Jump to content
FAS Goran
vazon

Lancia Ypsilon 2003. - 2011. - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

U dilemi sam, da li da kupim Lanciu Y 1.2 8v ili 1.2 16v, u prevodu, za 8v znam da je nesto jeftiniji za odrzavanje ima ga moj buraz u puntu dok je 16v za 20 konja jaci, a meni licno manje poznat. Nisam video da se diskutovalo nesto konkretno o ovom motoru (16v), ili sam kojim slucajem omasio, a verujte da sam sve iscitao.

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja iskreno nisam imao priliku da probam Y sa 16v motorom, ali razlika između Punta 8v i 16v je minimalna što se održavanja tiče. Što se potrošnje tiče, meni je čak manje trošio kada sam ga probao ovaj 16v zbog 6. brzine koja itekako znači na otvorenim putevima, baš rastereti kola i mnogo je prijatnija vožnja na 90+km/h i naravno manja potrošnja. Moj glas je za 16v motor. Ide kao blesav,a zaista smešno troši. Ja sam ga gledao na početku u Stilu, ali sam shvatio da bi mi mnogo više odgovarao jtd i na kraju ga i uzeo. Taj 16v motor u Puntu je bukvalno sportsko vozilo kako ide, verujem da ni u Y nije mnogo slabiji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1,2 8v je stari dobro poznati i provereni motor. Izuzetno dobro se pokazao kao pouzdan i izdrzljiv jos pre punta i lancie y. Dosta je prostiji od ovog sa 16v i samim tim je i odrzavanje malo jeftinije. Pokazalo se da manje trosi od ovog sa 16v , sto kod drugih proizvodjaca automobila nije slucaj ali to je FIAT :laughing: . Neces pogresiti bilo koji da uzmes jer su generalno dobri, samo eto ima ta mala razlika u korist motora sa 8v - malo manje trosi i malo jeftinije odrzavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš gomilu postova (bukvalno na stotine) o motoru 1.2 16v u delu foruma gde se nalazimo jer je išao i Punta, Bravo/a, Stila...

Isti je motor, slobodno čitaj i te teme bez obzira što nisu usko za Lanciu Y :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 8V sam znao da je pouzdan i vise nego isproban :smoke: , a i ova iskustva u vezi 16V mi je od koristi... nesto su jeftinije pa me zanimalo. Ova npr.

h21.jpg

http://www.mojauto.r...psilon_2001_god

ima dobru cenu, a kakva je uzivo mogao bi da saznam za dan dva.

Meni je ovo suviše jeftino za kola 2001. Ili je cena bez poreza ili je ista priča kao i za Stilo od 2000e :laughing: , Iskreno mi ne ostavlja baš ovaj Y utisak održavanog vozila, nema ratkapne, kilometraža 200(samo čega, verovatno 200 000km). Video sam par komada registrovanih sa velikim servisom i novim gumama za oko 2000e, to ti mnogo jeftinije izađe nego ovaj za 1000e +brdo ulaganja :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li lancija y 1,2 8v, 2003 g. ima jedan ili dva v.jastuka

Fotografija0069.jpg

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Duff

Ovaj baš fino deluje :) E sad izgled može da zavara, posebno kod opranih motora. Sutra ga dobro istresi, pitaj za svaku sitnicu koju primetiš, podigni tapacirung gepeka da vidiš da li je zgužvan, provozaj kola na baš jakom i na 10% gasa,trebao bi da ide u oba slučaja bez cimanja. Ako sve bude valjalo onda kod majstora na detaljan pregled i dijagnostiku. Malo košta, ali uštedećeš mnogo para sa tim, veruj mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma puk'o me neki stomacni virus, nisam skoro dva dana sunca video :sick: idem sutra ako bog da... Iskreno vise volim prasnjav nego opran motor, al videcemo, pregledacu sve kako kazes. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@masinac

Vidjao sam sa i bez airbag-a za suvozaca, verovatno je spadalo u dodatnu opremu pa kako je ko hteo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujem na odgovorima, gori mi signal od jastuka na instr.tabli a ne znam zasto pa sam zato pitao. Pitao bih DUFA otkud OBRTOMER na toj sto hoce da je pogleda, moja je 2003g. i nema ga

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pitao bih DUFA otkud OBRTOMER na toj sto hoce da je pogleda, moja je 2003g. i nema ga

Pretpostavljam da zavisi od opreme kao i kod vecine automobila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

joooj, srece moje sto pronadjoh ovaj forum :) Bojala sam se za svoje zdravlje jer sam se apsolutno zaljubila u Ypsilon, ali sada vidim da je to OK :)

Treba mi vasa pomoc. Sta mislite o ovom autu? Posebno me zanima ovo sto je "cuknut" - prepoznaje li neko sta bi to moglo da bude, koliko kosta popravka i da li vam se cena cini realnom? Nije mi bas iza coska, pa da ne potezem put ako mislite da ne treba...

http://www.mojauto.r...psilon_2005_god

Clip.jpg

Hvalaaaa!

Gospodjo ili gospodjice draga, kao muz vlasnice ovog auta zelim da vas obavestim da je cukanje nastalo usled prelaska komada betonske ploče po onom velikom snegu zimus i da popravka košta max 50 eura. Ovo je najbolji Ypsilon trenutno u oglasima - garantujem. A nama je ovo 4 Ypsilon. Pa znam o čemu pričam. Uvek se možete javiti ako ste zainteresovani !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad gledam slike i ovo je smešno čukanje,tj više grebanje neko čukanje. A i auto stariji od 5 godina koji nema nijednu ogrebotinu mora da je bio slupan pa farban ili je stajao u garaži sve vreme :laughing:

@tokic oduševio sam se sad kad sam video da si sam slikao ogrebotinu. E da je više takvih prodavaca vozila ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tokić pusti žene nek se dogovore. Ti samo ako treba digni auto onim viljuškarima, da vide odozdo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako, nasao sam jednu Lanciu Y 2002. g. motor 1.2 8V, ima klimu nema je jos u oglasima posto se nalazi na carinskom skladistu. Bio sam danas da je gledam, stanje je otprilike ovako: Prednji branik je udaren (macka, ker ili sl.) ulubljen i napukao na donjoj strani po sredini nekih 10-tak cm i prednja maska je uvucena malo unutra ali nije slomljena, ima mala ogrebotina na zadnjem braniku ali je zanemarljiva, a sama limarija je bez ostecenja. Unutrasnjost je ok s tim da joj treba jedno dubinsko pranje i usisavanje.

Motor masan od dekne pa nanize, natalozilo se tu i prljavstine i kojecega, znaci sve se da uociti ;) upalio je iz cuga i cim sam zavirio pod haubu osete se karter gasovi, ili je to ulje koje je curilo, sve u svemu ne izgleda lepo ali motor radi jednako, ne zalece se, ne prekida i sl. zna li neko da li je u pitanju zaptivac ili nesto jos, iz iskustva ko zna?

E sad cena, prava sitnica :blink: , lik trazi 1450 EUR sto je po meni puno. Zanima me vase misljenje prvenstveno koliko bi ugrubo kostalo sredjivanje navedenih mana. Znam da je na slepo ali potrudio sam se da opisem koliko toliko.

Edited by Duff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pranje entrijera 20-30e, dihtung poklopca 5e, ruke nista, pranje motora 10e, branik mozda 50e, farbanje 50e. Pogledaj dobro da li curi ulje samo na dihtungu poklopca ventila ili i na dihtungu glave motora , jer ni to nije retka pojava kod 1,2motora. Cena mislim da nije jaka po tvom opisu i verovatno ima lufta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jel moguce da Fiat grande punto cesce ima ugradjenu klimu od Lancie Ypsilon,stavio sam godiste od 2006 do 2010 znaci restajling Ypsilon!? :question:

Grande punta ima 6594 komada u ponudi,od toga 1114 sa klimom,a Ypsilon 1907 komada i SAMO 225 sa klimom,pa ko je tu "premium"!? :question:

Ovde sam gledao http://www.autoscout24.eu/ ,znaci godiste od 2006 do 2010 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj dobro da li curi ulje samo na dihtungu poklopca ventila ili i na dihtungu glave motora , jer ni to nije retka pojava kod 1,2motora. Cena mislim da nije jaka po tvom opisu i verovatno ima lufta

Ovo vizuelno oko motora sam sam uocio, ako se odlucim nesto ozbiljnije oko ovog primerka vodim majstora sa sobom to je sigurno... Vidim da su im cene malo i porasle verovatno zbog potraznje posto sve sto je valjalo i bilo u oglasima prodato.

Kako kaze moj komsa, auto se kupuje kad naletis na dobar, a ne kad skupis pare, tako i ja B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima, da ozivim malo ovu temu:)

zelim kupiti lanica y, model od 2004 nadalje. budzet, do 3500-3600e maksimum

da li mi neko moze nesto reci o ovoj lancia-i, privlacna je cena a deluje ocuvano spolja

konkretno, da li je veliki problem dobrana kilometraza i vidi li neko neku skrivenu manu ovako daljinski? :)

ponuda momentalno i nije nesto primamljiva, ali dugo vec cekam i vrebam nesto dobro a relativno povoljno i resila sam da krenem u akciju, ali mi treba mala pomoc u savetima. vidi li neko u ponudjenim oglasima neku koja deluje kao bolja opcija od pomenute (uzeti u obzir ogranicen budzet:( )

hvala!

i edit:

da li je neko iz valjeva, ko bi mogao da mi pomogne za informaciju za kontakt servisa u kojem mogu obaviti dijagnostiku/proveru ove lancia-e? :)

Edited by full-of-fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni tako loša ponuda za, na našem i evropskom tržištu, relativno redak model. Za početak moraš definisati kakav motor želiš - dizel ili benzin? Vidim da dosta ljudi hvali 1.2 benzin, kolega ga ima u Puntu i jako je zadovoljan a u oglasima imaš bar dva sa već ugrađenim plinom (ako ti je to od značaja). Benzinci obično imaju manju kilometražu ali nema tu pravila, sve je od primerka do primerka. Moj ti je savet da uzmeš neki za 2.800-3.000 ojra i da ostatak ostaviš za mali i veliki servis, registraciju i iznenađenja (a mora ih biti u početku).

 

Za vikend je prodat jedan svetlo plavi sa 1.3 multijet motorom sa maksimalnim paketom opreme (samo nije imao MF volan i panoramu) za 2.900€, na slikama je jako lepo izgledao. Nadam se da ga je uzeo neko ko će ga predstaviti ovde na forumu :-)

Pre 10 dana jedan sa solidnim paketom i sa panoramom za takođe 2.900€, takođe je lepo izgledao na slikama.

 

Moj ti je savet da obiđeš i lično vidiš ovo što se sada nudi, vrlo moguće da ćeš naći nešto što će ti se dopasti pa onda dovedeš majstora i poneseš lovu. Sledeći korak je predstavljanje Y na forumu :-)

 

 

Edit, tek sad vidim da je post iz februara... ali 2013 :-)

Edited by Vlada R

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, jako sam zainteresovan za ovaj model automobila, naime planiram da kupim jednu...

 

Iz svega sto sam do sada nasao na forumu i sto sam pricao sa ljudima koji imaju puntice, zakljucio sam da mi je najbolje da kupim benzinca 1.2 8v

E sad, ono sto me zanima jeste ima li ko iskustva sa ovim automobilom, kako se pokazao, koje su mu najslabije tacke, na sta treba obratiti paznju....?

 

Interesuje me naravno, koliko kosta veliki servis za njega, koliko mali, koliko kosta sredjivanje trapa....? Kako se ovaj 1.2 8v motor "slaze" sa TNG-om... Da li je ista elektronika za njega i za punta... 

Svaki savet i svacije misljenje je dobrodoslo i znaci mi puno, unapred hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...