Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pre nesto nisam voleo ove Abarth felnice... Al sad sto ih na vise auta vidjam, vise mi se svidjaju :)

Lepo mu cuce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do 01.04. je obaveza da se vozi na zimskim gumama, naravno ako na putu ima snega i leda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drugari, konacno letnja - tako je :)

@dezurni - zadovoljan! Nalepio samo preko cepa starog...nisam mogao da petljam, nije mi se dalo

@ milosnis - slazem se. 16 je prava mera za punta 2 ali ovo su mi jedine 15-ice na koje pristajem. Da ih nisam mogao naci vec bi kotrljao neke 16-ice

Jaoooo kako lezi sa ovim gumama sada...kao djostik umesto volana da imam :D i zaboravio sam kakav je osecaj

I pranje. I za danas dosta :)

20150321_172209.jpg

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel bese cekas diskove da bi stavio nove plocice ili si vec zamenio ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio bi izvestaj vec kolega Axicu sa sve slikama da su stigli :(

 

Sledece nedelje stizu diskovi sigurno, a onda montaza  bukvalno sledeci dan. Bice slike :D

@dezurni - bio, nisam odusevljen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sviđa mi se što si promenio znakove na felnama jer sa onim crvenim ove felne su mi uvek izgledale kao cvetić neki (onako nekako gej :p ).

Sad imaju potpuno drugačiju dimenziju i baš leže na autu!

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve li ti slike ispadnu kad ti je mnogo dosadno. :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunoco Synturo Gold 5w40...sutra bas stize...radim i mali servis i diskove odjedared

@kolega Axicu - ovo je tek treci put da koristim stativ...i meni to ok izgleda ali znam da moze dosta bolje. Cim sam prebacio na komp vidim mogao sam ovo mogao sam ono...ovako - onako ali dobro ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno :) sipao seleniu 20k cetiri puta i sad poslednji put presao na sunoco. А selenia...ono, solidno ulje, ali nista vise od toga...

 

Sto se mojih utisaka sa sunocom tice, a to je potpuno miran rad motora, uravnotezen...a i odgovara mi variatoru...da kazem da sam sa 20k imao odredjeni problem sto ovde zbog kvaliteta ulja vise nije izrazeno...

Recimo stalker na blogu kaze:
 

 

Synturo Gold 5W40

 

Namenjeno je automobilima i lakim teretnim vozilima, bilo turbo bilo ne, a pogodno je za sve vrste goriva (benzin, TNG, dizel). Takođe je namenjeno za sve a naročito teške uslove vožnje.

 

I naravno spada u potpuno sintetička ulja u modernom smislu te reči (HC i/ili SHC osnova).

 

Specifikacije: API SL/SJ/CF, ACEA A3/B4, BMW LongLife 98, MB 229.3, Porche i VW 502.00/505.00.

 

Tipične osobine (tipična analiza):

Spec. gustina: 0,853; viskoznost na 40°C: 87mm2/s, na 100°C je 14,3 uz indeks viskoznosti od 171. Na –30°C viskoznost je standardna (manja od 6500mPa·s) a tačka tečenja takođe jer iznosi –39°C. Tačka paljenja (natprosečnih) 235°C, isparljivost po Noack-u vrlo dobrih 11%.

 

HTHS viskoznost je 3,8 a TBN (odličnih) 10,2.

 

Ovo je zaista dobro ulje. Na prvi pogled „zlatna sredina“ no par osobina je natprosečno a naročito bih pohvalio vrednost TBN.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u mog puntosakija sipam Motul. Prezadovoljan! Mada kontam da je i taj Sunoco odličan, ne bi ga sipali u BMW da nije :)

 

Pozdrav Milutine  :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz ;)

 

Sto se same firme sunoco tice...belgijska firma pod patronatom Petronasa, sunoco pravi recimo aditive za ulja za vecinu svetskih proizvodjaca ulja, a imaju naravno i svoje ulje, pumpe po USA, snabdevaju nascar itd itd itd.

NASCAR_Fontana_15.jpg

sunoco_nascar.jpg

 

Untitled.jpg

 

7_Sunoco_Monte_Carlo_Glen1997_RSide_vi.j

47_fuller_1996.jpg

SUNOCO_PRODUCTS.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno litru...ali zeznuo sam se pa prosli put nisam kupio cep kartera...vec je drug izvadio neku podlosku sto je on kao palio...i zato imam ovo dole

image.jpg

Kad sam kretao za Lefkadu u avgustu prosle godine ulje 2mm ispod max, vratim se...2600 km...2mm ispod max...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...