Jump to content
FAS Goran
vazon

Lancia Ypsilon 2003. - 2011. - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

Zato sto sa 20e predje 410km. Na otvorenom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites


Pozdrav svima! Šta mislite o kupovini Lancia Ypsilon 1,2 Automatik 2000-to godište?Koristio bi se kao drugi auto u kući za kratke vožnje po gradu i to ne svakodnevno.Vozio bi ga početnik.




Sent from my G3221 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bgdtanja

Pretpostavljam da misliš na crni Y iz Kraljeva... Lično se ne bih upuštao u tu kupovinu. Možda grešim, ali zaista ne deluje kao dobar deal.

 

Ako su glavni zahtevi da bude kompaktan auto sa automatskim menjačem i da je cenovno primamljiv, moj kontrapredlog (iako je Fiat-Lancia forum) bi bio ovaj C3 Pluriel, ako možeš da se "pružiš" sa cenom do njega (a verujem i da bi istu spustili malo, uz odgovarajuću diplomatiju i ženski šarm). Udobniji je u vožnji, agilniji i deluje solidno očuvan za svoje godine, a pri tome je i solidno pouzdana mašina...

 

5d5b47b3870b0_sshot-2019-08-20-03-05-55.thumb.png.a13eb028c86254370ef80c97ba8832f5.png5d5b47b118989_sshot-2019-08-20-03-06-10.thumb.png.0f60d4b9f19bd4acff0b7e3e6864f2a8.png

 

Ostale Lancie Y u ponudi kod nas a koje su automatic su značajno skuplje, ali ako želiš, možeš sačekati i videti da li će se pojaviti neka bolja ponuda - mada su automatic inače retke kod nas.

 

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat i dodat tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad sam se razočarala .Gledala sam već taj oglas za C3 ali je registracija za njega značajno skuplja a pošto već plaćamo jednu registraciju preko 30k,to bi bio preveliki iznos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedina preostala varijanta bi bili neki Smart-ovi... Ali ni to nije baš najsrećnije rešenje. Možda najbolje ipak sačekati da se pojavi nešto adekvatnije:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko god glupo zvučalo, da ne ulazim u detalje i razloge, auto mora da se kupi u roku od nedelju dana, ne može da se čeka. Tako da ću morati nešto da izaberem, Ypsilon ili Smart, pa šta nam Bog da

Sent from my G3221 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja i opet Citroen C3, ali šta da radimo kad je samo to dostupno a da ispunjava sve uslove. Ovaj je manje radne zapremine (i snage), i znatno jeftinije registracije. OK stanje, mada malo povisoka cena, duplo od onog Ypsilona za koji si pitala. Ja bih ovde ponudio 1800, verujem da dotle može da se skine cena - ako je tako nešto prihvatljivo.

 

C3-1.thumb.PNG.a729e1ffceee2b4162757da901ef6cf1.PNGC3-2.thumb.PNG.1cb6094bab90340a45e61a7c0000bd19.PNG

 

Jedino drugo rešenje je neki od bezbroj Smartova u ponudi. Ima jedan ForFour 1.3 u ponudi u relativno ok stanju (ali potpuno klot oprema), ako dva sedišta nisu dovoljna. Ipak je lošije rešenje od ovoga što predlažem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

skoro punoletan jeftin auto + automatski menjac uglavnom izadje niska cena + remont menjaca (i na kraju ne bude to to)

U zemlji gde vecina ljudi ne menja ulje u manuelnom menjacu (jer sto bi, ne pise da treba), zamisli kakvo je stanje auta sa automatskim menjacem

Koliko god da probas sada da prodjes jeftinije, za 2 meseca moze izaci veoma skuplje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo koji matori polovnjak sa (polu)automatskim menjačem = glavobolja. Al' ajd' sad...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na pomoći i trudu. Znači ispada da ni ne treba da kupim auto nego da nastavim da se vozim gradskim prevozom, pošto nemam para za bolji auto

 

Sent from my G3221 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, malo sam se našalila,za mene je frustrirajuće što sam iz nekih razloga ograničena na automatika a ne mogu da se uklopim. Zato sam i zahvalila svima koji su pokušali da mi pomognu.

Sent from my G3221 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@jja

 

Dosta umorno izgleda ta Ypsilonka.

Sedišta dosta potrošena i čini se jako prljava, prednji branik kao da ne stoji kako treba (vidi se na spoju sa krilima najviše, kod rubova), na osnovu slika bih odmah pogledao uživo i šta joj je sa pragovima (sajtnama) jer i tu mi nešto bezveze na slikama - generalno ima sigurno boljih po placevima. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednji put kada sam bio na redovnom servisu, bio je jedan gospodin sa Lancia Ypsilon sa automatskim menjačem. Ne znam koji je motor u pitanju niti koje je godište, ali to je Lancia Ypsilon kao na slici što je korisnica @jja postavila. Taj gospodin mi je u razgovoru rekao da ima puno problema sa menjačem i da je već platio popravku, mislim oko 20.000 RSD, ali problem je ponovo prisutan, tako da je auto ponovo doterao da vide šta dalje sa njim. Rekao mi je da je taj auto kupio ćerki na njeno insistiranje da želi taj auto, mada joj je on, po njegovim rečima, skrenuo pažnju da je menjač automatski i da to nije najpametnija kupovina. Zbog njenog insistiranja, kupili su taj auto i veoma brzo se pojavio ovaj problem sa menjačem. Kako mi je on rekao, problem se ogleda u tome što auto nekada neće u viši stepen prenosa npr. na auto putu. Problem nije konstantan, već se dešava povremeno. Još mi je nešto rekao, ali se ne sećam, jer je to bilo negde u maju kada sam bio na servisu. Naravno, prenosim samo ono što sam čuo i ne mora da znači da će kod svakog primerka biti problem sa manječem. Sve zavisi od auta do auta, ali u svakom slučaju treba biti oprezan. Ja lično ne bih kupovao polovan auto sa automatskim menjačem, jer mislim da je veća šansa da se automatski menjač pokvari nego manuelni menjač (naročito ako je auto polovan), ako se pokvari lakše je naći majstora za manuelni nego za automatski menjač, verujem da je i popravka jeftinija, a na kraju krajeva lakše je naći polovan manuelni nego automatski menjač, ako je popravka neisplativa. Moguće je i da nisam u pravu, jer ja lično nemam neko značajno iskustvo sa automatskim menjačem, osim što sam par puta vozio auto sa automatskim menjačem, ali opet kažem, to je samo moje mišljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da mi kaze (najbolje iz iskustva) da li na lanciu y 2005 godište, 1.3 Mjet, mogu da stanu 14" felne?

Na netu negde piše da mogu i 14, a negde samo 15" i 16"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Batalis nagadjanja po netu i pogledas tamo gde nema tacnije ;) :

 

Untitled.thumb.png.7ac458e5ae6a63cf266ee2d89dbcc584.png

 

Kada vec kacim, evo i za FL:

 

Untitled1.thumb.png.b686ce1accb8a6d14cd8dcff27840556.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...