nisu balonke i dobro mu stoje a imao sam na Puntu 195/55 i to je vec bilo onako bezveze ali gume su bile brutalne pa sam ih vozio da se potrose. :smoke:

45 profil je nizak mada je to fabricka dimenzija ako se ne varam i prosle godine sam prodao dve gume Avon u perfektnom stanju 195/45x15 za smesnih 40 eura a kupio sam ih zbog stanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daću ti Mile na dan Bravu da vozaš, da isprobaš malo kako je na 205/45 sa 2.5 bar :D

U jeee, sto 2.5 bara?

Daj bravu, dacu ja tebi puntosa pa da vidis kad stisnes zube kada predjes preko onoga gde je krpljen put, ne mora da bude rupa, samo prelaz sa jednog na drugo, dobro salim se, preterujem, ali da vidis kad sednem iz punta u caletovog stila, prelazim preko neravnine, stisnem zube, gledam gde ce da lupi, ono samo tk tk, pliva kao ladja... :)

jesi se ti možda nedavno regao na puntomk2 britanski forum? :lol:

trebao bi probat mog mk2 na 165/50-15 na 2.7 bara minimum, da vidiš pjesme kad pređeš preko rupe :cry:

al jbg, moraš patit za ljepotu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Jesam, to sam ja :) kako se ti i ja vijamo po forumima :D nije los forum, dosta tehnickih problema vezano za HGT je obradjeno tamo (varijator, leptir gasa i jos par tipicnih zackoljica bas za HGT-a)

Sve za lepotu, zato i sa 195/50 idemo na 195/45 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma britanci su ludi sa svojim puntačima, šta ti ljudi mogu napravit mehanički.. samo im stil nekad zabrazdi potpuno u offtopic :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta treba da stavi, 65 profil? :question: Kao stiti felnu, a to sto ce da izgleda kao autobus nema veze :turned: Nece s felnom nista biti, ja ne znam sto se ljudi tripuju...

Pa ako pokupis neki krater po ovim nasim putevima nece ti pomoci ni taj 65 profil....ali ove izbocine i sitnije rupe sa 45 profilom ces i te kako da osetis, u teme ti je velika razlika pa i taj 1 cm (kada bi stavio profil 55). Drugar mi ima 18-ice sa 45 profilom i imao je sitnih krivljenja felni vec vise puta. 45 je po meni (za punta) jedino ako imas 16-icu felnu. Mada ukusi su razliciti, a i iskustva. Ove felne su :thumbsup:

Ovo sam napisao jer je sikterbre rekao da je i 50 nisko :)Pa evo ja vozim profil 45, razvucena guma preko felne,(znaci felna viri od gume) patos, vec 2 godine, pa su felne kao nove...

i

Edited by Kosta_punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta treba da stavi, 65 profil? :question: Kao stiti felnu, a to sto ce da izgleda kao autobus nema veze :turned: Nece s felnom nista biti, ja ne znam sto se ljudi tripuju...

Pa ako pokupis neki krater po ovim nasim putevima nece ti pomoci ni taj 65 profil....ali ove izbocine i sitnije rupe sa 45 profilom ces i te kako da osetis, u teme ti je velika razlika pa i taj 1 cm (kada bi stavio profil 55). Drugar mi ima 18-ice sa 45 profilom i imao je sitnih krivljenja felni vec vise puta. 45 je po meni (za punta) jedino ako imas 16-icu felnu. Mada ukusi su razliciti, a i iskustva. Ove felne su :thumbsup:

Ovo sam napisao jer je sikterbre rekao da je i 50 nisko :)Pa evo ja vozim profil 45, razvucena guma preko felne,(znaci felna viri od gume) patos, vec 2 godine, pa su felne kao nove...

Nisam se baš najbolje izrazio, sad i ja vidim šta sam napisao... Hteo sam reći da je bolje da ostane na gumama koje sada vozi 195/50... I ja se vozim na 50 profilu i nemam problema što se toga tiče, ali bi mi ispod toga sve bilo nekako mnogo, jer ni na njima nije baš najudobniji... 50 mi je nekako neka najniža granica zbog koje bih žrtvovao udobnost zarad estetike, strah bi me bilo da idem niže od toga..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trosi koliko on hoce, i koliko te povuce da ga stisnes... :)

Sad bez sale, po gradu trosi oko 9 - 10, a na otvorenom kako ga ja vozim 6 - 7 litara, naravno cim se stisne trosi dosta vise, e sad sve ima svoje... :)

Registracija me pre par dana, po ovom novom jeftinijem izasla 21000 kompletno...

A za 1.4 neka neko drugi kaze, ja zaista ne znam, pretpostavljam da je i jedno i drugo dosta nize...

Share this post


Link to post
Share on other sites

au 1.4l sportinga ima brat vec par godina, jako ga dobro sluzio i zimi kad je bilo -35 palio je iz prve, a caletova laguna (1,9 dci 2002 godiste ) smrzao kompijuter popalio lampice, njemu je potrosnja u sportingu bila 5,6l na otvorenom a u gradu 8l (normalne voznje) ali realno moj jugo trosi 8l standard a neide ni upola kao sporting., ok hvala za informaciju onda cu ipak uzeti 1.4 sporting

Share this post


Link to post
Share on other sites

E zdravo Milutine super ti je punto,felnice ubica,stoje mu vrrh!a hteo sam da ti kazem da sam vozio mog HGT-a na 195/45 15 kad sam ga kupio,posle toga sam presao na 195/50 15,jel misu imali 45 u radnji u kojoj sam kupovao gume.I mogu ti reci da 45 stoji najlepse,ali da jeste malo tvrdji,ali opet zavisi i od gume,a sto se tice rubova,trazi gume sa zastiom za felne,najvise ih imaju Bridgestone Potenze,Toyo Proxes,Dunlop SportMaxx,pozdrav i lepo da te sluzi auto! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala druze :)

45 ce ici svakako, evo sada u oglasima stoje bukvalno nove 195/45 Toyo Proxes za vrlo dobru cenu ali dzaba kada sam se sada istrosio za registraciju i 2 zimske yokohame...ali neka bice guma i u martu/aprilu

Share this post


Link to post
Share on other sites

E steta,Toyo je dobra guma,ja planiram da uzmem 2nove u AP sportu,citao sam razne komentare na raznim forumima i svi kazu da je ekstra guma,samo neki tvrde da je bucna,a ja na nizim obrtajima ne volim da cujem nista,tako da sam jos u dilemi! :ermm:E i ja imam prednje Yokohame za zimu i one su super! :)

Edited by neo abarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema turbinu, ima varijator ako misliš na benzinca 1.8, a postoji dizel 1.9 sa turbinom High Gran Tourism

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakve su te gume tigar hitris sto si imao? letnje 195 50 R15 sto si prodavao? ako mozes da mi kazes? jel su tvrde, to jest jesu li lose? pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasvim ok gume, mislim kvalitetom, ja ih prodajem jer uzimam nize gume za letnju sezonu - 195/45, a inace se mogu voziti jos 3-4 sezone sigurno i jos uvek su na prodaju.

Evo oglasa, pogledaj slike, mislim da se stanje guma lepo vidi sa slika, nisu lose, da su lose i cena bi bila malo drugacija :)

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=56574

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...